SOV vybavil špeciálny hotel pre rýchlostných kanoistov

PEKING/BRATISLAVA 29. októbra (SITA) - Slovenskí rýchlostní kanoisti nebudú musieť počas budúcoročných Hier XXIX. olympiády v Pekingu cestovať po každom tréningu naspäť do olympijskej dediny, ale budú môcť oddychovať v hoteli neďaleko vodáckeho areálu. "Požiadavku našich rýchlostných kanoistov na dve izby sme definitívne dotiahli minulý týždeň počas našej návštevy v Pekingu," informoval agentúru SITA predseda Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár. "Takto to budú mať oveľa pohodlnejšie, lebo cesta z olympijskej dediny k vodáckemu areálu nám teraz trvala takmer poldruha hodiny. Rýchlostní kanoisti, ktorí patria k našim medailovým nádejám, sa takto budú môcť nerušene pripravovať na svoje súťaže a ušetria veľa drahocenného času." Podobnú možnosť navrhlo vedenie SOV aj vodným slalomárom, ktorí by sa k nej mali vyjadriť už čoskoro.

SITA, bg, zs | 08.02.2008 22:52:37

Delegácia SOV, v ktorej bol okrem predsedu Františka Chmelára aj generálny sekretár Jozef Liba, rokovala v Pekingu so zástupcami Čínskeho olympijského výboru a taktiež predstaviteľmi organizačného výboru OH 2008 (BOCOG). "Dozvedeli sme sa najnovšie aktuality týkajúce sa prípravy hier, riešili sme problémy transportu a ubytovania, prípadnej účasti našich ústavných činiteľov v Pekingu a pozreli sme si aj priestory, kde bude počas olympiády situovaný Slovenský dom," poznamenal šéf SOV.

Františkovi Chmelárovi sa pozdávala aj olympijská dedina. "Športovci budú bývať vo vežiakoch, najnižší z nich je dvanásťposchodový. Všetko je akumulované na malom priestore, čo je výhodou, lebo medzi jednotlivými objektmi v rámci dediny sú malé vzdialenosti," tvrdil predseda SOV. "Apartmány a izby sú však priestranné a pohodlné, na všetko je dostatok miesta. Budeme mať osobitný sklad, miestnosť slúžiacu lekárom i masérom. Tí, ktorí boli v Aténach 2004, tvrdia, že ubytovanie pre športovcov je v Pekingu na ešte vyššej úrovni. A pritom už v Aténach bolo veľmi kvalitné."

Minulý týždeň piatok však v Pekingu vyhlásili smogový poplach. Deťom a starším ľuďom úrady odporúčali ostať vo svojich domovoch za zatvorenými dverami a oknami, aby sa nevystavovali zdravotným rizikám. V prípade, že museli niekam ísť, mali použiť respirátor. Smog prinútil dopravnú políciu zatvoriť niektoré dôležité diaľničné ťahy, pretože viditeľnosť na niektorých miestach klesala na 50 metrov. Prevádzku zastavilo aj pekinské medzinárodné letisko.

"My sme už v piatok v Pekingu neboli, ale aj v predchádzajúcich dňoch sme sa zobúdzali do hmly, ktorá ustúpila približne po desiatej hodine. Viditeľnosť bola zlá, nad mestom sa vznášal opar. Ja osobne som nemal ťažkosti s dýchaním," skonštatoval František Chmelár a dodal, že v porovnaní s návštevami čínskej metropoly v predchádzajúcich rokoch enormne narástol počet áut v uliciach. Predstavitelia SOV navštívia Peking najbližšie v apríli 2008, keď sa v dejisku OH uskutoční generálne zhromaždenie národných olympijských výborov.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
SOV vybavil špeciálny hotel pre rýchlostných kanoistov“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.