Štvorkajak túži vylepšiť bronz z Atén.

Štvorkajak rýchlostných kanoistov v zostave Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr v nedeľu odcestoval na olympiádu v Pekingu s cieľom vylepšiť bronz z Atén 2004. Na kanáli Schinias vybojovali zverenci trénera Tibora Soósa historickú prvú olympijskú medailu v disciplíne kajak. S novým zadákom Tarrom, ktorý na tomto poste nahradil Juraja Baču, pomýšľajú komárňanskí vodáci v Číne na jagavejší kov.

TASR | 10.08.2008 21:33:19

Vlček verí, že populárna káštvorka v Pekingu dodrží postupnosť. "Ideálne by bolo pokračovať v nastolenom trende a na každej olympiáde sa zlepšovať. Najkrajšie by bolo samozrejme získať zlato, no každá medaila má svoju cenu," povedal Vlček, ktorý debutoval pod piatimi kruhmi na OH 2000 v Sydney. Spoločne s Richardom Riszdorferom, Róbertom Erbanom a Tarrom skončili tesne za medailovými priečkami. Podľa Tarra môže do boja o medaily prehovoriť minimálne sedem posádok. "Silní budú Nemci i Poliaci. Uvidíme, v akej forme prídu Maďari, ktorí zložili novú loď. Nemožno zabúdať ani na Rusov či Bielorusov, obrovský pokrok spravili Číňania."

Ženský dvojkajak s posádkou Ivana Kmeťová, Martina Kohlová absolvuje v Pekingu olympijskú premiéru. Novácko-bratislavský tandem má jasný cieľ - postúpiť do finále. "V prvom rade sa budeme snažiť dostať medzi elitnú deviatku. Vo finále by sme chceli skončiť do šiesteho miesta, no keď už v ňom budeme, určite zabojujeme o medailu," povedala Kohlová. Pre singlkanoistu Mariána Ostrčila bude pekinská olympiáda druhou v poradí. V Aténach skončil na kilometri siedmy. "Chcel by som vylepšiť umiestnenie z Atén a skončiť na bodovanej priečke. V posledných týždňoch som trénoval pod vedením maďarského kouča Attilu Szabóa a moja forma išla nahor," povedal člen Slávie UK Bratislava.

Okrem kompletnej kanoistickej ekipy v nedeľu nabrala smer Peking aj trojica chodcov - Kazimír Verkin, Miloš Bátovský a Pavol Korčok, všetci traja sa predstavia na 50 km trati.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak túži vylepšiť bronz z Atén.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.