Striebro Gelleho v K1 na 500 m.

Slovenský kajakár Peter Gelle získal na akademických majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v srbskom Belehrade striebornú medailu v pretekoch K1 na 500 m. V dramatickom finále na medzičase ešte viedol, v cieli musel bojovať aspoň o 2. priečku s Čechom Filipom Švabom. Vo finále ženského kajaku na 500 m skončila Ivana Kmeťová na 6. mieste. Spolu s Martinou Kohlovou však nedokončili jazdu o medaily v dvojkajaku, v ktorom patrili medzi favoritky. V mužskom štvorkajaku triumfovali Bielorusi, Slováci v zložení Zoltán Tóth, Gábor Jakubík, Pavol Maťaš, Miloš Mikleš obsadili 9. miesto.

SITA, pp | 21.09.2008 21:27:50

Na tisícmetrovej trati nedosiahla na medaily ani jedna zo slovenských lodí. Peter Gelle obsadil v kategórii K1 na kilometrovej trati konečnú 7. priečku so stratou 8,895 s na víťazného Nemca Torstena Lubischa. Pavol Maťaš s Milošom Miklešom skončili v K2 na 8. mieste, keď na nemeckú dvojicu Charles Löhnitz - Norman Zahm stratili 11,965 s.

Akademické majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v Belehrade - nedeľňajšie výsledky Slovákov:

Finále na 500 m:

Muži:

K1: 1. Torsten Lubisch (Nem.) 1:40,849, 2. Peter Gelle (SR) +0,680, 3. Filip Švab (ČR) +0,690

K2: 1. Jevgenij Petravec, Vitalij Bialko (Bielor.) 1:33,749, 2. Milan Gajdobranski, Milenko Zorič (Srb.) +0,180, 3. Marcin Nickowski, Mariusz Kujawski (Poľ.) +0,435, ... 7. Zoltán Tóth, Gábor Jakubík (SR) +2,665

K4: 1. Bielorusko 1:24,091, 2. Maďarsko +0,875, 3. Poľsko +1,020, ... 9. Slovensko (Zoltán Tóth, Gábor Jakubík, Pavol Maťaš, Miloš Mikleš) +6,530

Ženy:

K1: 1. Antonija Nadjová (Srb.) 1:53,918, 2. Stefania Cicaliová (Tal.) +1,345, 3. Erika Medveczká (Maď.) +1,990, ... 6. Ivana Kmeťová (SR) +3,805

K2: 1. Špela Ponomarenková, Tea Kraljová (Slovin.) 1:46,862, ... Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) nedokončili

Finále na 1000 m:

Muži:

K1: 1. Torsten Lubisch (Nem.) 3:35,988 min, 2. Ricardas Nekriosius (Lit.) +0,715, 3. Tomasz Olszewski (Poľ.) +1,370, ... 7. Peter Gelle (SR) +8,895

K2: 1. Charles Löhnitz, Norman Zahm (Nem.) 3:16,133, 2. Marcin Nickowski, Mariusz Kujawski (Poľ.) +0,780, 3. Rudolf Dombi, Gergely Hadvina (Maď.) +1,345, ... 8. Pavol Maťáš, Miloš Mikleš (SR) +11,965.