Tri slovenské lode v A-finále na 1000 m

Výsledky semifinálových jázd na 1000 m na MS v rýchlostnej kanoistike v Seville

SITA, zs | 30.08.2002 00:00:00

Tri z piatich slovenských lodí, ktoré bojovali v semifinále na 1000 m o postup do sobotného finále na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v španielskej Seville, boli úspešné. Dvojnásobne zlatý štvorkajak z majstrovstiev Európy v Szegede Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača a strieborný dvojkajak z toho istého šampionátu Róbert Erban, Juraj Kadnár svoje semifinálové jazdy vyhrali, dvojkanoe Peter Páleš, Ján Kubica skončilo tretie a všetkých ich uvidíme v priamom boji o medaily. Marián Ostrčil v C1 skončil na 7. mieste a Ľubomír Nemec v K1 obsadil 6. priečku, obaja si však vybojovali účasť v B-finále. Popoludní sú na MS na programe semifinálové jazdy na 500 m.