Štvorkajak a spol. do Kalifornie za objemovkou pred Pekingom

Sedem slovenských rýchlostných kanoistov, ktorí už majú istú účasť na OH 2008 v Pekingu, absolvuje v najbližších dňoch predolympijské sústredenie v Kalifornii.

TASR, Radovan Stoklasa | 15.02.2008 14:48:41

Už vo štvrtok odletel do San Diega reprezentačný tréner Pavel Blaho spoločne s vicemajstrom sveta v C1 Mariánom Ostrčilom. V nedeľu zamiera do strediska Amerického olympijského výboru Chula Vista členky K2 Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou. V pondelok sa vydá za veľkú mláku hviezdny štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr.

Podľa reprezentačného kouča bude príprava prebiehať podľa osvedčeného modelu. "Sústredenie potrvá takmer 50 dní. V prvej polovici absolvujú reprezentanti veľkú objemovú prípravu, aby sa rozjazdili a opäť dostali do špecifickej práce. Dvakrát denne budú trénovať na vode, potom príde na rad posilňovanie a behanie. Keďže v San Diegu sú výhodné klimatické podmienky, reprezentanti nebudú musieť byť naobliekaní, ale použijú pretekárske kombinézy. Objemová príprava vždy tvorí základ pyramídy a čím bude širší, tým bude vyšší vrchol. Pevne verím, že nám pomôžu aj sparingpartneri, aby tá intenzita bola na požadovanej úrovni," povedal Blaho.

Slovenskí olympionici by mali v Kalifornii trénovať aj s kanoistami z iných krajín patriacimi medzi absolútnu svetovú špičku. "Vlani na jeseň trénovali v San Diegu také esá, ako Kanaďan Van Koeverden či Švéd Gustaffson. Skvelé podmienky v Chula Vista využili aj Američania na čele s Ramy Zurom. Všetko nasvedčuje tomu, že aj teraz sa v Kalifornii stretneme so svetovými singlistami. Aspoň budeme môcť na vybójkovanej trojkilometrovej dráhe porovnať ich výkonnosť s našimi pretekármi, aby nám svetová špička neušla. V olympijskom roku musí každý žiť s tréningom a snažiť sa zo seba vyžmýkať maximum," dodal Blaho, ktorému sa už koncom minulého roka podarilo zabezpečiť pre slovenskú výpravu výhodné ubytovanie.

"Doposiaľ sme vždy museli cestovať 20-25 minút autom, tentokrát však budeme mať nadštandardné podmienky. Vďaka dobrým kontaktom sa nám totiž podarilo od jednej rodiny zaoberajúcej sa nehnuteľnosťami prenajať domček, ktorý je v tesnom susedstve olympijského centra. Chalani i dievčatá sa dostanú na tréning peši za päť minút, čo je určite veľké plus. Dúfam, že nám vyjde počasie. Pokiaľ ide o stravovanie, v tomto smere nemusíme mať najmenšie obavy, pretože všetko bude pod lekárskym dozorom."Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak a spol. do Kalifornie za objemovkou pred Pekingom“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra