Štvorkajak trénuje na sústredení pri Neapoli štyrikrát denne.

Slovenský štvorkajak Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača v týchto dňoch naplno trénuje na sústredení v talianskom stredisku Sabaudia neďaleko Neapola. Držitelia bronzových medailí na 1000 m trati z OH 2004 v Aténach denne trénujú pod drobnohľadom reprezentačného trénera Pavla Blaha štvorfázovo, pričom sa zameriavajú hlavne na vytrvalosť.

TASR, SME | 21.03.2005 18:48:36

"Ideme podľa modelu, ktorý pravidelne používame na takýchto výcvikových táboroch a zameriavame sa na špeciálnu vytrvalosť pri zachovaní dobrej techniky pádlovania. Ide o utvrdenie návykov pri vysokej frekvencii."

Štvorkajak už trénuje aj s Ďurom Bačom, ktorý sa pripojil k výprave po návrate z Floridy. V Sabaudii je aj skupina kajakárov z ŠKP Bratislava, takže momentálne sa tam pripravuje desať slovenských vodákov. Chlapci zo štvorkajaku trénujú štvorfázovo. "Zatiaľ si počínajú veľmi dobre. Ráno chodia v rámci rozcvičky na pláž behať, doobeda i popoludní trénujú na vode a potom posilňujú. Zatiaľ všetko prebieha podľa plánu, praje nám aj počasie, veď v Sabaudii je v týchto dňoch 15 stupňov," povedal z dejiska sústredenia reprezentačný tréner.

Sabaudia patrí každoročne k najvyhľadávanejším strediskám vodných športov na európskom kontinente a inak to nie je ani v poolympijskej sezóne. "Okrem nás sa v Sabaudii pripravuje 50-členná silná výprava Nemecka. Je tu aj kompletná maďarská juniorská reprezentácia, v minulých dňoch pribudli vodáci z Fínska. V Sabaudii plánujeme zostať do 24. marca," dodal Blaho.

Aj ďalší slovenskí reprezentanti a účastníci olympiády v Aténach si za miesto prípravy na novú sezónu zvolili zahraničné lokality. Súrodenci Róbert a Marcela Erbanovci sú od 21. januára v Izraeli, kde zotrvajú až do 18. apríla. Vodáci Dukly Trenčín na čele s Mariánom Ostrčilom a Danielom Biksadským sú na sústredení v Juhoafrickej republike.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak trénuje na sústredení pri Neapoli štyrikrát denne.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra