SP RAČICE: Kohút zdolal v semifinále C1 na 500 m Rusnáka

V nedeľnom finálovom bloku súťaží na 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach sa predstavia tri slovenské lode, z toho dve v A-finále.

SITA, zs | 17.05.2013 22:42:52

Z hľadiska nominácie na blížiace sa majstrovstvá Európy v portugalskom Montemor-o-Velho (14. - 16. júna) ostro sledovaný súboj singlkanoistov na neolympijskom polkilometri vyšiel lepšie Rastislavovi Kohútovi, ktorý v semifinále preťal cieľovú líniu tretí, Matej Rusnák za ním zaostal o 427 tisícin sekundy a skončil štvrtý. Kohút postúpil do A-finále, Rusnákovi, ktorý predpoludním zažiaril na kilometri a priamo z rozjazdy išiel do bojov o medaily, ostalo "iba" B-finále (o konečné 10. - 18. miesto).

Darilo sa aj kajakárovi Ľubomírovi Beňovi, ktorý po výbornom výkone vo svojej semifinálovej jazde v silne obsadenej kategórii K1 skončil druhý a takisto bude pádlovať v A-finále.

Krištof Tóth s Adamom Csenkeyom v C2 neuspeli, v semifinále obsadili až 8. miesto a po popoludňajšom vypadnutí na kilometrovej trati sa súťaže v Račiciach pre nich už skončili.

Výsledky - rozjazdy s účasťou slovenských reprezentantov na 500 m:

K1 muži:

I. semifinále: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 1:43,377, 2. Ľubomír Beňo (SR) 1:54,027 - postúpil do A-finále

C1:

I. semifinále: 1. Sergej Jemeľanov (Kaz.) 1:54,646, 3. Rastislav Kohút 1:56,049 - postúpil do A-finále, 4. Matej Rusnák (obaja SR) 1:56,476 - postúpil do B-finále

C2:

semifinále: 1. Michail Jemeľanov, Timofej Jemeľanov (Kaz.) 1:48,806, ... 8. Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) 2:11,574 - z ďalších bojov sú vyradení



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
SP RAČICE: Kohút zdolal v semifinále C1 na 500 m Rusnáka“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
740,50
2. PIE
69,5%
515,00
3. NOV
68,9%
510,00
4. TAT
41,5%
307,50
5. ŠGT
31,9%
236,00
Nedávne a najbližšie podujatia
II. KP seniori
04.07.2019 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
11.07.2019 | Račice, CZE
Pohár Interu
27.07.2019 | Bratislava, Zemník
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra