Štvorkajak pre financie vypúšťa sústredenie v USA.

Už na budúci týždeň mali podľa pôvodných plánov odletieť slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr do kalifornského San Diega v USA, kde mali absolvovať tradičné zimné sústredenie. Všeobecná finančná kríza však ich plány obrátila naruby. "Slovenský olympijský výbor nám škrtol z rozpočtu dvadsať percent. Do nového rozpočtu sa so sústredením v USA jednoducho nezmestíme," povedal pre agentúru SITA člen úspešného štvorkajaka Erik Vlček. "Je nám to ľúto. Na začiatku roka sme dostali prísľub na určitú sumu peňazí. Všetko sme si naplánovali tak, aby sme sa do toho vošli. Teraz však prišiel radikálny rez. Chápal by som, keby zobrali financie tým, ktorí nesplnili očakávania a svojimi výsledkami sklamali. My sme však aj v tejto sezóne urobili všetko, čo sa od nás čakalo. Dlhodobo patríme medzi absolútnu svetovú špičku, dosahujeme výsledky aj vďaka tomu, že v zime cestujeme za lepšími podmienkami mimo Európy. Je to zlé, že už nie sú peniaze ani na úspešných reprezentantov. Nezobrali totiž iba nám, ale všetkým TOP-športovcom," tradične otvorene dodal historicky najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista Michal Riszdorfer.

SITA, zs;pp;mj | 11.11.2009 18:48:37

Podľa ústredného trénera slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike Pavla Blaha je ešte stále všetko otvorené. "Ešte by som to definitívne neuzatváral. Isté je, že do USA odchádzajú Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, Marián Ostrčil, Matej Rusnák a Gábor Jakubík s trénerom Filipom Petrlom. Richard Riszdorfer a Juraj Tarr sú približne jeden a pol mesiaca po operáciách ramien, momentálne sú na krátkom liečení v Piešťanoch. Prakticky len začínajú s ľahšími kondičnými cvičeniami. Ja by som bol za to, aby sa všetci zatiaľ pripravovali individuálne. Uvidíme. Opakujem, všetko je ešte stále otvorené," naznačil alternatívy reprezentačný lodivod a dodal, že základnou strategickou úlohou by malo byť predovšetkým rozšírenie kandidátov na reprezentačný dres. "Mali by sme sa sústrediť na hľadanie mladých talentov s perspektívou rastu," uzavrel Pavel Blaho.

Michal Riszdorfer s Erikom Vlčekom trénujú individuálne. "Udržiavame sa v kondícii. Na vode však v tomto počasí nemôžeme jazdiť. Využívame najmä posilňovňu a pádlovací bazén," priblížil formy prípravy Erik Vlček. "Chceli by sme absolvovať aspoň dvojtýždňové kondičné sústredenie. V hre sú dve alternatívy - buď Taliansko, kde by sa možno dalo ísť aj na vodu, alebo si to necháme na predvianočný čas a pôjdeme do Tatier alebo Rakúska na bežky," zakončil Michal Riszdorfer.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak pre financie vypúšťa sústredenie v USA.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár Interu
15.08.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MS Majstrovstvá sveta seniorov, juniorov, U23 - maratón
27.08.2020 | Baerum, NOR
ZRUŠENÉ MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
27.08.2020 | Baerum, NOR
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
28.08.2020 | Bratislava, Zemník
Pohár Slávie UK, Memoriál Jana Matochu
05.09.2020 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
06.09.2020 | Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra