Tarr: "V sezóne je dobré dostať od života pár faciek"

Iba v tejto sezóne zostavené kvarteto slovenských rýchlostných kanoistov pre súťaž v K4 v zostave Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka na MS 2015 v Miláne šokovalo celý kanoistický svet. Štvorica, v ktorej sa ideálne skĺbila skúsenosť erudovaných kanoistických harcovníkov Vlčeka a Tarra s elánom a dynamikou Myšáka s Linkom, senzačne získala na MS v Taliansku nie iba titul majstrov sveta na olympijskom kilometri, ale aj letenku na OH 2016 v Rio de Janeiro (5. - 21. augusta).

SITA, sz;mp | 08.12.2015 20:38:37

Ako Juraj Tarr hodnotí sezónu 2015, ktorý moment z tohoročných súťaži bol aj pre neho práve ten, ktorý v hierarchii úspechov kladie najvyššie? "Určite to bude vybojovanie titulu majstrov sveta v Miláne v súťaži K4 na 1000 metrov. Najmä preto, že naša káštvorka sa zrodila takmer z ničoho, ako blesk z jasného neba. Všetko sa udialo neuveriteľnou zhodou náhod. Bol to nápad nášho dobrého kamaráta, nečakali sme, že to bude hneď také dobré," zdôraznil Juraj Tarr a pokračoval: "Neverili sme si. Človek nikdy nevie dopredu, čo to bude, ako to všetko vlastne vypáli. Podarilo sa, čo sa podarilo. To je fakt úplne nezabudnuteľný moment celého roka 2015. Nečakali sme, že v súťaži budeme takí dominantní. Čítal som aj komentáre v maďarských médiách, v ktorých sa vyjadrovali erudovaní kanoistickí odborníci. Prekvapila ich najmä frekvencia našich záberov. Podľa nich za svetovým zlatom sme išli veľmi plynulo. Naša jazda sa páčila aj našim rivalom. Normálne nás v cieli pochválili, že sme išli krásne," pokračoval 36-ročný rodák z Komárna, ktorý má doma okrem niekoľkých zlatých medailí z MS a ME aj striebornú medailu zo súťaže K4 na 1000 m z OH 2008 v Pekingu.

Unikátni dvojnásobní majstri sveta z MS 2014 v Moskve Tarr - Vlček, čiže polovica zlatého milánskeho kvarteta, však neboli v tomto súťažnom ročníku 2015 stále iba na výslní svetového úspechu. Obaja najmä v súťažiach K2 zažili v sezóne 2015 aj krušné chvíle. "Najviac nám nedalo pokojne spávať neúspešné vystúpenie na ME, na ktorých sme nepostúpili do finále. To isté sa nám stalo aj v kádva na pretekoch Svetového pohára v Duisburgu. Bolo to dosť zlé. Dosť sme z toho všetkého boli nervózni. Myslím si však, že jeden dobrý športovec by mal počas sezóny dostať aj niekoľko dobre mierených faciek. Aby mohol padnúť dolu na dno. Aby sa potom z toho totálneho dna mohol posúvať až na vrchol. Ak ste stále na vrchole, nie je to dobré. Nemám s tým dobrú skúsenosť. Osožnejšie je, keď človeka v sezóne osud trochu prepleskne z každej strany. Prefackať v sezóne nikdy nezaškodí," priblížil svoju životnú filozofiu Juraj Tarr.

Podľa neho práve neúspech na Svetovom pohári v Duisburgu ich oboch prebudil. Dal im signál, že treba v príprave poriadne pridať. "Myslím si, že to bol práve ten zlom v celej sezóne, ktorý nás poriadne nakopol smerom k svetovému úspechu," tvrdil Juraj Tarr.

Aby tých triumfov v silnej svetovej konkurencii pribúdalo aj v budúcej olympijskej sezóne, zverenci trénera Petra Likéra už opäť trénujú v Spojených arabských emirátoch. V príjemnom teplom počasí budú jazdiť na vode až do polovice decembra. Potom sa vrátia domov - do Komárna.

"Do konca roka zostávame doma, kde budeme pracovať predovšetkým na kondičnej príprave, aby sme do roku 2016 vstúpili veľmi dobré pripravení. Lebo už 7. januára 2016 by sme mali ísť na bežky v Ramsau. Už to máme tam overené. Na desať alebo štrnásť dní. Podľa toho, ako bude zabezpečené ubytovanie. Ale minimálne desať dní tam určite budeme," prezradil Juraj Tarr miesto prvého budúcoročného sústredenia úradujúcich majstrov sveta v K4 mužov na 1000 m. "Po návrate z Rakúska budeme do konca februára doma. Potom až na sedem týždňov odcestujeme do zámoria, do New Portu, kde sme už zvyknutí. Tam budeme trénovať do 5. - 6. apríla. Tak nejako to vychádza. Už teraz totiž vieme, že na Slovensko sa vrátime prakticky rovno do novej sezóny. Dúfam, že sa v Amerike dobre naštartujeme na sezónu, ktorá vyvrcholí olympiádou v Brazílii," dokončil exkurziu plánovanou športovou prípravou, ktorú chcú "vlčekovci" zvládnuť v prvom polroku sezóny 2016, najstarší člen slovenského štvorlístka, ktorý v roku 2015 na MS v Miláne senzačne vypálil rybník všetkým papierovým favoritom. Čerstvo zostavené slovenské kvarteto by ste pred MS 2015 medzi nimi nenašli.

Diskusia k článku:

Anonym

Tarr: V sezóne je dobré dostať od života pár faciek

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/376208-tarr-v-sezone-je-dobre-dostat-od-zivota-par-faciek/

Kanoista Tarr hodnotil úspešný rok: V sezóne je dobré dostať od života pár faciek

http://sportky.zoznam.sk/c/142223/kanoista-tarr-hodnotil-uspesny-rok-v-sezone-je-dobre-dostat-od-zivota-par-faciek#ixzz3tlCVwuL0

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.