Štvorkajak a spol. do Kalifornie za objemovkou pred Pekingom

Sedem slovenských rýchlostných kanoistov, ktorí už majú istú účasť na OH 2008 v Pekingu, absolvuje v najbližších dňoch predolympijské sústredenie v Kalifornii.

TASR, Radovan Stoklasa | 15.02.2008 14:48:41

Už vo štvrtok odletel do San Diega reprezentačný tréner Pavel Blaho spoločne s vicemajstrom sveta v C1 Mariánom Ostrčilom. V nedeľu zamiera do strediska Amerického olympijského výboru Chula Vista členky K2 Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou. V pondelok sa vydá za veľkú mláku hviezdny štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr.

Podľa reprezentačného kouča bude príprava prebiehať podľa osvedčeného modelu. "Sústredenie potrvá takmer 50 dní. V prvej polovici absolvujú reprezentanti veľkú objemovú prípravu, aby sa rozjazdili a opäť dostali do špecifickej práce. Dvakrát denne budú trénovať na vode, potom príde na rad posilňovanie a behanie. Keďže v San Diegu sú výhodné klimatické podmienky, reprezentanti nebudú musieť byť naobliekaní, ale použijú pretekárske kombinézy. Objemová príprava vždy tvorí základ pyramídy a čím bude širší, tým bude vyšší vrchol. Pevne verím, že nám pomôžu aj sparingpartneri, aby tá intenzita bola na požadovanej úrovni," povedal Blaho.

Slovenskí olympionici by mali v Kalifornii trénovať aj s kanoistami z iných krajín patriacimi medzi absolútnu svetovú špičku. "Vlani na jeseň trénovali v San Diegu také esá, ako Kanaďan Van Koeverden či Švéd Gustaffson. Skvelé podmienky v Chula Vista využili aj Američania na čele s Ramy Zurom. Všetko nasvedčuje tomu, že aj teraz sa v Kalifornii stretneme so svetovými singlistami. Aspoň budeme môcť na vybójkovanej trojkilometrovej dráhe porovnať ich výkonnosť s našimi pretekármi, aby nám svetová špička neušla. V olympijskom roku musí každý žiť s tréningom a snažiť sa zo seba vyžmýkať maximum," dodal Blaho, ktorému sa už koncom minulého roka podarilo zabezpečiť pre slovenskú výpravu výhodné ubytovanie.

"Doposiaľ sme vždy museli cestovať 20-25 minút autom, tentokrát však budeme mať nadštandardné podmienky. Vďaka dobrým kontaktom sa nám totiž podarilo od jednej rodiny zaoberajúcej sa nehnuteľnosťami prenajať domček, ktorý je v tesnom susedstve olympijského centra. Chalani i dievčatá sa dostanú na tréning peši za päť minút, čo je určite veľké plus. Dúfam, že nám vyjde počasie. Pokiaľ ide o stravovanie, v tomto smere nemusíme mať najmenšie obavy, pretože všetko bude pod lekárskym dozorom."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak a spol. do Kalifornie za objemovkou pred Pekingom“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.