Štvorkajak v Račiciach so zlatým double.

Majstrovstvá Európy v rýchl. kanoistike v Račiciach (ČR).

SITA, ds, mg | 09.07.2006 20:53:16

Slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Róbert Erban sa v nedeľu v českých Račiciach stal majstrom Európy na 500 m. Slovenskí reprezentanti zvíťazili po výbornom finiši takmer o pol dĺžky lode pred Rumunskom a Maďarskom. Po sobotňajšom víťazstve na 1000 m si tak elitný slovenský štvorkajak odnáša z Račíc zlaté double.

Nedeľňajšie finále na 500 m mužov malo odštartovať na pravé poludnie. Prvý štart sa nevydaril, opakovanie už áno a najrýchlejšie vystrelili dopredu reprezentanti Česka a Maďarska. Slováci v 4. dráhe neprepálili štart, ale rovnomerným tempom sa postupne zo zadných pozícií posúvali vpred. Na medzičase boli štvrtí a 150 m pred cieľom už jasne viedli. V závere sa bojovalo už len o druhú priečku, ktorú v dramatickom finiši pre seba získali Rumuni pred Maďarmi.

Pred záverečným finálovým blokom na 200 m (začína sa o 14.00 h) patrí Slovensku v medailovej bilancii krajín na ME v Račiciach s dvoma zlatými 5. pozícia. Prví sú suverénni Maďari.

Muži / K4 - 500 m:

1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Róbert Erban) 1:20,136, 2. Rumunsko (Marian Baban, Alin Anton, Alexandru Ceausu, Vasile Stefan) 1:20,616, 3. Maďarsko (Márton Sík, Attila Csamangó, Attila Boros, Gábor Bozsik) 1:20,664, 4. Poľsko 1:20,908, 5. Bielorusko 1:21,244, 6. Česko 1:21,436