Starší majú výkonnosť, mladší čo dobiehať

Strieborná medaila ženského dvojkajaka Ivana Kmeťová – Martina Kohlová na 200 m a piate a šieste miesto na 1000, resp. 500 m mužského dvojkajaka Erik Vlček - Juraj Tarr boli najlepšie umiestnenia slovenských reprezentantov na treťom a záverečnom kole Svetového pohára rýchlostných kanoistov v Szegede. V Maďarsku sa zišla ešte kvalitnejšia konkurencia ako na druhom kole SP v českých Račiciach - až 52 zúčastnených krajín. Bolo aj výrazne teplejšie a na tribúnach oveľa viac ľudí ako pred vyše týždňom v upršanom Česku.

SITA, ds;mj | 26.05.2014 20:05:41

"Domáci Maďari - kanoistická veľmoc - obsadili takmer všetky disciplíny kvalitnými pretekármi. Nezúčastnili sa Bielorusi, ale bol to aj tak asi najsilnejší Svetový pohár z tých troch tohtoročných, čo sa týka konkurencie. Čakal som možno ešte viac divákov, asi bolo až príliš teplo a niektorí sa išli radšej kúpať. Pretekári to nemali jednoduché a museli si dávať pozor, aby neboli celý deň na slnku. Určite je to však príjemnejšie ako pretekať v daždi a zime," vrátil sa k uplynulému víkendu v Szegede športový riaditeľ SZRK Filip Petrla.

K výkonom a umiestneniam Slovákov poznamenal: "Bolo vidno, že naši starší pretekári, ako sú Vlček, Tarr, Kmeťová a Kohlová, majú dostatok skúseností aj výkonnosť na to, aby sa opäť dokázali umiestniť v A-finále. Mladší ešte majú čo dobiehať. Dvojkajak Myšák - Linka aj kanoista Farkaš mali solídne umiestnenia v B-finále, ale aj slabšie jazdy. Kajakár Vajda mal zasa na 200 m asi najviac nabitú konkurenciu. Verím však, že aj vďaka účasti na takýchto silných pretekoch sa budú približovať k svetovej špičke. Chuť trénovať a pracovať na sebe majú."

Mladších reprezentantov do 23 rokov čaká počas budúceho víkendu medzinárodná regata v Piešťanoch. Najbližší dôležitý termín pre Slovákov je 12. - 13. jún, keď sa v Račiciach bude rozhodovať o nominácii na júlové majstrovstvá Európy v nemeckom Brandenburgu (11. - 13. 7.). "Na majstrovstvách Európy môže v jednej disciplíne súťažiť z každej krajiny len jedna loď. Kvalifikujú sa teda len víťazi z Račíc. Samozrejme, môže sa stať, že niekto ochorie alebo zvíťazí v istej disciplíne a potom dá prednosť inej, kde si tiež vybojoval účasť. V takom prípade sa dostane do nominácie loď, ktorá skončila na druhom mieste. Majstrovstvá Európy budú v tomto roku dôležité aj z toho hľadiska, že tam pôjde o miestenky na budúcoročné premiérové Európske hry v Baku," dodal vysvetľujúco F. Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

Spustili online predaj vstupeniek na ME v Brandenburgu

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2598

Anonym

VIDEO striebornej jazdy Ivany Kmeťovej s Martinou Kohlovou v Szegede

http://www.youtube.com/watch?v=7cANv3aBsf0&feature=share&t=54m54s

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.