Tituly na 1000 m Gellemu, Rusnákovi a Kmeťovej

Tituly majstrov Slovenska v rýchlostnej kanoistike si na piešťanskej Sĺňave na kilometrovej trati v singlových disciplínach vybojovali medzi kajakármi Peter Gelle, v C1 Matej Rusnák a medzi kajakárkami Ivana Kmeťová. Všetci traja tak potvrdili svoje roly favoritov. V K2 mužov dominovali olympionici Martin Jankovec s Jurajom Tarrom, v C2 Daniel Biksadský s Matejom Rusnákom. V K4 potvrdili svoje postavenie Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr, ktorí v Londýne na Hrách XXX. olympiády obsadili 6. miesto, a v sobotu zvíťazili s jasnou prevahou.

SITA, zs;ru | 19.08.2012 07:56:23

V juniorských kategóriách vo všetkých singlových kategóriách dominovali pretekári KRK Nováky, v posádkach mal tento klub takisto zastúpenie vo všetkých majstrovských zostavách.

V nedeľu slovenský šampionát vyvrcholí pretekmi na 500 a 200 m.

Výsledky - sobota - finále na 1000 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 3:32,70, 2. Erik Vlček 3:35,40, 3. Matej Michálek (obaja ŠKP Bratislava) 3:36,44

C1 muži: 1. Matej Rusnák 3:59,84, 2. Rastislav Kohút (obaja Dukla Trenčín) 4:03,64, 3. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 4:10,68

K1 ženy: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 4:12,92, 2. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 4:20,70, 3. Judita Kecskemétiová (KCT Nána) 4:44,08

K2 muži: 1. Martin Jankovec, Juraj Tarr (Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava) 3:20,53, 2. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 3:21,03, 3. Martin Vajda, Branislav Pikna (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/UK Bratislava) 3:23,43

C2 muži: 1. Daniel Biksadský, Matej Rusnák (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 3:45,64, 2. Krištof Tóth, Adam Csenkey (KCK Šamorín) 4:05,22, 3. Michal Cabadaj, Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 4:21,36

K4 muži: 1. Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:55,06, 2. Dukla Trenčín (Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko, Juraj Danko, Tomáš Martinek) 3:00,26, 3. KKK Komárno/ŠKP Bratislava/KCK Šamorín (Viktor Demin, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Dávid Višváder) 3:04,52

K1 juniori: 1. Denis Myšák (KRK Nováky) 3:39,00, 2. Tibor Linka (KCK Šamorín) 3:42,38, 3. Jerguš Jacko (TJ Sĺňava Piešťany) 3:43,28

C1 juniori: 1. Michal Ďuriš (KRK Nováky) 4:16,69, 2. Roland Fekete (KCK Šamorín) 4:20,69, 3. Adam Gavenda (TTS Trenčín) 4:23,01

K1 juniorky: 1. Patrícia Drienovská (KRK Nováky) 4:17,11, 2. Katarína Horváthová 4:18,89, 3. Róberta Pelantová (obe KKK Komárno) 4:25,91

K2 juniori: Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 3:26,57, 2. Jerguš Jacko, Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 3:28,37, 3. Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš (KKK Komárno/ŠG Trenčín) 3:39,73

C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 4:04,20, 2. Dávid Tarcsi, Roland Fekete 4:21,82, 3. Jakub Roskoš, Ferencz Fehér (všetci KCK Šamorín) 4:51,54

K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 4:03,13, 2. Katarína Horváthová, Róberta Pelantová (KKK Komárno) 4:04,49, 3. Alexandra Bilovská, Katarína Macková (TTS Trenčín/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava) 4:37,37

K4 juniori: 1. KCK Šamorín/TJ Sĺňava Piešťany/TJ Sĺňava Piešťany/KRK Nováky (Tibor Linka, Filip Valo, Jerguš Jacko, Denis Myšák) 3:07,82, 2. KKK Komárno/ŠG Trenčín/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava (Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš, Filip Sprušanský, Martin Dugas) 3:10,44, 3. TJ Sĺňava Piešťany (Samuel Gavora, Dávid Žlnay, Tomáš Kačic, Daniel Vida) 3:45,08



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Tituly na 1000 m Gellemu, Rusnákovi a Kmeťovej“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
683,50
2. NOV
76,7%
524,50
3. PIE
72,7%
497,00
4. ŠAM
70,1%
479,00
5. TAT
52,5%
359,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
04.08.2018 | Šamorín
MS Akademické majstrovstvá sveta
10.08.2018 | Szolnok, HUN
Pohár SNP
11.08.2018 | Piešťany
MS Majstrovstvá sveta seniorov
22.08.2018 | Montemor o Velho, POR
MSR Majstrovstvá Slovenska krátke trate
31.08.2018 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta v maratóne
06.09.2018 | Prado Vila Verde, POR
Pohár Slávie UK
08.09.2018 | Bratislava
Dunajský maratón
09.09.2018 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijskych nádejí
14.09.2018 | Poznaň, POL
MSR Hargašov memoriál, Majstrovstvá Slovenska dlhé trate
22.09.2018 | Bratislava, Zlaté piesky
Rozlúčkové preteky
06.10.2018 | Bratislava
Olympijske hry mládeže
12.10.2018 | Buenos Aires, ARG
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra