ŠTVORKAJAK ZÍSKAL BRONZ

Na linke Bratislava - Poznaň Z deviatich finálových účastí na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike pretavili slovenskí vodáci jeden štart v cenný kov.

BORIS VANYA (Pravda) | 28.08.2001 00:00:00

Štvorkajak Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača získal na polkilometrovej trati bronz.

Bronzovej nedeli predchádzalo sobotňajšie sklamanie. V kráľovskej olympijskej disciplíne K4 na 1000 m nevyšiel slovenskému kvartetu útok na medailu. Ešte 150 m pred cieľom sa držalo na tretej pozícii za Nemcami a Maďarmi, ale v závere neodolalo nástupu ďalších troch posádok a skončilo šieste. Róbert Erban obsadil v súťaži singlkajakárov na 1000 m ôsme miesto. Ďalšie tri slovenské lode bojovali o konečné umiestenie v B-finále.

V nedeľu si komárňanskí vodáci v drese ŠKP Bratislava vylepšili náladu na polovičnej trati. Obsadili tretie miesto za Ruskom a Rumunskom. Vďaka tomuto výsledku sa z tretích MS po sebe nevráti slovenská výprava bez medaily. Singlkanoista Páleš dopádloval deviaty, kajakárka Erbanová ôsma.

"Samozrejme, že máme z medaily veľkú radosť, keď sme po sobote zostali s prázdnymi rukami. Od zlata nás delilo na päťstovke osem stotín. Možno ich pripísať zaváhaniu, ktoré spôsobili vlny. Čo dodať ku kilometru? Šesť najlepších lodí sa vtesnalo do pol sekundy. My sme tentoraz skončili na chvoste tejto skupiny. Celú sezónu sme šli spôsobom štart-cieľ, teraz sme skúsili v závere vystupňovať tempo. Nevyšlo to. Z taktickej stránky sa máme ešte čo učiť. Nedeľa však potvrdila, že sa oplatí pokračovať v nastúpenej ceste. Dvojkajak sme nezavrhli, ale začneme naň myslieť až pred aténskou olympiádou," uviedol zadák štvorkajaku Juraj Bača.

Vo finálových súťažiach na 200 m sa predstavili štyri slovenské lode. Vo finálových súťažiach na 200 m sa predstavili štyri slovenské lode. Najlepšie si počínala Marcela Erbanová, ktorá šiestym miestom v K1 dosiahla pekný úspech (od medaily ju delilo osem desatín sekundy) a Anton Grassl, rovnako šiesty v C1. Náš mladý štvorkajak skončil v mimoriadne vyrovnanom šprinte ôsmy, na víťaznú maďarskú posádku stratil 0,788 sekundy. Aj dvojkajak Chorváth, Lipták obsadil napokon ôsmu priečku.