SP SZEGED: Kmeťová a Kohlová finišovali druhé na 200 m

Slovenský ženský dvojkajak Ivana Kmeťová - Martina Kohlová obsadil druhé miesto v nedeľňajšom A-finále pretekov na 200 m v rámci tretieho dňa súťaží na Svetovom pohári v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Nad sily Kmeťovej s Kohlovou bol len britský dvojkajak Angela Hannahová - Jess Walkerová, za ktorým Slovenky zaostali vo vyrovnaných pretekoch o 0,282 s.

SITA, ds;ko | 25.05.2014 12:00:47

Tretie miesto si vypádlovali Poľky Magdalena Krukowská a Agnieszka Kowalczyková. Kmeťová a Kohlová si o jednu priečku vylepšili svoje medailové umiestnenie v pretekoch na 200 m spred týždňa, keď skončili na českom kanáli v Račiciach bronzové.

Martina Kohlová a Ivana Kmeťová sa predstavili v nedeľu predpoludním aj v B-finále v singlkajaku. Kohlová dopádlovala druhá za víťaznou Švédkou Linneou Stensilsovou a celkovo patrí slovenskej reprezentantke 11. miesto. V porovnaní s umiestnením spred týždňa z Račíc klesla o dve priečky. Ivana Kmeťová skončila v B-finále siedma a zaradila sa na celkovú šestnástu priečku.

V K1 na 200 m sa v nedeľu predstavil aj Martin Vajda. V C-finále skončil šiesty a v konečných výsledkoch mu patrí 24. pozícia.

Slováci budú mať v Szegede svoje zastúpenie ešte v A-finále K2 na 500 m mužov. Od 13.30 h sa v ňom predstavia skúsení kajakári Erik Vlček a Juraj Tarr. Maratónsku vzdialenosť 5000 m si v závere nedeľňajšieho programu od 15.20 h vyskúša mladík Denis Myšák.

Slováci v Szegede - nedeľa - finále:

MUŽI

200 m

K1 / C-finále: 1. Kristian Reeves (V. Brit.) 36,206,... 6. Martin Vajda (SR) 37,316 (celkovo 24. miesto)

ŽENY

200 m

K1 / B-finále: 1. Linnea Stensilsová (Švéd.) 41,556, 2. Martina Kohlová (SR) 41,844 (celkovo 11. miesto),... 7. Ivana Kmeťová (SR) 42,054 (celkovo 16. miesto)

K2 / A-finále: 1. Angela Hannahová, Jess Walkerová (V. Brit.) 38,343, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 38,625, 3. Magdalena Krukowská, Agnieszka Kowalczyková (Poľ.) 38,865.