Správa z 33. kongresu ICF.

V dňoch 29. a 30. októbra sa v španielskej Isla la Toja blízko Pontevedry uskutočnil 33. Kongres ICF. Zo Slovenska sa ho zúčastnili Ivan Cibák, Miroslav Haviar a Ján Šácha ako delegáti a Pavel Blaho ako pozorovateľ.

SZRK/mh | 02.11.2010 17:01:58

Ako tradične kongres preberal návrhy na zmeny stanov, pravidiel, volili sa noví funkcionári, preberal sa rozpočet na ďalšie dva roky, stanovil sa pracovný program a určilo sa tiež miesto ďalšieho kongresu.

Čo sa týka medzinárodných pravidiel, tieto sa delia na tzv. General Rules, čiže hlavné pravidlá a Technical Rules, čiže technické pravidlá. V právomoci kongresu je meniť hlavné pravidlá, technické pravidlá potom mení Board of Management, čiže výkonný výbor.

Dôležité zmeny hlavných pravidiel v rýchlosti sú zavedenie novej disciplíny C2 ženy 500 m a tiež usporiadavenie MSJ a do 23 rokov každý rok. Kongres tiež schválil upresnenie Nominačných kritérií na OH 2012 v tom, že sa na MS v Szegede pripustí zmena posádky K4 (muži 1000 m a ženy 500 m) medzi rozjazdou, semifinále a finále.

Ďalší dôležitý návrh na zmenu pravidiel, a to zníženie počtu dráh z 9 na 8 je technické pravidlo, a o tom bude rozhodovať výkonný výbor zajtra, 31. 10, ale to už my budeme na ceste domov. Výkonný výbor tiež zajtra rozhodne, či sa budúcoročné MSJ uskutočnia v Litve, ako bolo pôvodne plánované, alebo na inom mieste, nakoľko Litva má finančné problémy.

Kongres zvolil dvoch viceprezidentov, a to Istvána Vaskutiho (Maďarsko, pokračuje) a Joaa Tomasiniho (Brazília) namiesto S. Naritu (Japonsko).

Vedenie ICF vyvíja veľkú snahu na zvýšenie počtu televíznych prenosov z vrcholných kanoistických podujatí. Za týmto účelom sa na budúci rok schválilo použitie 500 000 euro na výrobu televíznych signálov zo svetových pohárov v rýchlosti a v slalome.

Miroslav Haviar

Diskusia k článku:

Anonym

no pekne vecicky sa to zacinaju diat :-) 70kg papagaji hehe, to uz ked tak skor nech spravia vahove kategorie nie? to uz potom nebude 5 a pol cloveka v kategorii ale v kazdej po jednej ( na slovensku ) a seci budu majstri :-)))))))

Anonym

no jasne co sa dalo cakat kajakarom vzdy chybalo trosku nadhadu a humoru, aby ste sa nepokakali ako vsetko beriete vazne a seriozne okrem treningu.

Anonym

ten príspevok na skrátenie tratí je naozaj humorný

to naozaj by sa mohlo jazdiť možno aj na 5m aby to bolo divácky atraktívne

toto sú príspevky o ničom

roman

napr. Rüdiger Helm olympijský víťaz z Montrealu a Moskvy a niekoľkonásobný majster sveta na 1.000m vážil 87kg a meral 188cm.

Anonym

Teda tvoj prispevok ma teda pobavil - ze vraj papagaji, mohli by predsa dat len take bazenové vzdialenosti 25 alebo 50 metrov, co ty na to? A to by bola show, dalo by sa "jazdit" i v noci, ani by si nezmokol, vietor ti nevadil ....

Anonym

jasne 200, 400, 600 konecne nieco pre chlapov a o rychlosti ... naco su nam 70kg papagaji co jazdia kilak ;) ked to nikoho aj tak nebavi pozerat.

Anonym

Tak namiesto toho aby zuzili kazdu drahu o meter, cim by vytvorili miesto pre drahu c 10 , tak oni asi idu urobit opak a drah bude len 8 !!! Podla mna sa tym znizi uroven finale , lebo pri malom zavahani alebo zlom zrebe v semi sa do finale A ani nemusis prebojovat.!!! Racej mohli ten kilak skratit na 800 m a patstovku na 400 m a hned by to bolo aj divacky zaujimavejsie.

Anonym

UAU nenormáne revolučná zmena :-(

Haviar

Informacie uz mame, ale nie su oficialne, takze ich nechceme zverejnovat. Inac vrabce cvirikaju, ze ten navrh (8 drah) presiel.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.