Striebro pre Tarra s Wiebauerom.

Súhrn výsledkov finále na 1000 m na pretekoch SP v rýchlostnej kanoistike v Poznani.

SITA, zs | 14.05.2006 12:06:28

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Juraj Tarr a Andrej Wiebauer obsadili vo finále K2 mužov na 1000 m na úvodných pretekoch Svetového pohára 2006 v poľskej Poznani vynikajúce 2. miesto. Za víťazným nemeckým duom Andreas Ihle, Rupert Wagner zaostali o 1,020 s. "V sobotnom semifinále sme dosiahli piaty najrýchlejší čas, medzi favoritov sme teda určite nepatrili. Vedeli sme však, že dokážeme ísť aj lepšie. V sobotu sme mali náročný program a boli sme unavení. V nedeľu sme už pri rozjazďovaní cítili, že je to lepšie. Bol to však ťažký boj. Našimi súpermi boli minuloroční finalisti z majstrovstiev sveta. Samozrejme, že sme veľmi spokojní. Keby nám pred pretekmi niekto povedal, že skončíme druhí, asi by sme mu neverili. Trúfali sme si maximálne na prvú šestku. Možno nám pomohlo aj to, že sme išli až v siedmej dráhe. Uprostred sa to mlelo od začiatku a my sme si na kraji išli svoje tempo. Začali sme opatrnejšie, po štvrtine trate sme nastúpili a na méte päťsto metrov sme už boli druhí. Potom nás na chvíľu predbehli Nóri, ale v závere sme dokázali tempo vystupňovať a skončili sme na druhom mieste. Na tieto preteky sme vôbec nevylaďovali formu, sme tu vlastne z plného tréningu," povedal pre agentúru SITA háčik lode Juraj Tarr. "Je to skvelý vstup do sezóny. Verím, že budeme aj ďalej úspešní. Nás už v sobotu vo finále na päťsto metrov príjemne prevapilo štvrté miesto. Na kilometer sme sa ešte lepšie sústredili a vyšlo nám to. Po výbornej zimnej príprave, ktorú sme absolvovali s komárňanským štvorkajakom, sa cítime veľmi dobre. Od prvej rozjazdy sme vedeli, že sme na tom veľmi dobre. Výsledok je skvelý. Určite nám to zdvihlo sebavedomie. Chceme sa s Richardom Riszdorferom a Jurajom Vlčekom pobiť o nomináciu v dvojkajkoch na majstrovstvá Európy a sveta," doplnil ho zadák lode Andrej Wiebauer. Vo finále C1 na tej istej trati obsadil Marián Ostrčil solídne 6. miesto. Popoludní sú v poznani na programe semifinále a finále na 200 m. Slovensko má v semifinále štvornásobnmé zastúpenie.