SP maratón: Striebro v C2 pre Csenkeya s Tóthom.

Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Adam Csenkey s Krištofom Tóthom obsadili v C2 juniorov na pretekoch Svetového pohára v kanoistickom maratóne v českom Týne nad Vltavou druhé miesto. Za víťaznou českou dvojicou Jan Dlouhý, Jakub Březina zaostali na 17,2 km dlhej trati s tromi prenáškami o takmer dve minúty, ale pred bronzovými Poliakmi Patrykom Sokolom s Grzegorzom Szpyndom mali náskok viac ako osem minút.

SITA, zs;ru | 27.06.2010 12:20:31

Výsledky:

K2 juniori (21,5 km / 4 prenášky): 1. Tobias Werder, Jago Kitzmann (Nem.) 1:30:39,58 h, 2. Radim Junek, Michal Burian (ČR) 1:30:44,50, 3. Federico Favero, Nicola Franco (Tal.) 1:31:29,67

K2 juniorky (17,2 km / 3 prenášky): 1. Alice Hawsová, Victoria Croucherová (V. Brit.) 1:21:12,39, 2. Krystýna Brunová, Jitka Luňáčková (ČR) 1:21:49,88, 3. Klaudia Szewczyková, Julita Zysková (Poľ.) 1:22:26,12

C2 juniori: 1. Jan Dlouhý, Jakub Březina (ČR) 1:19:29,81, 2. Adam Csenkey, Krištof Tóth (SR) 1:21:25,55, 3. Patryk Sokol, Grzegorz Szpynda (Poľ.) 1:30:42,36

V seniorských kategóriách nemalo Slovensko zastúpenie.

Výsledky:

K2 muži (30,1 km / 6 prenášok): 1. Romain Marcaud, Edwin Lucas (Fr.) 2:04:25,50, 2. Tomáš Ježek, Petr Jambor (ČR) 2:04:26,31, 3. Jorge Alonso González, Albert Corominas Bertrán (Šp.) 2:04:26,64

K2 ženy (25,8 km / 5 prenášok): 1. Birgit Pontoppidanová, Jeanette Lovborgová (Dán.) 1:58:12,59 h, 2. Anne Petruchatová, Miriam Frenkenová (Nem.) 1:58,20,95, 3. Naiara Gómezová Rodriguezová, Maria Perezová Pineirová (Šp.) 2:00:20,25

C2 muži (25,8 km / 5 prenášok): 1. Mathieu Beugnet, Pierrick Martin (Fr.) 2:01:02,02 h, 2. Simon Zissmann, Sebastian Degenkolb (Nem.) 2:08:04,05, 3. Vojtěch Mareš, Jan Halda (ČR) 2:09:26,23

Sobota

Výsledky juniorských kategórií na pretekoch Svetového pohára v kanoistickom maratóne v českom Týne nad Vltavou:

Výsledky:

K1 juniori (21,5 km / 4 prenášky): 1. Lars Hjemdal (Nór.) 1:36:27,38 h, 2. Vojtěch Hlaváček (ČR) 1:36:34,55, 3. Jonathan Tye (V.Brit.) 1:36:49,61

K1 juniorky (17,2 km / 3 prenášky): 1. Jenny Illidgeová (V.Brit.) 1:26:03,23, 2. Julita Zysková 1:29:17,75. 3. Klaudia Szewczyková (obe Poľ.) 1:29:20,03

C1 juniori (17,2 km / 3 prenášky): 1. Patrik Sokol (Poľ.) 1:26:13,06, 2. Jakub Březina 1:27:26:03, 3. Jan Dlouhý (obaja ČR) 1:29:19,97



Diskusia k článku:

Anonym

Pozri na http://www.canoe.sk/index.php?go=reprezentacia%2Fjuniori%2Fnominacne-kriteria, viac asi oficiálne nebolo prezentované - v každom prípade to mali byť Majstrovstvá Slovenska na krátkych tratiach.

Anonym

Neviete niekto kde sa dajú nájsť kritéria pre štart na olympijských nádejach? Alebo aké sú?

Anonym

Vtipné, nominácia a výsledky z preteku - žeby to bolo to isté ....:-))

Anonym

Však na canoe.sk máš na maraton nomináciu

Anonym

Štartovali a keď nevieš, tak výsledky sú na oficiálnej stránke usporiadateľa preteku http://www.canoemar.cz/2010/.

Anonym

kde boli, resp. prečo neštartovali K1 Toth, K1 Ivanovova_

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23 - šprint
01.08.2019 | Pitesti, ROM
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra