Trénera Blaha sobotné výsledky neprekvapili.

Pavel Blaho (tréner): "Výsledky zodpovedajú mojim očakávaniam".

SITA, zs, de | 29.05.2005 17:21:22

Jedno A-finále, tri účasti v B-finále na 1000 m, jeden priamy postup do finále na 200 m - to je bilancia sobotných výsledkov slovenských reprezentantov na pretekoch 2. kola Svetového pohára 2005 v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu. Najlepší výsledok dosiahli Richard Riszdorfer s Erikom Vlčekom, ktorí v pretekoch K2 mužov obsadili 5. miesto. "Je to presne podľa mojich očakávaní. Títo chlapci sú síce juniorskí majstri sveta v tejto disciplíne, ale už tri roky spolu v debli nejazdili. Viem, že veľmi chceli, hovorili o medaile, ale tá dnes bola pre nich privysoko," zhodnotil ich vystúpenie ústredný reprezetnačný tréner Pavel Blaho. Veľký súboj v B-finále K1 mužov zviedli na tejto kráľovskej trati Michal Riszdorfer s Róbertom Erbanom. Nakoniec sa tešil skúsenejší Róbert Erban, ktorý skončil tretí, Michal Riszdorfer dopádloval hneď za ním na 4. priečke. "Bolo to dramatické, pekné, zaujímavé. Michal si trúfal na lepší výsledok, nakoniec však uznal, že

boli lepší. Škoda, že sa ani jeden z nich neprebojoval do A-finále, bolo by to pre nás výborné," pokračoval v hodnotení kormidelník slovenských kanoistov. Obrovskú smolu mal v semifinále na 1000 m Marián Ostrčil, ktorému A-finále ušlo o 0,007 sekundy. "Marián si nevšimol, že úplne na kraji v deviatej dráhe finišuje Nemec Hörnig, práve on postúpil na Mariánov účet. Bude si musieť zvyknúť jazdiť naplno od začiatku. Aj teraz začal veľmi opatrne, pomaly, záver mal vynikajúci, chýbalo mu však tých sedem tisícin sekundy," pridal svoj pohľad na preteky z brehu Pavel Blaho. V B-finále Marián Ostrčil predviedol peknú jazdu a suverénne zvíťazil. Do záverečných bojov sa zo slovenských lodí neprebojovalo iba dvojkanoe Daniel Biskadský, Rastislav Kohút. "Sú to chlapci, ktorí iba zbierajú skúsenosti. V piatok rozjazdu pokazili, obsadili poslednú postupovú priečku. Semifinále išli oveľa lepšie, ale na postup to nestačilo. Popoludní ma potešil suverénny výkon Ivany Kmeťovej s Martinou Kohlovou na dvojstovke. S prehľadom vyhrali rozjazdu, postúpili priamo do A-finále, potom si pozreli súperky v semifinále a spokojne mohli ísť na večeru. Tak sa má bojovať na najvyšších fórach," zakončil Pavel Blaho. V nedeľu sa program XXIV. medzinárodnej regaty v Duisburgu začína už o 8.30 h semifinále na 500 m, o 12.30 h je na programe finále na tejto trati a od 16.40 finále na 200 m.

Trénera Blaha sobotné výsledky neprekvapili.“.