Tituly pre Mariána Ostrčila, Danka a Ivanovovú.

V najočakávanejších pretekoch na víkendových majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach v Novákoch - v C1 mužov na 5000 m neuveriteľne suverénne triumfoval Marián Ostrčil. Ten mal v cieli pred strieborným Danielom Biksadským vyše minútový náskok, bronz si vybojoval nestarnúci Radoslav Rus. Skúsenosti tentoraz prevýšili mladícku dravosť, veď Biksadský má 32 a Rus už 36 rokov. V kategórii kajakárov si titul vypádloval Juraj Danko, v kategórii žien z tria štartujúcich prišli do cieľa iba dve, zlato patrí Dane Ivanovovej.

SITA, zs;lo | 09.05.2010 18:00:09

Súhrn výsledkov nedeľňajších pretekov - 5000 m:

K1 muži: 1. Juraj Danko (Slávia UK Bratislava) 21:39,515 min, 2. Zoltán Tóth (KCK Šamorín) 21:43,453, 3. Andrej Klučár (Dukla Trenčín) 21:55,375

C1 muži: 1. Marián Ostrčil (Dukla Trenčín) 23:48,000, 2. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 24:54,141, 3. Radoslav Rus (KRK Nováky) 24:59,906

K1 ženy: 1. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 25:12,781, 2. Zuzana Bieliková (ŠŠ Trenčín) 26:15,547, ... Karin Matejková (ŠŠ Trenčín) - nedokončila (pozn.: štartovali iba tri kajakárky)

K2 juniori: 1. Marek Krajčovič, Mário Janča (Inter Bratislava/TJ Sĺňava Piešťany) 20:01,359, 2. Marcel Virga, Tomáš Zigo (Dukla Trenčín/ŠŠ Trenčín) 20:36,015, 3. Martin Vajda, Marián Goga (VK Dunajčík Bratislava/KRK Nováky) 20:37,734

C1 juniori: 1. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 24:19,500, 2. Krištof Tóth (KCK Šamorín) 24:54,406, 3. Adam Csenkey (KCK Šamorín) 25:51,922

K1 juniorky: 1. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 24:55,578, 2. Michaela Matoušková (KRK Nováky) 25:33,078, 3. Veronika Danišová (Dunajklub Kamzík Bratislava) 25:40,985

K2 kadeti: 1. Peter Gašparík, Denis Myšák (ŠŠ Trenčín/KRK Nováky) 21:42,235, 2. Balázs Lörincz, Bence Fülöp (KKK Komárno/TJ Dunaj Štúrovo) 21:44,766, 3. Dávid Halag, Tibor Linka (KCK Šamorín) 21:57,203

C2 kadeti: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 24:56,156, 2. Dávid Tarcsi, Roland Fekete (KCK Šamorín) 25:11,656, 3. František Fehér, Adam Gavenda (KCK Šamorín/TTS Trenčín) 27:07,969

K1 kadetky: 1. Róberta Pelantová (KKK Komárno) 24:18,546, 2. Katarína Horváthová (KKK Komárno) 24:20,125, 3. Patrícia Drienovská (KRK Nováky) 25:31,218



Diskusia k článku:

Anonym

sveta pravda. p.Rusnak aj vo svojich rokoch....klobuk dolu

Anonym

podľa mňa autor myslel, že Ostrčil , Biksadský a Rus predbehli Oršulu a potom má tá veta zmysel

Anonym

riesit vek pretekara je zcestne jedine snad keby ste chceli vyjadrit obdiv nad vykonom P.Rusnaka.

Anonym

..tá veta je ale o Bixovi a Radovi ale nevadí :), každý vidí to čo chce :)..

Anonym

heh no a Marian uz tiez neni najmladsi....autor asi dufal ze mlady Orsula tam zamiesa kartami ale ten mam pocit ze po minulorcnom sklamani bez medaili na juniorskych svetovych podujatiach pochopil ze zivot nieje len o kanoistike a ubral plyn... chapem ho, ak by to bolo tak.

Anonym

sorry ale toto mi nejako nesedí, ste sa nesekli trochu? "Skúsenosti tentoraz prevýšili mladícku dravosť, veď Biksadský má 32 a Rus už 36 rokov." ved Bixo bol druhý a Rado tretí, tak by to bolo keby bolo poradie, opačné alebo sa mýlim?

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra