Športový kalendár SLOVENSKO 2003

Športový kalendár SLOVENSKO 2003

SITA, kj | 05.01.2003 18:37:07

JANUÁR:

2.- HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2004 - muži - 1. skupina - Slovensko - Taliansko (Pov. Bystrica)

4. - BEH NA LYŽIACH: II. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - Gerlachov - muži 15 km, ženy 7 km klasickou technikou

4.-5. - KRASOKORČUĽOVANIE: Veľká cena Zvolena - Zvolen

5. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár v šprintoch - Štrbské Pleso - 1 km voľnou technikou

7.-8. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: Preteky B-kategórie Svetového pohára – Štrbské Pleso

7.-8. - ZJ. LYŽOVANIE: Veľká cena Malej Fatry, M-SR juniorov v obrovskom slalome (Vrátna - 2x obr. slalom)

8.-12. - VOLEJBAL: Kvalifikácia na ME juniorov do 19 rokov - Nitra

9.-10. - ZJ. LYŽOVANIE: Veľká cena Nízkych Tatier, M-SR juniorov v slalome (Tále - 2x slalom)

9.-10. - ZJ. LYŽOVANIE: Európsky pohár FIS (Plejsy - 2x obrovský slalom)

9.-11. - VOLEJBAL: Kvalifikácia na ME junioriek do 18 rokov - Bardejov

11. - HÁDZANÁ: 3. kolo Pohára EHF žien - odveta - Slovan Duslo Šaľa - Dominet Zaglebie Lubin (Poľ.)

11. - BEH NA LYŽIACH: III. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - Vršatec - muži 10 km, ženy 5 km klasickou technikou

11.-12. - KRASOKORČUĽOVANIE: Malá cena SNP - Banská Bystrica

11.-12. - BIATLON: Slovenský pohár - l. kolo - Osrblie

12. - BEH NA LYŽIACH: IV. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - Kremnica-Skalka, muži 15 km, ženy 10 km voľnou technikou

12. - CYKLOKROS: Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose – Prievidza

12. - TRIATLON: Zimný triatlon - Vysoké Tatry

12. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2004 - muži - 1. skupina - Slovensko - Grécko (Košice)

15. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2004 - muži - 1. skupina - Slovensko - Litva (Prešov)

17. - SNOUBORDING: Regionálne preteky WSF - Vrátna - BA

17.-18. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Krompachy-Plejsy - GS

18. - KARATE: Pribinov pohár - mládežnícky turnaj - Nitra

18. - BOX: 5. kolo Interligy mužov - dohrávka

18.-19. - STREĽBA: Extraliga - VzBT - 2. kolo - Lipt. Hrádok

18.-19. - AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Európsky pohár - Štrbské Pleso (moguls, dual moguls, big air)

22. - ATLETIKA: Elán Cup v hale – Bratislava

22. - BASKETBAL: Prípravný zápas, muži - Slovensko - Švédsko

24.-26. - STOLNÝ TENIS: Top 12 juniorov - Ružomberok

25. - OLYMPIJSKÉ: Valné zhromaždenie SOV – Bratislava (účasť prezidenta MOV)

25. - KICKBOX: 3. kolo Slovenského pohára - Pezinok

25. - VZPIERANIE: Valné zhromaždenie SZV - Ružomberok

25. - ŠPORT: Pokus J. Germánusa o zápis do Guinessovej knihy rekordov v tlaku na lavičke - Revúca

25. - BEH NA LYŽIACH: V. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - Králiky - muži 15 km, ženy 10 km klasickou technikou

25. - SNOUBORDING: Regionálne preteky WSF - Donovaly - slope style

25.-26. - DŽUDO: Kvalifikácia o I. ligu - ?

25.-26. - BIATLON: Slovenský pohár - ll. kolo - Osrblie

25.-26. - KRASOKORČUĽOVANIE: Liptovský kožuštek - Liptovský Mikuláš

26. - BEH NA LYŽIACH: VI. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - králiky - muži 10 km, ženy 5 km klasickou technikou

26. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár - 1. kolo - Kráľova Hoľa, Telgárt

FEBRUÁR

1. - DŽUDO: Veľká cena Prešova

1. - KARATE: II. kolo Pohára federácie detí, mládeže a dospelých - Banská Bystrica

1. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár - 2. kolo - Malá Fatra, Terchová

1. - SKOKY NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska žiakov a dorastencov - Banská Bystrica (mostík K-38, K-63)

1. - KOLKY: Extraliga mužov - začiatok odvetnej časti najvyššej slovenskej súťaže (12. kolo)

1. - KOLKY: I. liga žien - začiatok odvetnej časti najvyššej slovenskej súťaže (10. kolo)

1.-2. - PLÁVANIE: Cena Nižnej (25 m) - Nižná

1.-2. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Jahodná - DU

1.-2. - ATLETIKA: M-SR vo viacbojoch v hale - Bratislava

1.-2. - TRIATLON: ME v zimnom triatlone - Donovaly

1.-2. - KRASOKORČUĽOVANIE: M-SR juniorov a ml. žiakov - ???

1.2.-15.3. - BASKETBAL: Nadstavbová časť I. ligy mužov (skupina o 7.-10. miesto)

1.2.-22.3. - BASKETBAL: Nadstavbová časť I. ligy mužov (skupina o 1.-6. miesto)

5.-7. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Medzinárodná študentská olympiáda - Spišská Nová Ves

5.-9. - HOKEJ: Memoriál Vladimíra Dzurillu hráčov do 18 rokov - Piešťany (účastníci: Slovensko, Nemecko, Švajčiarsko, USA "17")

6.-8. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Tále - PSL, PGS, SX

7.-9. - BOX: 6. kolo Interligy mužov

8. - ATLETIKA: M-SR juniorov v hale – Bratislava

8. - PRETLÁČANIE RUKOU: III. kolo SNL 2002/2003 - Galanta

8. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá SR - Biela stopa SNP - Králiky - ženy, juniorky 25 km klasickou technikou s hromadným štartom

8.-9. - ZÁPASENIE: 1. kolo I. ligy mužov vo voľnom štýle - Snina

8.-9. - ZÁPASENIE: Medzinárodný turnaj v gréckorímskom štýle - Gabčíkovo

8.-9. - KRASOKORČUĽOVANIE: M-SR st. žiakov, st. a ml. nádejí - ?

8.-9. - STREĽBA: Extraliga - VzBT - 3. kolo - Lipt. Mikuláš

9. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá SR - Biela stopa SNP - Krahule - muži, juniori, 55 km voľnou technikou

12.-16. - STREĽBA: 10. GP Slovensko - bežiaci terč - Podbanské (hotel Permon)

14. - ATLETIKA: Elán Cup v hale - Bratislava

14.-15. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Tále - SX

15. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár - 3. kolo - Rely Červenec - Bobrovecká dolina, Bobrovec

15. - SKOKY NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska družstiev - dorastenci, muži - Štrbské Pleso (K-90)

15. - NOHEJBAL: Slovenský pohár mužov - finále - Košice

15.-16. - BIATLON: Slovenský pohár - lll. kolo - Osrblie

15.-16. - ZÁPASENIE: M-SR mužov vo voľnom štýle - Košice

16. - ATLETIKA: Míting Istropolitana v hale - Bratislava

21.-23. - KRASOKORČUĽOVANIE: Trnavský pohárik - Trnava

21.-23. - BOX: 7. kolo Interligy mužov

22. - ATLETIKA: M-SR v hale – Bratislava

22. - NOHEJBAL: Slovenský pohár dorastencov - finále - dejisko ešte nie je známe (Piešťany ???)

22. - CYKLOTRIAL: Stredoeurópsky pohár v halovom cyklotriale – Hlohovec

22. - BEH NA LYŽIACH: VII. Slovenské kvalifikačné a klasifikačné preteky - Kremnica-Skalka - muži 7+7 km ženy 5+5 km klasickou a voľnou technikou

22. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Drienica - BA

22.-23. - PLÁVANIE: Cena Popradu (50 m) - Poprad

22.-23. - ŠERM: Dunajský pohár kadetov v korde a fleurete - Bratislava

22.-23. - STREĽBA: Extraliga - 1. dvojkolo - vzduchové disciplíny - Košice

22.-23. - ZJ. LYŽOVANIE: Veľká cena Slovenska (Štrbské Pleso - slalom, obr. slalom)

22.-23. - ZÁPASENIE: M-SR mužov v gréckorímskom štýle - Trenčín

23. - SÁLOVÁ CYKLISTIKA: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska – Kolárovo

23. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár v šprintoch - Kremnica-Skalka - 1 km klasickou technikou

24.-25. - ZJ. LYŽOVANIE: Európsky pohár akademikov, AM-SR v slalome (Barbora - 2x slalom)

25. - ATLETIKA: Banskobystrická latka – Banská Bystrica

25. - HOKEJ: Záverečné 54. kolo základnej časti ST extraligy

28.2-2.3 - BIATLON: Majstrovstvá SR - Osrblie

MAREC

??? - NOHEJBAL: GP Slovensko - O pohár primátora mesta - Hlohovec - termín nie je ešte známy

1. - FUTBAL: Začiatok jarnej časti I. ligy (19. kolo)

1. - STOLNÝ TENIS: M-SR mužov a žien - Bratislava

1. - CYKLOTRIAL: 1. kolo Slovenského pohára – Záriečie

1. - VZPIERANIE: 1. kolo I. ligy družstiev mužov - Ružomberok

1. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár - 4. kolo - Západné Tatry, Žiarska dolina

1.-2. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Vrátna-Paseky - GS, DU

1.-2. - DŽUDO: 1. kolo I. ligy mužov - ?

1.-2. - ATLETIKA: M-ČR - Bratislava

1.-4. - TENIS: Halové M-SR jednotlivcov - muži (TK Anička, Košice), ženy (TK AŠK Inter Bratislava)

1.-14. - HOKEJ: Štvrťfinále play off ST extraligy

6.-9. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá SR - Dobšiná: 6. muži 10 km, ženy 5 km klasickou technikou (7. voľný deň, 8. muži 7+7 km, ženy 5+5 km klasickou a voľnou technikou, 9. šprint na 1 km voľnou technikou)

7.-9. - VZPIERANIE: Turnaj IWF do 14 a 17 rokov - Grand Prix Košice

8. - SKOKY NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - jednotlivci - Králiky - Králiky (K-120)

8. - FUTBAL: Začiatok jarnej časti II. ligy (16. kolo)

8.-9. - STREĽBA: Extraliga - 2. dvojkolo - vzduchové disciplíny - Šaľa

8.-9. - STREĽBA: Extraliga - VzBT - 4. kolo - Lipt. Hrádok

8.-9. - ŠERM: Svetový pohár v korde mužov GP Slovakia - Bratislava

8.-9. - ZÁPASENIE: 2. kolo I. ligy mužov vo voľnom štýle - Prievidza

14. - SNOUBORDING: Regionálne preteky WSF - Tále - BA

14.-16. - SNOUBORDING: Majstrovstvá Slovenska - GS, PGS, SX

15. - KICKBOX: 4. kolo Slovenského pohára - Poprad

15.-16. - ZJ. LYŽOVANIE: Memoriál Janka Nováka (Martinské Hole - 2x slalom)

15.-16. - PLÁVANIE: Pohár Trnavy (25 m) - Trnava

15.-16. - ZÁPASENIE: M-SR juniorov vo voľnom štýle - Košice

17.-18. - ZJ. LYŽOVANIE: Majstrovstvá SR - Karpaty Cup 2003 (Plejsy - slalom, obr. slalom + AM-SR v obr. slalome)

18. - FUTBAL: Slovenský pohár - semifinále (prvé zápasy)

18.-31. - HOKEJ: Semifinále play off ST extraligy

21.-23. - STREĽBA: 12. GP Slovensko a majstrovstvá SR - Nitra

22. - KARATE: III. kolo Pohára federácie detí, mládeže a dospelých - Trnava

22. - VESLOVANIE: Majstrovstvá SR na trenažéri (2 km) v Bratislave

22. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Martinské Hole - BA

22.-23. - PLÁVANIE: Veľká cena Nových Zámkov (25 m) - Nové Zámky

22.-23. - ZÁPASENIE: M-SR juniorov v gréckorímskom štýle - Banská Bystrica

22.-23. - KOLKY: Slovensko - Nemecko - medzištátne stretnutie juniorov a junioriek - Bratislava

22.-23. - BEH NA LYŽIACH: Bezroukov memoriál - 57. ročník - Kremnica-Skalka (22.: muži 10+10 km, ženy 5+5 km klasickou a voľnou technikou, 23.: šprint na 1 km voľnou technikou)

27.-30. - VODNÉ PÓLO: Dunajský pohár - Bratislava - Slovensko, Nemecko, Holandsko, Slovinsko, Francúzsko, USA

28.-29. - KRASOKORČUĽOVANIE: Memoriál J. Lojkoviča - Žilina

28.-29. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Česko - medzištátne priateľské stretnutie (viacboj) - ženy, juniorky, žiačky (dejisko ešte nie je známe)

28.-30. - BOX: 8. kolo Interligy mužov

28.-30. - SKIALPINIZMUS: Majstrovstvá Európy - Európsky pohár - 4. kolo (finále) - Vysoké Tatry

29. - ATLETIKA: Dudinská päťdesiatka v chôdzi, M-SR, míting EAA - Dudince

29. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska seniorov - jednotlivci (Banská Bystrica)

29. - PRETLÁČANIE RUKOU: 10. ročník Seneckej ruky - Senec

29. - KULTURISTIKA A FITNES: Juniorské M-SR - Beckov

29. - BASKETBAL: Začiatok play off I. ligy mužov

29.-30. - ŠERM: Juniorské majstrovstvá SR vo fleurete - Šamorín

29.-30. - ŠERM: Juniorské majstrovstvá SR v korde - ?

29.-30. - PLÁVANIE: Veľká jarná cena Žiliny (50 m) - Žilina

APRÍL

??? - NOHEJBAL: začiatok I. ligy mužov, žien a dorastu

1. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004 hráčov do 21 rokov: Slovensko "21" - Portugalsko "21"

2. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004 Slovensko - Lichtenštajnsko

2. a 4. - HOKEJ: Prípravný: Slovensko - bližšie neurčený súper

3.-15. - HOKEJ: Finále play off ST extraligy

5. - KRASOKORČUĽOVANIE: Finále Slovenského pohára - Humenné

5. - SNOUBORDING: Slovenský pohár - Jasná - slope style, BA

5.-6. - SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Delfiník Iuventa Cup – Bratislava

5.-6. - DŽUDO: Majstrovstvá SR - Trnava

5.-6. - KOLKY: Slovensko - Slovinsko - medzištátne stretnutie juniorov a junioriek - Bratislava

6. - ATLETIKA: Beh Devín-Bratislava

12. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR mužov - Hurbanovo

12. - ATLETIKA: M-SR v krose – Brezno

12. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Hargašov Memoriál - Bratislava

12. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska mládeže - Nitra

12. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Otvorenie sezóny - Turčianske Teplice

12.-13. - PLÁVANIE: Veľká cena Dolného Kubína (25 m) - Dolný Kubín

12.-13. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse - Veľké Rovné

13. - KARATE: Veľká cena Slovenska (Bratislava - ŠH Pasienky) - medzinárodný turnaj

14. - HOKEJ: Záverečné 44. kolo I. hokejovej ligy

15. - FUTBAL: Slovenský pohár - semifinále (odvety)

17. - HOKEJ: Prípravný: Slovensko - Česko

18. - VZPIERANIE: Veľkonočný turnaj - Trenčín

18.-20. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia o postup MS 2003 juniorov v Brazílii

18.-20. - BOX: 9. kolo Interligy mužov

18.-20. - BOX: Majstrovstvá Slovenska mladšieho a staršieho dorastu - dejisko ešte nie je známe

19. - BEJZBAL: 1. kolo bejzbalovej extraligy

19. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár - 5. kolo (finále) - Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov - Nízke Tatry - Chopok

19.-23. - VODNÉ PÓLO: Kvalifikácia na ME - Bratislava - B-skupina (Grécko, Slovensko, Rumunsko, Poľsko, Malta, Turecko)

19.4.-18.5. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - prelínacia súťaž

20. - HOKEJ: Prípravný: Slovensko - Lotyšsko

23.4.-25.5. - HÁDZANÁ: HIL (muži) - nadstavbová časť (národné play off - semifinále a finále)

25.-27. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Dunajský pohár - Bratislava

26. - PRETLÁČANIE RUKOU: Majstrovstvá SR - Martin

26. - KULTURISTIKA: Majstrovstvá SR mužov - Dubnica nad Váhom

26. - ATLETIKA: M-SR v chôdzi na 20 km – Dubnica

26. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Dunajský Maratón - Bratislava

26. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Dubnica

26. - OLYMPIJSKÉ: 25. Valné zhromaždenie SOV – Bratislava

26.-27. - POZEMNÝ HOKEJ: Interliga žien - Bratislava (kluby zo SR a Chorvátska)

26.-27. - VODNÝ SLALOM A ZJAZD: Liptovské slalomy - Liptovský Mikuláš

26.-27. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - semifinále (prvé zápasy)

26.-27. - STREĽBA: Extraliga - 1. kolo - guľové disciplíny - Príbelce

26.-27. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč (malokalibrovka) - 1. kolo - Lipt. Hrádok

27. - CESTNÁ CYKLISTIKA: 1. kolo Slovenského pohára – Krupina

27. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 1. kolo - Bratislava - DL/4X

27. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 1. kolo - Dubnica - XC

27.4.-31.5. - HÁDZANÁ: HIL (muži) - prelínacia súťaž

30. - FUTBAL: Medzištátny zápas Slovensko - Grécko, Slovensko "21 - Grécko "21"

MÁJ

? - FITNES: Majstrovstvá SR - Bratislava

? - MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá SR a Memoriál J. Ondra - Banská Bystrica

19.4.-18.5. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - prelínacia súťaž

23.4.-25.5 - HÁDZANÁ: HIL (muži) - nadstavbová časť (národné play off - semifinále a finále)

27.4.-31.5. - HÁDZANÁ: HIL (muži) - prelínacia súťaž

1. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Večerné kritérium – Banská Bystrica

2.-4. - MOTORIZMUS: Rallye Matador Púchov

2.-4. - BOX: 10. kolo Interligy mužov (záverečné kolo)

3. - ATLETIKA: Míting Košice 2003

3. - KARATE: Zvolen Cup - medzinárodný mládežnícky turnaj

3. - FITNES: Grand Prix Slovakia profesionálok - Bratislava

3. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - semifinále (druhé zápasy)

3. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Rakúsko - medzištátne priateľské stretnutie - ženy (dejisko zatiaľ nie je známe)

3. - KOLKY: I. liga žien - koniec najvyššej slovenskej súťaže (záverečné 18. kolo)

3.-4. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse - Polomka

3.-4. - POZEMNÝ HOKEJ: Interliga žien - Bratislava

3.-4. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR žien, Masters, juniorov a dorastencov - Častá

3.-4. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá SR - dlhé trate (???)

4. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - semifinále (prípadné tretie zápasy)

4. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 2. kolo - Dolný Kubín - XC

6. - KICKBOX: 5. kolo Slovenského pohára - Liptovský Mikuláš

8. - FUTBAL: Slovenský pohár - finále

9.-11. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: 1. Kvalifikačné preteky - Zelená voda

9.-11. - BOX: Veľká cena Komárna - medzinárodný turnaj - Komárno

10. - ATLETIKA: M-SR v polmaratóne – Hronov

10. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Topoľčany

10.-11. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - finále a o 3. miesto (prvé zápasy)

11. - CYKLOTRIAL: 2. kolo Slovenského pohára – Stará Ľubovňa

16.-18. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Medzinárodná regata - Piešťany

17. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska žiakov a mladších dorastencov (Nové Mesto nad Váhom)

17. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska dospelých - Pezinok

17. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Maďarsko - medzištátne priateľské stretnutie - muži (dejisko zatiaľ nie je známe)

17. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - finále a o 3. miesto (druhé zápasy)

17.-18. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Medzinárodné cyklistické preteky Košice - Tatry – Košice

18. - ATLETIKA: 18. – Junior míting – Bratislava

18. - HÁDZANÁ: WHIL (ženy) - národné play off - finále a o 3. miesto (prípadné tretie zápasy)

18. - DOSTIHY: Jarná cena kobýl - Bratislava

19.-25. - TENIS: Turnaj ATP Challenger - dotácia 25 000 USD (Košice)

23. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Dubnické dni cyklistiky – Dubnica nad Váhom

23.-25. - BOX: Majstrovstvá Slovenska mužov - dejisko ešte nie je známe

24. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Grand Prix ZTS – Dubnica nad Váhom (kat. 1.5 UCI)

24. - ATLETIKA: Beh k srdcu SNP, polmaratón – Martin

24. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Samaria Cup - Šamorín

24. - PLÁVANIE: Kraulový trojboj (50 m) - Piešťany

24.-25. - PLÁVANIE: Veľká cena Slovenska (50 m) - Bratislava

24.-25. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse - Žiar nad Hronom

24.-25. - DŽUDO: 2. kolo I. ligy mužov

24.-25. - HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play off) o postup na MS 2003 žien v Chorvátsku: Slovensko - Juhoslávia (prvý zápas)

24.-25. - STREĽBA: Extraliga - 2. kolo - guľové disciplíny - Príbelce

24.-25. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč (malokalibrovka) - 2. kolo - Lipt. Mikuláš

25. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Pohár Interu - Bratislava

25. - CYKLOTRIAL: 1. kolo majstrovstiev Slovenska a Stredoeurópsky pohár – Záriečie

25. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Grand Prix Palma - Dubnica nad Váhom (kat. 1.5 UCI)

25. - DOSTIHY: Veľká jarná cena - Bratislava

25. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Poprad

28. - HÁDZANÁ: HIL (muži) - záverečná časť (o celkového víťaza súťaže) - prvý zápas

30.5.-1.6. - STOLNÝ TENIS: MM Slovenka juniorov - Senec

31. - ATLETIKA: Záhorácka dvadsiatka v chôdzi – Borský Mikuláš

31. - CESTNÁ CYKLISTIKA: kritérium v Podbrezovej

31. - KARATE: VII. ročník Slovakia Open - deti, mládež, dospelí - Bratislava

31. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Rakúsko - medzištátne priateľské stretnutie - muži (dejisko zatiaľ nie je známe)

31. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Maďarsko - medzištátne priateľské stretnutie - ženy - Banská Bystrica

31. - VOLEJBAL: Slovensko - Nemecko - kvalifikácia na ME žien - Bardejov

31. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žiakov - dvojice, trojice - dejisko ešte nie je známe

31. - KOLKY: Extraliga mužov - koniec najvyššej slovenskej súťaže (záverečné 22. kolo)

31.5.-1.6. - ZÁPASENIE: 3. kolo I. ligy mužov vo voľnom štýle - Košice

JÚN

1. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár v časovke do vrchu - Podbrezová

1. - HÁDZANÁ: HIL (muži) - záverečná časť (o celkového víťaza súťaže) - odveta

1. - DOSTIHY: Turf-gala - Bratislava

6. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004 hráčov do 21 rokov: Slovensko - Turecko (Bratislava - štadión ŠKP Devín)

6.-8. - VODNÝ SLALOM A ZJAZD: Tatranský slalom - Liptovský Mikuláš

7. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004 Slovensko - Turecko (Bratislava - štadión Tehelné pole)

7. - TLAK NA LAVIČKE: Majstrovstvá SR - Bánovce n/B.

7. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Mošovce

7.-8. - PLÁVANIE: Laskovského memoriál juniorov (50 m) - Košice

7.-8. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Veľká cena Komárna - Komárno

7.-8. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár žien (semifinále, finále)

7.-8. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč (malokalibrovka) - 3. kolo - Lipt. Mikuláš

7.-8. - ŠP. GYMNASTIKA: "GYM FEST" - medzinárodné majstrovstvá Slovenska - muži, ženy, juniori, juniorky - Trnava

8. - TENIS: Extraliga mužov a žien - semifinále

10. - ATLETIKA: Cena Slovenska Slovak Gold, IAAF GP II – Bratislava

13.-15. - MOTORIZMUS: Rallye Prešov

14. - KICKBOX: Majstrovstvá Slovenska /finále Slovenského pohára/ - Prešov

14. - ATLETIKA: SR – ČR – Maďarsko do 17 rokov – Dubnica/Košice

14. - KARATE: Európsky pohár mládeže (Bratislava - ŠH Pasienky)

14. - TENIS: Extraliga mužov a žien - finále

14.-15. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse - Banská Štiavnica

14.-15. - HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play off) o postup na ME 2004 mužov v Slovinsku (prvé zápasy)

14.-15. - STREĽBA: Extraliga - 3. kolo - guľové disciplíny - Domaniža

14.-15. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - dvojice, trojice - dejisko ešte nie je známe

17. - FUTBAL: Koniec jarnej časti I. ligy (36. kolo)

17. - FUTBAL: Koniec jarnej časti II. ligy (30. kolo)

20. - DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Škvareninov memoriál, majstrovstvá Slovenska v šprinte – Bratislava

20.-22. - PLÁVANIE: Letné majstrovstvá SR mladších žiakov (50 m)

20.-22. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Hlas ľudu – západné Slovensko

21. - CYKLOTRIAL: 2. kolo majstrovstiev Slovenska a Stredoeurópsky pohár – Tatranská Lesná

21. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - jednotlivci - dejisko ešte nie je známe

21. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Slovenský pohár družstiev - Nitra

21. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 3. kolo - Dohňany - XC

21.-22. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Trenčianska regata - Trenčín

21.-22. - HÁDZANÁ II. fáza kvalifikácie (play off) o postup na ME 2004 mužov v Slovinsku (odvety)

21.-22. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč (malokalibrovka) - 4. kolo - Lipt. Hrádok

22. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Topoľčany

24.-30. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Slovenska a Čiech – miesto určia neskôr

27.-29. - PLÁVANIE: Letné majstrovstvá SR starších žiakov (50 m)

27.-29. - PLÁVANIE: Majstrovstvá ČR

28. - DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár juniorov – Bratislava

28. - PRETLÁČANIE RUKOU: Juniorské M-SR - Ivanka pri Dunaji

28. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 2. kolo - Žilina - DL/4X - majstrovstvá Slovenska

28.-29. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Novácka 500-vka - Nováky

28.-29. - VESLOVANIE: Majstrovstvá SR v Piešťanoch

28.-29. - MOTORIZMUS: MSR v endure - Košice

29. - CYKLOTRIAL: 3. kolo Slovenského pohára – Smolenice

29. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 1. kolo - Žilina - DH

JÚL

??? - NOHEJBAL: GP Slovensko - Veľká cena Turca - Martin - termín ešte nie je známy

4.-5. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Poľsko - medzištátne priateľské stretnutie - ženy (dejisko zatiaľ nie je známe)

4.-7. - PLÁVANIE: Letné majstrovstvá SR seniorov a dorastu (50 m)

5. - MOTORIZMUS: Rallye Vihorlat Snina

5.-6. - STREĽBA: Extraliga - 4. kolo - guľové disciplíny - Domaniža

6. - DOSTIHY: Slovenské klusácke derby - Bratislava

10.-13. - VODNÉ PÓLO: Medzinárodný turnaj kadetov - Zvolen

11.-13. - DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Slovenska juniorov – Bratislava (Prešov)

12. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Maďarsko - medzištátne priateľské stretnutie - muži (dejisko zatiaľ nie je určené)

12.-13. - ATLETIKA: M-SR juniorov – Bratislava

19. - ATLETIKA: Súťaž olympijských nádejí - Dubnica

19. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 4. kolo - majstrovstvá Slovenska - Brezová pod Bradlom - XC

20. - DOSTIHY: Slovenské cvalové derby - Bratislava

20. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Veľká cena Bradla – Bratislava – Bradlo

25.-27. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Cena Slovenska juniorov – Trenčín

26. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Česko - medzištátne priateľské stretnutie - muži (dejisko zatiaľ nie je známe)

26.-27. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: MM SR v maratóne - Trenčín

30.7.-3.8. - BASKETBAL: Kvalifikácia ME mladých žien, B-skupina v Bratislave (Poľsko, Luxembursko, Grécko, Švédsko, Maďarsko, SR)

AUGUST

1.-3. - VODNÝ SLALOM A ZJAZD: Finále Svetového pohára v slalome (Čunovo - SR)

1.-3. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá SR - krátke trate

2. - TRIATLON: Klasický dlhý triatlon - Šurany

2. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Banská Štiavnica

2. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Rakúsko - medzištátne priateľské stretnutie - muži (dejisko zatiaľ nie je známe)

2.-3. - ATLETIKA: M-SR – Košice

2.-3. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Slovenska kadetov a dorastencov – Rožňava

6.-10. - BASKETBAL: Kvalifikácia na Challenge round juniorov, E-skupina v Bratislave (Francúzsko, Gruzínsko, Poľsko, Belgicko, Luxembursko, SR)

8.-17. - HÁDZANÁ: ME 2002 kadetov na Slovensku

9. - ATLETIKA: Míting EAA, vrhačské stretnutie – Nitra

9. - ATLETIKA: M-SR v maratóne - Rajec

9. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 2. kolo - Martin - DH - majstrovstvá Slovenska

9.-10. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Pohár SNP Piešťany

10. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 5. kolo - Bojnice - XC

15.-17. - MOTORIZMUS: Rallye Košice

16.-17. - MOTORIZMUS: MSR v endure - Lazy pod Makytou

16.-17. - CESTNÁ CYKLISTIKA: Znievske dni cyklistiky – Kláštor pod Znievom

17. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 3. kolo - Brezno - DH

22.-24. - VESLOVANIE: Medzinárodná regata v Piešťanoch (Pohár SNP a 36. ročník Reiskupovho memoriálu)

23.-28. - TENIS: M-SR veteránov s medzinárodnou účasťou (Sp. Nová Ves)

27.-31. - CESTNÁ CYKLISTIKA: MCP Seat Okolo Slovenska

29.-31. - VODNÝ SLALOM A ZJAZD: Danubia Cup v slalome (Čunovo)

29.-31. - TENIS: M-SR novinárov (Rajecké Teplice)

30. - PLÁVANIE: Štúrovské stovky (50 m) - Štúrovo

30.-31. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá SR - maratón (medzinárodné)

30.-31. - STREĽBA: Medzinárodné preteky - rýchlopaľná pištoľ - Domaniža

30.-31. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse - Žaškov

30.8.-7.9. - TENIS: Turnaj ITF - dotácia 10 000 USD (Trenčianske Teplice)

SEPTEMBER

??? - KRASOKORČUĽOVANIE: Memoriál Ondreja Nepelu

3.-7. - STREĽBA: 39. GP Slovensko a Dunajský pohár - brokové disciplíny - Trnava

3.-9. - BASKETBAL: Veľká cena Slovenska

5.-7. - MOTORIZMUS: Rallye Hurbanovo

6. - PRETLÁČANIE RUKOU: Grand Prix Salamander - 1. kolo SNL 2003/2004 - B. Štiavnica

6. - VZPIERANIE: Považský pohár - Trenčín

6. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - jednotlivci - dejisko ešte nie je známe

6. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Maratón - Banská Bystrica

6.-7. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žien - jednotlivkyne, dvojice, trojice - dejisko ešte nie je známe

7. - DOSTIHY: Oaks - Bratislava

7.-14. - TENIS: Turnaj ITF - dotácia 10 000 USD (Prešov)

9. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004 hráčov do 21 rokov: Slovensko "21" - Macedónsko "21"

10. - FUTBAL: Kvalifikácia na ME 2004: Slovensko - Macedónsko

12.-15. - STREĽBA: Majstrovstvá SR - guľové disciplíny - Domaniža

13. - ATLETIKA: M-SR družstiev – Banská Bystrica

13. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Pohár Slávie UK Bratislava

13.-14. - BIKROS: Druhé dvojkolo Európskeho pohára – Bratislava

13.-14. - VESLOVANIE: Šintavská zákruta

13.-14. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - dvojice a trojice - dejisko ešte nie je známe

14. - BEJZBAL: Finále Slovenského pohára

18.-21. - KRASOKORČUĽOVANIE: Slovenská korčuľa, jun. GP ISU - Bratislava

19.-21. - STREĽBA: Majstrovstvá SR veteránov - guľové disciplíny - Príbelce

20.- CYKLOTRIAL: 4. kolo Slovenského pohára – Ružomberok

20. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 3. kolo - Martin - DL/4X

20.-21. - MOTORIZMUS: MSR v endure - Púchov-Vieska

21. - DOSTIHY: Saing Leger - Bratislava

21. - DŽUDO: Juniorská VC Trnavy

27. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Hargašov memoriál mládeže - Bratislava

27. - VESLOVANIE: Devín - Bratislava, preteky osemveslíc

27. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 4. kolo - Košice - DL/4X

27.-28. - ATLETIKA: M-SR vo viacbojoch – Dubnica

28. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár - 6. kolo - finále - ???

