U Vlčekovcov na Štedrý deň nemôžu chýbať jedlá z rýb

Najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista v histórii samostatnej SR a desaťnásobný majster sveta Erik Vlček spolu s kolegami z nedávno opäť pozlátenej ´ká štvorky´ nemôže nejako dlho oddychovať ani počas Vianoc a okolo Silvestra. Vysoké ambície, ktoré "vlčekovci" majú v súvislosti s budúcoročnými olympijskými hrami v Brazílii im to predsa nedovolia.

SITA, mj;ds;sz;pp | 25.12.2015 21:05:58

"Počas Vianoc trochu zmiernime intenzitu prípravy. Samozrejme, že okolo Štedrého dňa a Silvestra si dožičíme trochu voľna, aby sme deň - dva mohli byť s rodinami. Ale nejaké dlhšie obdobie oddychu si nemôžeme dovoliť. Tri dni, počas ktorých by sme iba odpočívali, teraz pred olympiádou v Brazílii neprichádzajú vôbec do úvahy. To sa teraz naozaj nedá, lebo máme pred sebou spoločný cieľ, ktorý chceme dosiahnuť na OH 2016 v Riu de Janeiro," priblížil rodák z Komárna spôsob plánovaného (ne)oddychu počas Vianoc.

"Či v záujme tohto cieľa držíme počas Vianoc aj diétu a dôkladne dbáme na racionálnu a zdravú výživu? Snažíme sa, ale musím otvorene priznať, že nie vždy sa nám to darí aj dodržať," reagoval na otázku agentúry SITA 34-ročný Erik Vlček a pokračoval:. "Ale niekedy je lepšie, keď si človek dopraje, čo sa mu žiada. Keď si dožičí aspoň počas Vianoc. Aby sa aspoň vtedy cítil úplne v pohode."

U Vlčekovcov na sviatočnom stole nesmie na Vianoce chýbať rybacia polievka. Tak isto ani tradičný kapor alebo nejaká iná ryba. Podľa neho to sú všetko také jedlá, z ktorých si človek môže dopriať.

"Nie sú to predsa žiadne nezdravé jedlá. Ale s tými sviatočnými koláčikmi a sladkosťami treba trochu opatrnejšie. Tam sa človek musí vždy trochu kontrolovať, musí zvážiť, či mu to pomôže alebo nie. Ale na druhej strane musím povedať, že na všetko raz príde vhodný čas. Myslím si, že po Vianociach budeme mať dosť času a príležitostí na to, aby sme nejaké prebytočné koláčiky zo sviatočného stola počas nášho tvrdého kondičného tréningu stačili vypotiť."

Diskusia k článku:

Anonym

Ani majster sveta cez Vianoce vždy nedodržiava životosprávu

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/r/sport_vods/vodne-sporty.html#ixzz3vMhvwcHj

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.