SP SZEGED: Vlček a Tarr na 1000 m na 5. mieste

Slovenský dvojkajak Erik Vlček - Juraj Tarr obsadil 5. miesto v K2 na 1000 m v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Za víťaznými Francúzmi Arnaudom Hyboisom a Etiennom Hubertom zaostali Slováci o 2,808 s. Vlček a Tarr získali práve na vzdialenosti 1000 m pred týždňom na Svetovom pohári v Račiciach striebornú medailu. V Szegede sa predstavia aj v nedeľňajšom A-finále na 500 m.

SITA, ds;lo | 24.05.2014 21:55:29

Druhý slovenský dvojkajak Denis Myšák - Tibor Linka sa v sobotu predpoludním predstavil v B-finále na 1000 m a obsadil 3. miesto. Znamená to konečnú 12. priečku pre nádejných slovenských reprezentantov. V B-finále C1 na 1000 m súťažil Vincent Farkaš a obsadil 5. miesto. Celkovo skončil štrnásty.

Ešte skôr ako muži mali svoje B-finále v K1 na 500 m na programe aj obe najlepšie slovenské kajakárky. Martina Kohlová obsadila 2. miesto v B-finále, čiže celkovo skončila jedenásta. Ivana Kmeťová bola štvrtá (celkovo 13.). Víťazkou B-finále sa stala Juhoafričanka Bridgitte Hartleyová.

Slováci v Szegede - sobota - predpoludnie - finále:

MUŽI

1000 m

K2 / A-finále:

1. Arnaud Hybois, Etienne Hubert (Fr.) 3:23,615 min,... 5. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:26,423

B-finále: 1. Máté Petrovics, Bálint Gere (Maď.) 3:28,453, ... 3. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 3:32,149 (celkovo 12. miesto)

C1 / B-finále: 1. Mathieu Goubel (Fr.) 4:14,986,.. 5. Vincent Farkaš (SR) 4:21,994 (celkovo 14. miesto)

ŽENY

500 m

K1 / B-finále: 1. Bridgitte Hartleyová (JAR) 1:59,295, 2. Martina Kohlová 2:00,129 (celkovo 11. miesto),... 4. Ivana Kmeťová (obe SR) 2:01,905 (13. miesto)

SP SZEGED: Vlček a Tarr na 1000 m na 5. mieste“.