Tarr s Nemcom sa vrátili z Talianska a chcú zabojovať o olympiádu.

Slovenskí kajakári Juraj Tarr s Ľubošom Nemcom, ktorí na vlaňajšej predolympijskej regate na novovybudovanom kanáli Scinias pri Aténach triumfovali na 1000 m trati, absolvovali štvortýždňové kondičné sústredenie v talianskom stredisku Sabaldia neďaleko Neapola. Obaja slovenskí reprezentanti si v tejto sezóne dali za cieľ vybojovať na kilometrovej trati účasť na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani a tam sa pokúsiť o získanie miestenky na olympiádu v gréckej metropole.

SZRK, TASR | 16.03.2004 11:21:11

"V talianskom stredisku Sabaldia sme strávili štyri týždňe, pričom sme sa zameriavali hlavne na objemovú prípravu. Okrem tréningu na vode v okolitých zátokách sme každe ráno chodili behať na veľkú lúku, kde bola mäkká tráva, popoludní sme sa venovali hlavne posilňovaniu. Spolu s Ľubošom sme si vyskúšali aj jazdu v dvojkajakoch na našej obľúbenej kilometrovej trati a musím priznať, že na začiatok sezóny to bolo lepšie, ako sme predpokladali. Spolu s nami boli v Taliansku aj Andrej Wiebauer s Erikom Noskovičom, ktorí sa špecializujú na 500 m trať i najúspešnejšia slovenská kajakárka za rok 2003 Martina Kohlová. Počas prvých dvoch týždňov sústredenia vládlo pomerne chladné počasie s teplotami od 10 do 15 stupňov, fúkal však teplý vietor od Sahary. Po desaťdňovom pobyte na Slovensku sa do Sabaldie opäť vrátime a tentokrát sa zameriame už na rýchlostnú prípravu a jazdy v spoločnej lodi, mal by za nami na niekoľko dní pricestovať aj tréner zlatonosného štvorkajaku Tibor Soós," povedal Juraj Tarr.

Spolu so svojim partnerom z dvojkajaku Ľubošom Nemcom absolvujú prvý súťažný štart v novej sezóne koncom apríla na kontrolných pretekoch na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom, ktoré budú zároveň slovenskou kvalifikáciou na májové ME v Poznani. "Našim prvoradým cieľom je uspieť na domácej kvalifikácii na 1000 m trati a zabezpečiť si účasť na európskom šampionáte v Poznani i keď to nebude jednoduché v konkurencii skúseného deblkajaku v zložení Juraj Kadnár, Róbert Erban. Iba v prípade úspechu na kontrolných pretekoch totiž máme šancu zabojovať v Pozani o miestenku na olympiádu v Aténach, ktorá je snom každého športovca," dodal Tarr.

Foto www.canoe.sk



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Tarr s Nemcom sa vrátili z Talianska a chcú zabojovať o olympiádu.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár Interu
24.07.2021
Olympijské hry
02.08.2021 | Tokyo, JPN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra