SP RAČICE: Vlček - Tarr suverénne do finále K2 na 500 m

Slovenské dvojkajaky dominovali v druhom semifinále disciplíny K2 na 500 m v rámci sobotňajších popoludňajších súťaží na Svetovom pohári rýchlostných kanoistov v Račiciach. Najrýchlejší čas dosiahli Erik Vlček a Juraj Tarr (1:32,952), ktorí na semifinále nastúpili len dve hodiny po svojom druhom mieste na dvojnásobnej vzdialenosti. Ďalšie slovenské duo Gábor Jakubík - Marek Krajčovič obsadilo druhú priečku a rovnako si vybojovalo postup do finále. Súboje o medaily v K2 mužov na 500 m prídu na rad v nedeľu od 13.20 h.

SITA, ds;fr | 17.05.2014 21:14:51

Postup do A-finále si na 500 m vybojoval aj kanoista Rastislav Kohút, ktorý dopádloval v prvom semifinále na 3. mieste. Finále je na programe v nedeľu o 10.14 h. Ďalší Slováci sa predstavia na 500 m v B-finále a C-finále.

V podvečernom sobotňajšom bloku, ktorý sa odohrával v ťažkých podmienkach za hustého dažďa, postúpili do A-finále ďalšie tri slovenské lode. Ivana Kmeťová a Martina Kohlová išli z rozjázd priamo do A-finále disciplíny K2 na 200 m. Slovenské duo zvíťazilo v tretej rozjazde. Finále sa uskutoční v nedeľu od 10.55 h. Kmeťová a Kohlová sa v Račiciach už v jednom finále v spoločnej lodi predstavili. Na 500 m obsadili nepopulárne 4. miesto.

Kohlová si neskôr svoju finálovú účasť vylepšila ešte o postup v singlovej „kájednotke“. Vo svojej semifinálovej jazde obsadila druhé miesto a v A-finále sa predstaví v nedeľu od 10.35 h. V K1 bude mať Slovensko finálové zastúpenie aj medzi mužmi. Miroslav Zaťko si vybojoval postup vďaka 2. miestu vo svojom semifinále. V nedeľu bude v hre o medaily od 10.25 h.

Celkovo šesť slovenských lodí bude v nedeľu v Račiciach bojovať v elitnom A-finále na vzdialenostiach 200 a 500 m.

Sobotňajšie semifinále a rozjazdy - Slováci - výsledky:

MUŽI

200 m / rozjazdy

K1 - I. rozjazda: 3. Miroslav Zaťko (SR) 37,702, IV. rozjazda: 3. Martin Vajda (SR) 37,741 - postúpili do semifinále

C1 - III. rozjazda: 5. Ľubomír Hagara (SR) 42,364 - postúpil do semifinále

ŽENY

K1 - III. rozjazda: 5. Simona Šamková (SR) 35,504 - postúpila do semifinále, IV. rozjazda: 5. Martina Kohlová (SR) 42,938 - postúpila do semifinále

K2 - III. rozjazda: 1. Martina Kohlová, Ivana Kmeťová (SR) 38,121 - postúpili do A-finále (nedeľa 10.55 h)

MUŽI

200 m / semifinále

K1 - II. semifinále: 4. Martin Vajda 36,490 - postúpil do B-finále (nedeľa 9.24 h), III. semifinále: 2. Miroslav Zaťko (obaja SR) 35,546 - postúpil do A-finále (nedeľa 10.25 h)

C1 - III. semifinále: 6. Ľubomír Hagara (SR) 40,991 - postúpil do B-finále (nedeľa 9.28 h)

ŽENY

K1 - II. semifinále: 8. Simona Šamková (SR) 45,924 - nepostúpila do ďalšieho pokračovania pretekov, IV. semifinále: Martina Kohlová 42,708 - postúpila do A-finále (nedeľa - 10.35 h)

MUŽI

500 m / semifinále

K1 - III. semifinále: 5. Denis Myšák (SR) 1:46,267 - postúpil do B-finále (nedeľa 9.10 h), IV. semifinále: 7. Juraj Danko (SR) 1:45,343 - postúpil do C-finále (nedeľa 9.05 h)

K2 - II. semifinále: 1. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 1:32,952, 2. Gábor Jakubík, Marek Krajčovič (SR) 1:33,900 - všetci postúpili do A-finále (nedeľa 13.20 h)

C1 - I. semifinále: 3. Rastislav Kohút (SR) 1:55,111 - postúpil do A-finále (nedeľa 10.14 h), II. semifinále: 6. Ľubomír Hagara (SR) 1:56,501 - postúpil do B-finále (nedeľa 9.15 h)