Striebro slovenskej dračej lode na MS

Na majstrovstvách sveta dračích lodí v austrálskom Sydney vybojovala slovenská posádka striebornú medailu. Vo veľkom finále vo vodáckom olympijskom komplexe v Penrithe na 2000 m skončilo Slovensko časom 10:06:53 so sedemsekundovou stratou za víťaznými pretekármi z USA. "Slovenskí draci súťažili vo všetkých súťažných disciplínach, pričom pretekári z iných krajín mali pre každú súťažnú disciplínu postavený zvlášť tím. Preto považujeme druhé miesto za neuveriteľný úspech," povedal na margo striebra Juraj Bača, ktorý je členom posádky slovenských dračích lodí. "Vo veľkom finále na 2000 metrov sme dokonca najskôr skončili prví, mali sme najlepší čas, rozhodcovia nám však prirátali trestné body za nedodržanie jednej bóje. Proti tomu sme sa ohradili, pretože pravidlá boli postavené v náš prospech. Aj napriek tomu nám víťazstvo neuznali. Myslím, že zapracoval lobing zo strany Američanov. Tí boli šokovaní z toho, aký silný tím prišiel zo Slovenska. Našu konkurenciu nikto nečakal," uvádza Miloš Gašparík, člen posádky a šéf Slovenskej asociácie dračích lodí.

SITA, zs | 30.09.2007 03:59:09

Slovenská posádka v zložení Juraj Bača, Mario Hoffmann, Miloš Gašparík, Karol Becker, Ladislav Belovič, Ivan Bednárik, Vladimír Buchan, Daniel Biksadsky, Ján Divinec, Maroš Dvorský, Peter Gajdošík, Ondrej Gossanyi, Milan Kmiť, Rastislav Kužel, Marián Lachkovič, Juraj Lipták, Matej Mičušík, Ľubomír Nemec, Erik Noskovič, Marián Ostrčil, Štefan Paraszka, Peter Pecsuk, Marek Puskajler, Andrej Wiebauer, Ivo Zachar, Tomáš Rompf a Lucia Kvetáková vybojovala aj ďalšie zaujímavé miesta. Na veľkých pretekoch na 1000 m skončila štvrtá. Zdolala také veľmoci, ako sú Kanada či Čína, odkiaľ tento šport pôvodne pochádza. Na 200 a 500 metrov skončila slovenská posádka na šiestom mieste.

Diskusia k článku:

Anonym

aha, typycka SK reakcia, riesit ci ma niekto najazdene...ze by zavist?

Anonym

eh, a kde sa k nemu na slovensku dostal?

Anonym

na akom tigri???

Anonym

Tolko kilometrov co ma najazdene Hoffmann na outriggeri za posledne tri roky, ty nemas za cely svoj zivot na aute.

Anonym

no hlavne ten hoffman tam toho napadloval chichichi

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.