SP Poznaň: Gelle a Kohlová do semifinále, Jankovec skončil

Z tria Slovákov v piatkových predpoludňajších rozjazdách na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani uspeli iba Peter Gelle v K1 na 1000 m a Martina Kohlová v K1 na polovičnej trati. Kajakár Martin Jankovec obsadil vo svojej rozjazde na kilometrovej trati posledné deviate miesto a z ďalších bojov je vyradený.

SITA, zs;mj | 31.05.2013 12:13:11

Martina Kohlová mala aj trochu smoly. Víťazky jednotlivých rozjázd postupovali priamo do finále, ona skončila druhá, za víťaznou Nemkou Anne Knorrovou zaostala o 22 stotín sekundy. V polovici trate bola na medzičase prvá, ale záver mala lepší Nemka. Peter Gelle obsadil siedme, teda posledné postupové miesto, Martin Jankovec "vybuchol", keď ho od siedmej priečky v jeho rozjazde zaisťujúcej účasť v semifinále delilo priepastných 11 sekúnd.

Semifinálový blok sa v areáli Malta v centre Poznane začína o 14.00 h.