Univerziádne striebro pre slovenský dvojkajak Zaťko - Beňo

Mužský dvojkajak s posádkou Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo obsadil vo finále K2 mužov na 200 m na 27. Svetovej univerziáde v ruskej Kazani druhé miesto a vybojoval si striebornú medailu. Je to pre Slovensko piaty vzácny kov z tohto vrcholného študentského podujatia, tretí strieborný (1 - 3 - 1). Popoludní vo finále na 500 m už Zaťko s Beňom cenný kov nepridali, keď skončili na 5. priečke. Singlkanoista Matej Rusnák si vybojoval 6. priečku.

SITA, pp | 15.07.2013 21:18:16

Ďalším slovenským reprezentantom sa už tak nedarilo. Na strelnici neuspel v kvalifikácii ani jeden a finále bude bez ich účasti. Vo finále skeetu mužov družstvo v zostave Filip Kucharovič, Filip Tekula, Peter Zemko obsadilo šieste miesto. V plaveckých súťažiach sa predstavila Zuzana Mimovičová na 50 m prsia, zaplávala však až 20. najlepší čas a to na postup do semifinále nestačilo.

V zápasení grécko-rímskym štýlom v kategórii do 120 kg prehral David Lengyel so Sergejom Andrusikom z Ruska 1:3 a obsadil konečnú 13. priečku. Z kvarteta šachistov sa najlepšie umiestnil Tomáš Petényi, ktorého klasifikovali na 29. pozícii.

Výsledky slovenských reprezentantov - priebežný súhrn:

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA:

Finále na 200 m:

K1 muži: 1. Ignas Navakauskas (Litva) 34,311, ... 5. Miroslav Zaťko (SR) 35,772

K2 muži: 1. Jurij Postrigaj, Alexander Ďačenko (Rus.) 31,500, 2. Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 32,937

Finále na 500 m:

C1: 1. Jevgenij Suklin (Litva) 1:55,586, ... 6. Matej Rusnák (SR) 1:59,529

K2: 1. Dzianis Žihadla, Vitalij Bialko (Biel.) 1:34,923, ... 5. Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 1:36,971

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

MUŽI:

Skeet - kvalifikácia: 1. Roman Sencov (Rus.) 123 bodov, ... 11. Filip Kucharovič 117, 13. Filip Tekula 115, 17. Peter Zemko (všetci SR) 112 - nepostúpili do finále

Skeet - finále súťaže družstiev: 1. Rusko 360, ... 6. Slovensko (Filip Kucharovič, Filip Tekula, Peter Zemko) 344

Ľubovoľná pištoľ - kvalifikácia: 1. Jüe-chung Li (Čína) 583 bodov, ... 15. Lukáš Daniel (SR) 563 - nepostúpil do finále

ŽENY:

Malokalibrovka 3x20 - kvalifikácia: 1. Jasmine Serová (Singapur) 587 bodov, ... 27. Jana Hyblerová (SR) 570 - nepostúpila do finále

PLÁVANIE:

ŽENY:

50 m prsia:

III. rozplavba: 1. Maria Liverová (Ukr.) 31,47 s, ... 8. (celkovo 20. miesto) Zuzana Mimovičová (SR) 32,87 - nepostúpila do semifinále

ZÁPASENIE

Grécko-rímsky štýl:

Do 120 kg - 1. kolo: Sergej Andrusik (Rus.) - David Lengyel (SR) 3:1

ŠACH

Muži - konečné poradie: 1. Wesley So (Fil.) a Zaven Andriasian (Arm.) po 6,5, ... 29. Tomáš Petényi 5,0, 40. Štefan Mazúr 4,5, 50. Marián Jurčík (všetci SR) 4,5

Ženy - konečné poradie: 1. Čao Süe (Čína) 7,5, ... 52. Monika Motyčáková (SR) 3,5