Tituly na 1000 m Gellemu, Rusnákovi a Kmeťovej

Tituly majstrov Slovenska v rýchlostnej kanoistike si na piešťanskej Sĺňave na kilometrovej trati v singlových disciplínach vybojovali medzi kajakármi Peter Gelle, v C1 Matej Rusnák a medzi kajakárkami Ivana Kmeťová. Všetci traja tak potvrdili svoje roly favoritov. V K2 mužov dominovali olympionici Martin Jankovec s Jurajom Tarrom, v C2 Daniel Biksadský s Matejom Rusnákom. V K4 potvrdili svoje postavenie Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr, ktorí v Londýne na Hrách XXX. olympiády obsadili 6. miesto, a v sobotu zvíťazili s jasnou prevahou.

SITA, zs;ru | 19.08.2012 07:56:23

V juniorských kategóriách vo všetkých singlových kategóriách dominovali pretekári KRK Nováky, v posádkach mal tento klub takisto zastúpenie vo všetkých majstrovských zostavách.

V nedeľu slovenský šampionát vyvrcholí pretekmi na 500 a 200 m.

Výsledky - sobota - finále na 1000 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 3:32,70, 2. Erik Vlček 3:35,40, 3. Matej Michálek (obaja ŠKP Bratislava) 3:36,44

C1 muži: 1. Matej Rusnák 3:59,84, 2. Rastislav Kohút (obaja Dukla Trenčín) 4:03,64, 3. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 4:10,68

K1 ženy: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 4:12,92, 2. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 4:20,70, 3. Judita Kecskemétiová (KCT Nána) 4:44,08

K2 muži: 1. Martin Jankovec, Juraj Tarr (Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava) 3:20,53, 2. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 3:21,03, 3. Martin Vajda, Branislav Pikna (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/UK Bratislava) 3:23,43

C2 muži: 1. Daniel Biksadský, Matej Rusnák (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 3:45,64, 2. Krištof Tóth, Adam Csenkey (KCK Šamorín) 4:05,22, 3. Michal Cabadaj, Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 4:21,36

K4 muži: 1. Dukla Trenčín/ŠKP Bratislava (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:55,06, 2. Dukla Trenčín (Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko, Juraj Danko, Tomáš Martinek) 3:00,26, 3. KKK Komárno/ŠKP Bratislava/KCK Šamorín (Viktor Demin, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Dávid Višváder) 3:04,52

K1 juniori: 1. Denis Myšák (KRK Nováky) 3:39,00, 2. Tibor Linka (KCK Šamorín) 3:42,38, 3. Jerguš Jacko (TJ Sĺňava Piešťany) 3:43,28

C1 juniori: 1. Michal Ďuriš (KRK Nováky) 4:16,69, 2. Roland Fekete (KCK Šamorín) 4:20,69, 3. Adam Gavenda (TTS Trenčín) 4:23,01

K1 juniorky: 1. Patrícia Drienovská (KRK Nováky) 4:17,11, 2. Katarína Horváthová 4:18,89, 3. Róberta Pelantová (obe KKK Komárno) 4:25,91

K2 juniori: Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 3:26,57, 2. Jerguš Jacko, Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 3:28,37, 3. Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš (KKK Komárno/ŠG Trenčín) 3:39,73

C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 4:04,20, 2. Dávid Tarcsi, Roland Fekete 4:21,82, 3. Jakub Roskoš, Ferencz Fehér (všetci KCK Šamorín) 4:51,54

K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 4:03,13, 2. Katarína Horváthová, Róberta Pelantová (KKK Komárno) 4:04,49, 3. Alexandra Bilovská, Katarína Macková (TTS Trenčín/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava) 4:37,37

K4 juniori: 1. KCK Šamorín/TJ Sĺňava Piešťany/TJ Sĺňava Piešťany/KRK Nováky (Tibor Linka, Filip Valo, Jerguš Jacko, Denis Myšák) 3:07,82, 2. KKK Komárno/ŠG Trenčín/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/VK Tatran REALIZ KVS Bratislava (Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš, Filip Sprušanský, Martin Dugas) 3:10,44, 3. TJ Sĺňava Piešťany (Samuel Gavora, Dávid Žlnay, Tomáš Kačic, Daniel Vida) 3:45,08



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Tituly na 1000 m Gellemu, Rusnákovi a Kmeťovej“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 5. ročník
12.05.2018 | Nitrianske Rudno, Priehrada
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra