SP Duisburg: Päť slovenských lodí do finále

Slovenský štvorkajak Juraj Tarr, Erik Vlček, Michal Riszdorfer a Richard Riszdorfer vyhral tretiu rozjazdu na 1000 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu a postúpil priamo do sobotňajšieho poludňajšieho finále. V ňom sa predstavia aj ďalšie slovenské lode. Už v piatok predpoludním si postup vybojovali v K2 žien Ivana Kmeťová a Martina Kohlová, ktoré obsadili v rozjazde druhé miesto a vybojovali si tým priamu účasť. Medzi najlepšími nebude chýbať ani Marián Ostrčil, ktorý si v disciplíne C1 vybojoval vďaka semifinálovému 3. miestu postup do A-finále. Rovnakú priečku obsadil v II. semifinále K1 mužov aj Peter Gelle, ale v jeho prípade to znamenalo účasť v B-finále. Dvojkajak v zložení Martin Jankovec, Tomáš Martinek sa ďalej nekvalifikoval, keďže vo svojej semifinálovej jazde skončil na 6. pozícii.

SITA, pp;rt | 27.05.2011 20:05:20

Na polovičnej trati sa cez semifinále dostali do elitného finále Martin Jankovec s Tomášom Martinekom v K2 i singlkajakár Peter Gelle.

Výsledky:

1000 m :

K1 muži:

V. rozjazda: 1. Max Hoff (Nem.) 3:43,037, ... 3. Peter Gelle (SR) 3:44,627 - postup do semifinále

K2 muži:

III. rozjazda: 1. Jo Sondre Solhaug, Daniel Salbu (Nór.) 3:21,265, ... 3. Martin Jankovec, Tomáš Martinek (SR) 3:27,273 - postup do semifinále

C1 muži:

II. rozjazda: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 4:00,750, ... 6. Marián Ostrčil (SR) 4:06,260 - postup do semifinále

K4 muži:

III. rozjazda: 1. Slovensko (Juraj Tarr, Erik Vlček, Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer) 3:09,242 - postup do finále

K2 ženy:

I. rozjazda: 1. La-mei Ju, Wen-džun Ren (Čína) 3:47,691, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 3:51,527 - postup priamo do finále

Semifinále:

K1 muži:

II. semifinále: 1. Adam van Koeverden (Kan.) 3:36,462 min, ... 3. Peter Gelle (SR) 3:40,358 - účasť v B-finále

C1 muži:

II. semifinále: 1. Mark Oldershaw (Kan.) 4:01,625, ... 3. Marián Ostrčil (SR) 4:04,873 - postup do A-finále

K2 muži:

II. semifinále: 1. Austrália 3:25,816, ... 6. Slovensko (Martin Jankovec, Tomáš Martinek) 3:31,212

500 m:

K1 muži:

I. rozjazda: 1. Adam van Koeverden (Kan.) 1:46,448, ... 3. Peter Gelle (SR) 1:50,709 - postup do semifinále

K2 muži:

II. rozjazda: 1. Belgicko 1:36,562, ... 3. Tomáš Martinek, Martin Jankovec (SR) 1:40,328 - postup do semifinále

C1 muži:

II. rozjazda: 1. Iľja Štokalov (Rus.) 1:57,892, ... 6. Marián Ostrčil (SR) 2:27,354 - postup do semifinále

Semifinále:

K1 muži:

II. semifinále: 1. Peter Gelle (SR) 1:45,223 - postup do finále

K2 muži: 1. Anton Vasiljev, Kirill Lučkin (Rus.) 1:38,218, 2. Tomáš Martinek, Martin Jankovec (SR) 1:38,730 - postup do A-finále