SP Poznaň - Na 500 m bude mať Slovensko vo finále 5 lodí

V piatkových popoludňajších rozjazdách na 500 m na pretekoch I. kola Svetového pohára 2012 v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani uspelo všetkých päť slovenských lodí. Dvojkajak s posádkou Peter Gelle - Erik Vlček vo svojej rozjazde neskutočne suverénne triumfoval, keď druhá loď za ním zaostala o viac ako tri sekundy, a vybojoval si priamy postup do finále. Ďalšie štyri lode - Martin Jankovec a Viktor Demin v K1, Krištof Tóth v C1 a Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom v K2 budú mať ešte v piatok podvečer po 18.00 h šancu na postup do bojov o medaily v semifinále.

SITA, zs;ru | 18.05.2012 20:25:54

Výsledky - rozjazdy s účasťou slovenských lodí na 500 m:

K1 muži (1. - 7. + jeden s najlepším časom do semifinále):

II. rozjazda: 1. Dmitrij Jekimov (Rus.) 1:51,992, ... 4. Martin Jankovec (SR) 1:53,708 - postúpil do semifinále

V. rozjazda: 1. Barry Watkins (Ír.) 1:49,747, ... 6. Viktor Demin (SR) 1:54,611 - postúpil do semifinále

C1 muži (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále):

II. rozjazda: 1. Andrij Krajtor (Azer.) 2:08,846, ... 5. Krištof Tóth (SR) 2:21,210 - postúpil do semifinále

K2 muži (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále):

II. rozjazda: 1. Roman Piatrušenko, Vadim Machnev (Biel.) 1:40,423, ... 4. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:41,831 - postúpili do semifinále

III. rozjazda: 1. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 1:38,042 - postúpili priamo do finále

K mužskému dvojkajaku s posádkou Peter Gelle - Erik Vlček, ktorý si na pretekoch I. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani vybojoval postup do A-finále K2 mužov na 500 m suverénnym prvenstvom v rozjazde, sa zo slovenských lodí pridal aj singlkajakár Martin Jankovec. Ten síce vo svojom semifinále K1 na tej istej trati skončil "až" tretí, ale táto jazda bola jasne najrýchlejšia zo všetkých štyroch semifinálových a on si vybojoval účasť v bojoch o medaily práve vďaka dosiahnutému času. So svojím časom by vyhral II. a IV. semifinále, v III. by bol druhý.

Ďalšie tri slovenské lode budú v nedeľu na polkilometrovej trati štartovať v B-finále. Účasť v súbojoch o konečné 10. - 18. miesto si vypádlovali Viktor Demin v K1, Krištof Tóth v C1 a Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom v K2.

Výsledky - semifinále so slovenskou účasťou na 500 m:

K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále, 3. - 4. + dvaja s najlepším časom do B-finále):

I. semifinále: 1. Andres Gustafsson (Švéd.) 1:47,954, ... 3. Martin Jankovec (SR) 1:49,362 - postúpil s najlepším časom z 3. miesta do A-finále

II. semifinále: 1. Maxime Richard (Bel.) 1:50,375, ... 4. Viktor Demin (SR) 1:52,787 - postúpil do B-finále

C1 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jeden s najlepším časom do B-finále):

I. semifinále: 1. Wincent Slomiňski (Poľ.) 2:01,812, ... 6. Krištof Tóth (SR) 2:14,980 - postúpil do B-finále

K2 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jeden s najlepším časom do B-finále):

II. semifinále: 1. Eirik Veraas Larsen, Jo Sondre Solhaug (Nór.) 1:38,774, ... 4. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:39,966 - postúpili do B-finále

SP Poznaň - Na 500 m bude mať Slovensko vo finále 5 lodí“.