OKTÓBER

??? - NOHEJBAL: GP Slovensko - O Pohár DPMK a.s. Košice /23. ročník - muži, 8. ročník - ženy/ - Košice - termín ešte nie je známy

3.-5. - MOTORIZMUS: Mikona Rallye

4. - VZPIERANIE: 2. kolo I. ligy družstiev mužov - Košice

4. - SILOVÝ TROJBOJ: 1. kolo extraligy mužov a súťaž šampiónov TOP 10 - Bardejov

4. - MODERNÁ GYMNASTIKA: MSR junioriek - Bratislava

4.-5. - MOTORIZMUS: MSR v country crosse družstiev - Belušské Slatiny

5. - CYKLOTRIAL: 5. kolo Slovenského pohára – Tesáre

5. - ATLETIKA: MMM – Košice

5. - VESLOVANIE: Veslárske šprinty Slávie STU Bratislava

5. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Rozlúčkové preteky - Bratislava

8. - SILOVÝ TROJBOJ: 2. kolo extraligy mužov

11. - BEJZBAL: Finále bejzbalovej extraligy

11. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Slovenský pohár družstiev - Prešov

11.-12. - VODNÝ SLALOM A ZJAZD: ME klubov v slalome (Lipt. Mikuláš)

11.-19. - TENIS: Turnaj WTA Tour VÚB Open - dotácia 110 000 USD (Bratislava)

17.-19. - STREĽBA: 9. ročník súťaže OH nádejí - Nitra

18. - VZPIERANIE: Turnaj olympijských nádejí - Trenčín

18. - TLAK NA LAVIČKE: Veľká cena Trenčína - nominačné preteky na MS - Trenčín

18. - PLÁVANIE: Štiavnický kahanec (25 m) - Banská Štiavnica

18.-19. - ŠERM: Juniorský SP v korde a fleurete - Martinengov memoriál - Bratislava

18.-19. - DŽUDO: 3. kolo I. ligy mužov

25. - PRETLÁČANIE RUKOU: Pohár primátora Revúcej - 2. kolo SNL 2003/2004 - Revúca

25.-26. - DŽUDO: Juniorské majstrovstvá SR - Prešov

25.-26. - PLÁVANIE: Cena Vitalu (25 m) - Bratislava

NOVEMBER

1.-9. - TENIS: Turnaj ATP Challenger Tatra banka Open - dotácia 100 000 USD (Bratislava)

8. - PLÁVANIE: Euroswim 2003 (25 m) - Považská Bystrica

8.-9. - PLÁVANIE: Pohár primátora mesta Trenčín (25 m) - Trenčín

8.-9. - DŽUDO: Medzinárodná VC Galanty

14. - PRETLÁČANIE RUKOU: Železná ruka - 6. ročník - Bratislava

15. - ATLETIKA: Kros EAA – Dudince

15.-16. - SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Slovakia Synchro junioriek – Bratislava

21.-23. - BOX: "Záhorácky pohár" - medzinárodný turnaj ml. a st. dorastu - Malacky

22. - SILOVÝ TROJBOJ: 3. kolo extraligy mužov - Častá

22. - OLYMPIJSKÉ: 26. Valné zhromaždenie SOV – Bratislava

22.-23. - PLÁVANIE: Pribinovho pohára - Nitra

27.-30. - SILOVÝ TROJBOJ: ME žien - Trenčín

28. - PLÁVANIE: Pohár mesta Košice (50 m) - Košice

29. - VZPIERANIE: 3. kolo I. ligy družstiev mužov, M-SR mužov a finále SP - Trenčín

29.-30. - DŽUDO: 4. kolo I. ligy mužov

29.-30. - ZÁPASENIE: 4. kolo I. ligy mužov vo voľnom štýle - Bratislava

DECEMBER

??? - ŠERM: Majstrovstvá SR v korde a fleurete jednotlivcov a družstiev - ?

??? - POZEMNÝ HOKEJ: Memoriál Pavla Rosu - ženy, juniori - Bratislava

4.-7. - TLAK NA LAVIČKE: MS - Piešťany

5.-7. - PLÁVANIE: Zimné majstrovstvá SR mladších žiakov (25 m)

6. - VZPIERANIE: Turnaj TOP - Dolný Kubín

12.-14. - PLÁVANIE: Zimné majstrovstvá SR starších žiakov (25 m)

13. - VZPIERANIE: Vianočný turnaj - Dolný Kubín

13. - SILOVÝ TROJBOJ: Vianočná cena - Bánovce nad Bebravou

17. - PRETLÁČANIE RUKOU: Silná ruka stredoškolákov - Bratislava

19.-21. - PLÁVANIE: Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne (25 m) - Trenčín



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Športový kalendár SLOVENSKO 2003“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra