SP RAČICE: Rusnák štvrtý v C1 na 5000 m, chcel medailu

Slovenský reprezentant Matej Rusnák obsadil 4. miesto v disciplíne C1 na 5000 m v rámci záverečného súťažného bloku na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Račiciach. Čerstvý majster Slovenska v tejto disciplíne sa počas pretekov posúval zo šiestej priečky vyššie, ale na medailovú pozíciu to napokon nestačilo. Za bronzovým Kanaďanom Benjaminom Russellom zaostal o osem a pol sekundy. Pred dvoma týždňami v Miláne 26-ročný kanoista Dukly Trenčín vôbec prvý raz v kariére vyhral na pretekoch Svetového pohára preteky na tejto vytrvaleckej vzdialenosti, teraz mu cenný kov tesne ušiel. V Račiciach mal 19 súperov, konkurencia bola podľa jeho slov náročnejšia ako v Miláne. "Trochu som sklamaný zo 4. miesta. Medaila by určite potešila, nechcel som ísť z Račíc naprázdno domov. Dve kolá, čiže viac než kilometer pred cieľom som to skúsil, dotiahol som sa na tretieho Kanaďana, ale v závere som už nemal na to, aby som ho predbehol. Škoda, ale inak to bola moja štandardná jazda," hodnotil M. Rusnák.

SITA, ds;ru | 18.05.2014 19:53:47

Momentálne najlepší slovenský kanoista sa predstavil v Račiciach v náročnej súťažnej kombinácii v singlkanoe na 1000 m a 5000 m. Na tisícke bol šiesty a na päťtisícke štvrtý. Dva diametrálne odlišné preteky absolvoval len v rozpätí niekoľkých hodín. Ako to zvládol fyzicky aj psychicky? "Človek musí počas súťaženia pracovať s psychikou. Treba sa maximálne skoncentrovať na jednu disciplínu v jeden deň a potom to hodiť za hlavu a prepnúť na inú disciplínu. V tom spočíva tá náročnosť. Mám už niečo odpretekané, pomáhajú mi aj skúsenosti," odpovedal Rusnák.

V kajaku mužov na 5000 m zvíťazil Austrálčan Kenny Wallace. Iba 19-ročný slovenský reprezentant Denis Myšák obsadil 21. miesto v konkurencii 32 pretekárov.

Záverečnú päťtisícku mali v nedeľu popoludní v Račiciach na programe aj ženy - kajakárky. Slovenka Simona Šamková v nej obsadila 10. miesto, čiže skončila v polovici výsledkovej listiny. Zvíťazila Novozélanďanka Teneale Hattonová.