Tri slovenské lode na 500 m priamo do A-finále.

Vo štvrtkových podvečerných rozjazdách na 500 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v španielskej Pontevedre si zo siedmich slovenských lodí tri vybojovali priamy postup do nedeľného predpoludňajšieho A-finále a zvyšné štyri budú mať rovnakú šancu v piatkových popoludňajších semifinálových jazdách.

SITA, zs | 30.06.2007 01:34:31

Vo výbornej forme sa predstavil kanoista Marián Ostrčil, ktorý po predpoludňajšom bezpečnom postupe priamo do finále na 1000 m urobil to isté aj na polovičnej trati a tak bude mať v piatok voľný deň na regeneráciu a ľahký tréning. Rovnako sú na tom aj Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ktoré však v ženskom dvojkajaku nemuseli absolvovať rozjazdy na kilometri, pretože sa na túto disciplínu prihlásil malý počet lodí, všetky preto absolvujú iba finále. V záverečnej disciplíne štvrtkového programu - mužskom štvorkajaku slovenská posádka Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr potvrdila svoju suverenitu a dopádlovala na prvom mieste, keď v cieli mali pred druhými Maďarmi bezmála sekundový náskok (0,980 s).

Ďalšie štyri slovenské lode sa predstavia v piatok popoludní v semifinálových súbojoch o postup do záverečných jázd o medaily. V rozjazdách K1 mužov Peter Gelle a v rovnakej disciplíne žien Marcela Erbanová obsadili štvrté priečky, v mužskom dvojkajaku Andrej Wiebauer s Róbertom Erbanom skončili druhí a Ľubomíra Hagaru s Danielom Biksadským klasifikovali na 5. pozícii.

VÝSLEDKY - rozjazdy na 500 m:

K1 ženy:

III. rozjazda: 1. Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 1:52,429, ... 4. Marcela Erbanová (SR) 1:58,302 - postúpila do semifinále

C1:

II. rozjazda: 1. Nikolaj Lipkin (Rus.) 1:52,139, ... 3. Marián Ostrčil (SR) 1:53,236 - postúpil priamo do finále

K1 muži:

III. rozjazda: 1. Vytautas Vaicikonis (Litva) 1:41,414, ... 4. Peter Gelle (SR) 1:43,710 - postúpil do semifinále

K2 ženy:

II. rozjazda: 1. Fanny Fischerová, Nicole Reinhardová (Nem.) 1:44,577, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:45,827 - postúpili priamo do finále

C2:

I. rozjazda: 1. Sergej Ulegin, Alexander Kostoglod (Rus.) 1:43,900, ... 5. Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský (SR) 1:49,026 - postúpili do semifinále

K2 muži:

III. rozjazda: 1. Roman Piatrušenko, Vadzim Machnev (Bielorus.) 1:33,744, 2. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (SR) 1:34,544 - postúpili do semifinále

K4 muži:

I. rozjazda: 1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 1:24,082 - postúpili priamo do finále

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Tri slovenské lode na 500 m priamo do A-finále.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.