Tarr si popri zdraví želá pochopenie rodiny a trpezlivosť

"Nech nám v prvom rade zdravie slúži. Pretože od toho sa všetko odvíja. A keď máme zdravie, máme všetko. Želám si, aby nás všetko zlé obchádzalo, aby sme sa stačili na olympijský rok dobre pripraviť," zaželal na prahu nového olympijského roka 2016 skúsený 36-ročný rýchlostný kanoista ŠKP Komárno Juraj Tarr.

SITA, lb;sz | 31.12.2015 16:55:32

Z jeho úst sa želanie o pevnom zdraví pre všetkých ľudí a športovcov zvlášť počúvalo so zvláštnymi pocitmi. Z jeho úst to nie je totiž iba klasický novoročný vinš, akých si na prelome dvoch kalendárnych rokov tradične vypočujeme možno aj stovky.

Juraj Tarr je totiž človek, ktorý už v juniorskom veku vybojoval najťažší boj svojho života. Odchovanec komárňanskej kanoistiky sa k obľúbenému športu vrátil po takmer trojročnej vynútenej prestávke, počas ktorej bojoval so zákernou chorobou. Ako mladého pretekára ho rakovina štítnej žľazy zabrzdila v športovom úsilí. Po viac ako trojročnom boji sa do slovenskej reprezentácie úspešne vrátil. Od spomínaného návratu (v roku 2000) stihol tri olympiády, momentálne sa chystá na štvrtú. Je niekoľkonásobným majstrom sveta v disciplíne K2 a K4. Z olympiády 2008 v Pekingu si priniesol striebornú medailu zo súťaže K4 na 1000 m. Bojovník na pohľadanie, pred ktorým sa patrí zložiť klobúk. Rodák z Komárna si však okrem pevného zdravia želá aj pochopenie v rodine pre svoj šport a dobré rodinné zázemie, ktoré je pre každého človeka veľmi potrebné. "Najmä nech máme v našich rodinách dobré a trpezlivé zázemie. Želám si, aby naši najbližší pochopili, že tých sedem týždňov nejdeme do Ameriky na dovolenku, ale preto, aby sme sa čo najlepšie mohli pripraviť na olympiádu v Brazílii. Aby sme v snahe dosiahnúť úspešný výsledok absolútne nič nepodcenili. Oni to však za tie roky už vedia. Veď toto sa u nás opakuje pred každou olympiádou prakticky od Sydney 2000. Ale pre istotu to ešte zopakujem: nech sme všetci trpezliví, nech nám všetko vyjde podľa našich predstáv a podľa našich smelých plánov," pokračoval vo vinšovaní Juraj Tarr.

"Nehovorím, že to hneď musí byť olympijské zlato. Sedem týždňov na tom budeme pracovať. Budeme sa chystať v ideálnych podmienkach, ktoré už dôverne poznáme. Či to bude stačiť na olympijskú medailu, ukážu až samotné preteky v Riu. Preto musíme byť v príprave cieľavedomí a trpezliví. Nech sme trpezliví. Nech všetko vyjde tak, ako si to s trénerom naplánujeme," zdôraznil Juraj Tarr.

"Čo želám celému slovenskému športu? Hlavne nech je rok 2016 bez zranení a chorôb. Aby všetko zlé nás všetkých obchádzalo. Nech sa smola a nešťastia vyhýbajú každému slovenskému športovcovi, ktorý bude v roku 2016 reprezentovať svoju domovinu na veľkých medzinárodných súťažiach. A predovšetkým na OH v Brazílii," reagoval Juraj Tarr na otázku agentúry SITA. "Z vlastnej skúsenosti viem, že olympiáda je absolútny vrchol športovej kariéry. Je to top podujatie pre všetkých reprezentantov v olympijských športoch, preto všetkým želám, aby každý v našom drese išiel na ňu čo najlepšie prichystaný a vo vrcholnej športovej forme. Presne tak, ako si to on sám predstavuje, ako si to voľakedy dávno vysníval. Osobne si myslím, že sme tak malá krajina, že si navzájom budeme držať palce," dokončil Juraj Tarr, úspešný člen "káštvorky", doteraz už mnohokrát pozlátenej vlajkovej lode celej slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

Diskusia k článku:

Anonym

Prekonal zákernú chorobu, teraz môže bojovať o olympijské zlato

http://sport.sme.sk/c/8112239/prekonal-zakernu-chorobu-teraz-moze-bojovat-o-olympijske-zlato.html

Tarr vie, o čom hovorí: Do olympijského roka si želám zdravie a pochopenie rodiny

http://sportky.zoznam.sk/c/142897/tarr-vie-o-com-hovori-do-olympijskeho-roka-si-zelam-zdravie-a-pochopenie-rodiny#ixzz3vulaHh3W

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.