SP RAČICE: Päť slovenských lodí na 200 m v B-finále

V nedeľnom predpoludňajšom bloku finále na 200 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach sa predstaví päť slovenských lodí. V sobotňajšom podvečernom semifinále neuspel zo slovenských vodákov iba Rastislav Kohút, ktorý vo svojej jazde C1 skončil deviaty a to na postup nestačilo.

SITA, zs | 18.05.2013 20:00:36

V kajakárskych kategóriách mužov i žien sa v boji o konečnú 10. priečku stretnú po dvaja slovenskí zástupcovia. V K1 mužov zvedú vzájomný duel Ľubomír Beňo a Miroslav Zaťko, v K1 žien Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou. Piatou postupujúcou loďou je dvojkajak v zostave Erik Noskovič - Andrej Wiebauer.

Výsledky semifinále na 200 m s účasťou slovenských lodí:

K1 muži:

III. semifinále: 1. Marko Dragosavljevič (Srb.) 34,564, ... 4. Ľubomír Beňo (SR) 35.567 - postúpil do B-finále

IV. semifinále: 1. Edward McKeever V.Brit.) 34,610, ... 5. Miroslav Zaťko (SR) 35,347 - postúpil do B-finále

C1:

II. semifinále: 1. Jevgenij Šuklin (Litva) 39,173, ... 9. Rastislav Kohút (SR) 41,823 - z ďalších bojov je vyradený

K1 ženy:

I. semifinále: 1. Natalia Podolská (Rus.) 39,687, ... 6. Ivana Kmeťová (SR) 41,643 - postúpila do B-finále

II. semifinále: 1. Teresa Portelová (Portug.) 40,520, ... 5. Martina Kohlová (SR) 41,894 - postúpila do B-finále

K2 muži:

I. semifinále: 1. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Nem.) 32,087, ... 6. Erik Noskovič, Andrej Wiebauer (SR) 34,387 - postúpili do B-finále

Súhrn výsledkov rozjázd 200 m so slovenskou účasťou:

K1 muži:

I. rozjazda: 1. Arťom Konoňuk (Rus.) 35,557, ... 4. Miroslav Zaťko (SR) 36,450 - postúpil do semifinále

II. rozajzda: 1. Oleg Charitonov (Rus.) 35,027, ... 6. Ľubomír Beňo (SR) 36,920 - postúpil do semifinále

C1:

I. rozjazda: 1. Robert Nuck (Nem.) 40,027, ... 8. Matej Rusnák (SR) 49,339 - z ďalších bojov je vyradený

II. rozjazda: Jevgenij Šuklin (Litva) 39,387, ... 7. Rastislav Kohút (SR) 42,283 - postúpil do semifinále

K1 ženy:

I. rozjazda: 1. Joana Vasconcelosová (Portug.) 41,896, ... 3. Martin Kohlová (SR) 42,320 - postúpila do semifinále

II. rozjazda: 1. Teresa Portelová (Portugal.) 40,700, ...6. Ivana Kmeťová (SR) 42,063 - postúpila do semifinále

K2 muži:

I. rozjazda: 1. Jevgenij Salachov (Rus.) 32,644, ...5. Erik Noskovič, Andrej Wiebauer (SR) 34,710 - postúpili do semifinále

II. rozjazda: 1. Jurij Postrigaj, Alexander Ďačenko (Rus.) 32,034, ... Miroslav Zaťko, Martin Vajda (SR) - diskvalifikovaní



Diskusia k článku:

Anonym

Hlasy pretekárov po finále - nedeľa + FOTOGALÉRIA

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2274

Anonym

Beňo s Kohútom nesklamali, Kohlová na 200 metrov porazila Kmeťovú + FOTOGALÉRIA

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2273

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra