Tarr s Wiebauerom 0,06 s od medaily.

Súhrn výsledkov finále na 500 m na pretekoch SP v rýchlostnej kanoistike v Poznani.

SITA, zs | 13.05.2006 13:41:34

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Juraj Tarr a Andrej Wiebauer obsadili v A-finále K2 mužov na 500 m na pretekoch 1. kola Svetového pohára v poľskej Poznani 4. miesto. Za víťaznou nemeckou posádkou Andreas Ihle, Rupert Wagner zaostali o 1,032 s, od bronzovej medaily ich delilo 6 stotín sekundy. "Lepšie by bolo, keby tam bola tá medailička. Stratili ju v posledných desiatich metroch. Od začiatku boli pred Portugalčanmi, postupne náskok strácali a v cieli to bolo naozaj veľmi tesné. Chlapcom evidentne chýbajú skúsenosti. Jednoducho musia sa čo najviac konfrontovať so svetovou špičkou. Ja som v kútiku dúfal, že by to mohlo byť na stupeň víťazov, nevyšlo im to. Zvolili inú taktiku, než na akú sú zvyknutí. Keby si išli svoje, hádam by to udržali. Sami boli prekvapení, ako im to od štartu išlo. Ešte na štvorstovke boli o pol lode pred Portugalskom, v závere to stratili. Vlani na tejto trati u nás kraľovali Michal Riszdorfer s Erikom Vlčekom a štartovali aj na majstrovstvách Európy aj na majstrovstvách sveta. Tarr s Wiebauerom sa po zimnej príprave výrazne zlepšili. Môže to byť preto zaujímavé aj v domácej kvalifikácii. Na preteky druhého kola Svetového pohára v Duisburgu pôjdu Riszdorfer s Vlčekom, uvidíme, čo z toho bude. Konkurencia môže obom dvojiciam len pomôcť," zhodnotil výkon svojich zverencov ústredný tréner slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike Pavel Blaho. Ďalšie tri slovenské lode sa predstavili v B-finále (o 10. - 18. miesto). Najlepšie si počínala posádka dvojkanoe Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara, ktorá obsadila 7. miesto, celkovo teda skončila na 16. priečke. Marián Ostrčil obsadil v C1 8. (celkovo 17.) miesto a kajakárka Martina Kohlová pripádlovala na 9. (18.) pozícii. "Trochu som s ich výkonov sklamaný. Hovoril som im, že keď už sú vo finále, nech zabojujú o čo najlepšie umiestnenie. Už popoludní ich však čakajú semifinálové jazdy na tisíc metrov, určite sa všetci podvedome šetrili," uzavrel P. Blaho. Popoludní sú v Poznani na programe okrem semifinálových jázd na 1000 m aj rozjazdy na 200 m.

Súhrn výsledkov - finále na 500 m:

K1 muži:

1. Adam van Köverden (Kan.) 1:40,986

K2 muži:

1. Andreas Ihle, Rupert Wagner (Nem.) 1:30,359, 2. Alvydas Duonela, Egidijus Balciunas (Litva) 1:30,971, 3. Leonel Correla, Pedro Santos (Portugal.) 1:31,331, 4. Juraj Tarr, Andrej Wiebauer (SR) 1:31,391

K4 muži:

1. Bielorusko (Roman Piatrušenko, Alexej Abalmasov, Diamjan Turčin, Vadim Machnev) 1:22,543

C1

1. Andrea Dittmer (Nem.) 1:52,106,... v B-finále 8. miesto (celkovo 17. miesto) Marián Ostrčil (SR) 2:02,036

C2

1. Alexander Kostoglod, Sergej Ulegin (Rus.) 1:41,258,... v B-finále 7. (celkovo 16.) Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara (SR) 1:45,420

C4

1. Bielorusko (Dmitrij Rabčanko, Dmitrij Vajciškin, Konstantin Ščarbak, Alexander Vaučeckij) 1:34,121

K1 ženy:

1. Beata Mikolaczyková (Poľ.) 1:52,605,... v B-finále 9. (celkovo 18.) Martina Kohlová (SR) 1:59,550