Tri prvenstvá Kmeťovej, príjemne prekvapil Jakubík.

Slovenskí rýchlostní kanoisti majú za sebou prvú previerku výkonnosti na začiatku sezóny, ktorej vrcholom budú majstrovstvá Európy začiatkom júla v španielskej Trasone a potom svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v tradičnom termíne v strede augusta v poľskej Poznani. Keďže na Slovensku nie je regulárna dráha, I. kvalifikačné preteky absolvovali v českých Račiciach. Po nich by sa dalo skonštatovať, že hladina slovenskej rýchlostnej kanoistiky ostáva pokojná. Väčšinou víťazili tí, od ktorých sa to očakávalo.

SITA, zs;pp | 30.04.2010 14:05:57

Kajakárka Ivana Kmeťová potvrdila svoje postavenie jasnej slovenskej jednotky a triumfovala vo všetkých troch singlových pretekoch na 200, 500 i 1000 m. Vo všetkých troch prípadoch skončila druhá Martina Kohlová, s ktorou Kmeťová tvorí dvojicu v K2. „Ivana predviedla svoj vysoký štandard. Na domácej scéne skutočne nemá konkurenciu, na medzinárodnej by to však s najväčšou pravdepodobnosťou na nejaký výraznejší prienik medzi elitu nestačilo. Mrzí ma, že sa spolu s Martinou Kohlovou nemali s kým porovnať v dvojkajaku. Aj v tomto sa nám potvrdil trend z uplynulých rokov - špička najmä v deblovkách sa nám zužuje,“ začal svoje hodnotenie pretekov v Račiciach ústredný tréner slovenskej reprezentácie rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

Zaujal aj kanoista Marián Ostrčil. Vicemajster sveta v C1 na 1000 m spred troch rokov zvíťazil na kilometri i 500 m. Akoby chcel naznačiť, že sa vracia na pozície, ktoré vlani po operácii ramena opustil. „Je dobre, že je opäť späť, mám z toho radosť. Viem, že nebol zdravotne celkom v poriadku, napriek tomu boli jeho prvenstvá pomerne jasné,“ pokračoval kormidelník slovenskej reprezentácie.

Medzi kajakármi zvíťazil v K1 na 1000 m Erik Vlček, na polovičnej trati Gábor Jakubík. „Erik je veľmi dobre pripravený, pre mňa bolo však príjemným prekvapením vystúpenie Gábora Jakubíka. Ukazuje sa ako veľmi perspektívny pretekár. Skutočný obraz o našej výkonnosti získame však až v medzinárodnej konfrontácii. Už na budúci týždeň máme prvý Svetový pohár vo francúzskom Vichy,“ uzavrel Pavel Blaho.

Do Vichy v stredu odcestuje šestica slovenských reprezentantov - v K2 mužov nastúpia Peter Gelle s Tomášom Martinekom, v K2 žien Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou a v singlových pretekoch kanoistov sa predstavia Matej Rusnák a Ľubomír Hagara.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Tri prvenstvá Kmeťovej, príjemne prekvapil Jakubík.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.