Štyri slovenské lode na 1000 m postúpili.

Výsledky semifinálových jázd na 1000 m.

SITA, zs | 12.09.2003 20:48:58

Až štyri z piatich slovenských lodí postúpili na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v americkom Gainesville na jazere Lanier zo semifinálových jázd na 1000 m trati. V sobotnom A-finále uvidíme podľa očakávania štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača, ktorý v tretej semifinálovej jazde zvíťazil a aj dvojkanoe Peter Páleš - Ján Kubica, ktorí postúpili z druhej semifinálovej jazdy z tretej priečky. "Očakával som od Páleša s Kubicom takýto výkon, vedel som, že ich forma stúpa. Vlani skončili na majstrovstvách sveta v Seville na siedmom mieste, bolo by pekné, keby tento výsledok dokázali zlepšiť. Špička je však nesmierne vyrovnaná, rozhodujú detaily a aj šťastie," skomentoval výkon svojich zverencov tréner trenčianskej Dukly Slavomír Kňazovický. Tak trochu sklamaním je až 5. miesto v druhom semifinále K2 posádky Juraj Kadnár - Róbert Erban, ktorí tak budú bojovať iba v B-finále. "Sme z toho obaja sklamaní. Neviem však, kde sme urobili chybu. Fúkalo nám zozadu, čo nám vyhovuje, aj keď možno vlny boli väčšie, ako by sme si predstavovali," pomaly liezlo zo zadáka R. Erbana. "Myslím, že sme urobili maximum, na viac jednoducho nemáme. Musíme uznať, že súperi boli lepší, taký je už šport," doplnil ho "háčik" lode J. Kadnár. Rovnako sa darilo singlistovi Mariánovi Ostrčilovi, ktorí v prvej semifinálovej jazde C1 skončil na 7. mieste, ale najrýchlejším časom z tejto priečky postúpil do bojov o 10.-18. miesto. Zo Slovákov neuspel iba Andrej Wiebauer v K1, keď slabým časom skončil v treťom semifinále na 5. priečke a to znamenalo vyradenie z ďalších bojov. Večer od 20.00 SELČ sú na programe semifinálové jazdy na 500 m, v ktorých bude mať Slovensko šesť lodí lodí, K4 (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača) postúpila do bojov o medaily priamo z rozjázd.

Štyri slovenské lode na 1000 m postúpili.“.