Striebro z ME dosiaľ najcennejšie, tvrdí Krajčovič

Z nominovaných slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike dosiahol najväčší úspech na minulotýždňových majstrovstvách Európy v Brandenburgu štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin, ktorý si vybojoval na tisíc metrov striebornú medailu. Z prvenstva v tejto disciplíne K4 sa tešili obhajcovia zlata Česi, za ktorými mladí Slováci zaostali o 0,355 sekundy.

SITA, ru | 15.07.2014 21:53:04

Po návrate z kontinentálneho šampionátu v Nemecku zverenci trénera Felixa Masára neskrývali v utorok pred novinármi v Bratislave radosť zo striebra. V ich prípade sa tak navyše stalo pri debute na seniorských majstrovstvách Európy. Spomenuté kvarteto kajakárov v zostave Krajčovič, Michálek, Jakubík, Demin už má z vlaňajška v zbierke dve zlaté medaily z najvýznamnejších podujatí vo vekovej kategórii do 23 rokov: minulý rok zvíťazili na kilometri na augustových MS "23" v kanadskom Wellande ako aj na júnových ME "23" v poľskej Poznani.

"Za všetkých chalanov môžem povedať, že toto striebro na majstrovstvách Európy v Brandenburgu medzi seniormi berieme jednoznačne ako náš najväčší úspech v doterajšej kariére. Nedá sa to porovnať s titulom svetových a európskych šampiónov, ktoré sa nám podarilo získať vlani v kategórii do 23 rokov," uviedol pre agentúru SITA Marek Krajčovič a pokračoval: "Je to veľký rozdiel, videli sme to pri našom premiérovom seniorskom vystúpení na vlaňajších majstrovstvách sveta v Duisburgu, kde sme skončili na 7. priečke. Dá sa povedať, že juniorská a seniorská kategória, to je úplne o niečom inom. Po účinkovaní v Brandenburgu viem, že úspech medzi seniormi je neporovnateľne cennejší, hoci samozrejme zlaté kovy na MS a ME do 23 rokov majú tiež svoj význam." Talentované kvarteto kajakárov podľa slov M. Krajčoviča spolu výborne vychádza a hoci sa niekedy vraj aj ´pohašteria´, je to vždy pre dobro veci. "Striebro z Brandenburgu nás motivuje do ďalšej práce a určite nás to posunie vpred."

Na slovenských rýchlostných kanoistov čaká onedlho vrchol sezóny - svetový šampionát v Moskve. V ruskej metropole bude patriť k slovenským želiezkam v ohni i spomenutá "káštvorka", aj vzhľadom na účinkovanie na ME 2014 v Nemecku. "Ešte máme necelý mesiac, aby sme sa zodpovedne pripravili na seniorské majstrovstvá sveta. Viem, že absolvujeme náročné tréningy," skonštatoval 21-ročný "háčik" lode Marek Krajčovič a dodal: "Na úspech z Brandenburgu musíme čo najrýchlejšie zabudnúť a do Moskvy na svetový šampionát cestovať a súťažiť tam

s ´čistou´ hlavou. Pokúsime sa uspieť aj na MS v Rusku, bude to však mimoriadne ťažké."

Obrovský podiel na úspechu talentovanej štvorice má kouč Felix Masár. "Myslím si, že striebornou medailou v Brandenburgu si už získali vážnosť. Moji zverenci na tento úspech obetovali veľmi veľa času, potu a driny, v jazde dali do toho maximum. Minulotýždňové druhé miesto je výsledok toho, že progres u nich je a bude. Hoci na MS v Rusku bude väčšia konkurencia, iné prostredie ako teraz v Nemecku, verím, že chlapci opäť zabojujú a popasujú sa o kvalitný výsledok," doplnil F. Masár.

Diskusia k článku:

Anonym

Slovenský majster sveta a jeho strašná minulosť: Musel bojovať s rakovinou

http://sportky.topky.sk/c/128139/slovensky-majster-sveta-a-jeho-strasna-minulost-musel-bojovat-s-rakovinou#ixzz3AIhjVvdI

Budúci rok začíname úplne odznova, upozorňuje tréner dvojkajaka Likér

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/326694-buduci-rok-zaciname-uplne-odznova-upozornuje-trener-dvojkajaka-liker/

Kanoisti dvoma zlatými za 24 hodín prepísali históriu

http://sport.sme.sk/c/7325802/kanoisti-dvoma-zlatymi-za-24-hodin-prepisali-historiu.html#ixzz3AIhwqGSm

Anonym

Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike aj za účasti majstrov sveta

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2698

Anonym

Medailisti z ME na stretnutí s novinármi + FOTOGALÉRIA

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2659

Pozrite si videa z ME v Brandenburgu na youtube

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2660

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.