Tarr sa nebude na Vianoce vyhovárať na prísnu diétu

"Ak nám tréningový plán vyjde tak, že na Štedrý deň musíme trénovať, tak prípravu stihneme urobiť podľa možností dopoludnia. Aby sme po obede mohli už byť s rodinou. Prvý sviatok vianočný budeme mať voľno, ale na druhý deň už budeme normálne opäť trénovať," reagoval člen zlatého slovenského štvorkajaku z MS 2015 v Miláne Juraj Tarr na otázku agentúry SITA.

SITA, sz;mj | 25.12.2015 21:06:51

"Prečo to máme takto nadstavené? Lebo ak chce byť niekto na veľkých svetových podujatiach úspešný, nemôže ani počas Vianoc tri dni iba oddychovať. To neprichádza do úvahy. My úspešní chceme byť, preto prípravu neoklameme ani počas Vianoc a okolo Silvestra. Čo máme naplánované, to aj bez akýchkoľvek úľav a dodatočných úprav odtrénujeme," vysvetlil Juraj Tarr, ktorý sa nebránil ani otázke o správnej výžive, resp. možnej diétnej či nediétnej strave počas Vianoc.

"Samozrejme, že v zime viac dbáme na diétu a správnu životosprávu. Usilujeme sa racionálne stravovať. Lebo človek v zime aj viac priberá, pretože menej behá. Menej sa hýbe. V lete vie prebytočné kilá odbúrať behom, plávaním, bicyklovaním. Ale u nás nie sú počas zimy najlepšie možnosti na prípravu pod holým nebom. Preto si strážime hmotnosť, aby sa nám ľahšie jazdilo na vode. Aby sme v lodi neboli veľmi ťažkí," vysvetlil Juraj Tarr, ktorý údajne iba raz v roku - na Vianoce - nedokáže na sto percent rešpektovať zásady správnej životosprávy.

"Vianoce sú iba raz v roku. Preto si ich viem vychutnať naplno. Aj atmosférou, aj jedlom," zdôraznil 36-ročný rodák z Komárna, ktorý okrem zbierky titulov majstrov sveta má doma aj striebornú medailu zo súťaže štvorkajakov na 1000 m na OH 2008 v Pekingu.

"Normálne všetko, čo máme na sviatočnom stole k dispozícii, všetko si dám. Všetko ochutnám. Aj zemiakový šalát, aj vyprážaný rezeň, aj koláčiky či iné sladkosti. Keď sa stretnú rodiny, treba to využiť. Každá niečo dobré navarí, ´ukuchtí´, každá nás bude chcieť pohostiť. V takej chvíli predsa neodmietnem pohostenie iba preto, že držím diétu. To je podľa mňa hlúposť. Nebudem sa na Vianoce vyhovárať na diétu. Veď náš hostiteľ by sa mohol uraziť. To sa predsa nepatrí. Keď vás ponúkajú, treba si zobrať. Aspoň zo slušnosti. Myslím si, že je to iba taký malý hriech voči životospráve, ale podľa mňa to každý počas Vianoc poruší. Kto tvrdí, že nie, nehovorí pravdu. Preto sa teraz nebudem tváriť pápežskejší ako pápež. Keď ma ponúknu nejakou dobrotou, nejakým jedlom, neodmietnem, zjem. Doprajem si. Samozrejme, urobím to s tým vedomím, že po Vianociach to v tréningu určite vypotím," konštatoval úspešný odchovanec komárňanskej kanoistiky.

Diskusia k článku:

Anonym

Tarr sa nebude na Vianoce vyhovárať na prísnu diétu

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/r/sport_vods/vodne-sporty.html#ixzz3vMhmzRDj

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.