SP Poznaň: Suverénny postup Kohlovej do A-finále na 200 m

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová suverénnym spôsobom postúpila na pretekoch III. kola Svetového pohára v poľskej Poznani do A-finále K1 žien na 200 m. V rozjazde skončila štvrtá, v semifinále však jasne triumfovala a v nedeľu predpoludním sa predstaví v rozhodujúcej jazde o medaily. Pred dvoma týždňami v českých Račiciach obsadila v B-finále druhé miesto, celkovo ju teda klasifikovali na 11. priečke. Už postupom do deviatky najlepších teda vylepšila svoje tohtoročné výsledkové maximum na tejto divácky mimoriadne atraktívnej trati.

SITA, zs;hb;mp | 01.06.2013 19:49:55

V nedeľnom predpoludňajšom bloku finále sa predstavia všetci traja slovenskí reprezentanti, ktorí vycestovali do Poznane. Už v piatok si Peter Gelle vybojoval účasť v B-finále na 500 m (štart 9.10 h), Martin Jankovec sa v tej istej disciplíne predstaví v A-finále (10.07 h) a Martina Kohlová v K1 na 200 m (10.34 h).

Výsledky K1 žien na 200 m:

II. rozjazda: 1. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) 42,175 s, ... 4. Martina Kohlová (SR) 43,507 - postúpila do semifinále

II. semifinále: 1. Martina Kohlová (SR) 43,119 - postúpila do finále

Diskusia k článku:

Anonym

Neoficiálna informácia o VC v Komárne, pre tento týždeň zrušené. Predpokladaný náhradný termín september.

Anonym

Noo vodomerna stanica na Vahu v Kolarove hlasi mierny pokles hladiny od 04,00 do 09.00 hod o 3 cm. Takze uvidime ako to bude s VC Komarna. Zial Dunaj stale stupa.

Anonym

Vyzerà to tak ze

VC Komarna bude zrusena z dovodu vzostupu Dunaja a Vahu. Skedujte web. Nahradny termin pretekov bude niekedy na jesen.

Anonym

do 9.juna bude 2 stupeň povodnovej aktivity na dunaji, oplati sa prihlasovať klub na Komárno? neviete nahodou info?

Anonym

v nedelu dve medailove nadejde myslelo canoe.sk na koho?

Anonym

Tak ako je nedela siedmym dnom v tyzdni i nasi sa v jednotlivych finalovych jazdach v Ppznani dnes umiestnili na siedmom mieste. Dakujeme