SOV vybavil špeciálny hotel pre rýchlostných kanoistov

PEKING/BRATISLAVA 29. októbra (SITA) - Slovenskí rýchlostní kanoisti nebudú musieť počas budúcoročných Hier XXIX. olympiády v Pekingu cestovať po každom tréningu naspäť do olympijskej dediny, ale budú môcť oddychovať v hoteli neďaleko vodáckeho areálu. "Požiadavku našich rýchlostných kanoistov na dve izby sme definitívne dotiahli minulý týždeň počas našej návštevy v Pekingu," informoval agentúru SITA predseda Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár. "Takto to budú mať oveľa pohodlnejšie, lebo cesta z olympijskej dediny k vodáckemu areálu nám teraz trvala takmer poldruha hodiny. Rýchlostní kanoisti, ktorí patria k našim medailovým nádejám, sa takto budú môcť nerušene pripravovať na svoje súťaže a ušetria veľa drahocenného času." Podobnú možnosť navrhlo vedenie SOV aj vodným slalomárom, ktorí by sa k nej mali vyjadriť už čoskoro.

SITA, bg, zs | 08.02.2008 22:52:37

Delegácia SOV, v ktorej bol okrem predsedu Františka Chmelára aj generálny sekretár Jozef Liba, rokovala v Pekingu so zástupcami Čínskeho olympijského výboru a taktiež predstaviteľmi organizačného výboru OH 2008 (BOCOG). "Dozvedeli sme sa najnovšie aktuality týkajúce sa prípravy hier, riešili sme problémy transportu a ubytovania, prípadnej účasti našich ústavných činiteľov v Pekingu a pozreli sme si aj priestory, kde bude počas olympiády situovaný Slovenský dom," poznamenal šéf SOV.

Františkovi Chmelárovi sa pozdávala aj olympijská dedina. "Športovci budú bývať vo vežiakoch, najnižší z nich je dvanásťposchodový. Všetko je akumulované na malom priestore, čo je výhodou, lebo medzi jednotlivými objektmi v rámci dediny sú malé vzdialenosti," tvrdil predseda SOV. "Apartmány a izby sú však priestranné a pohodlné, na všetko je dostatok miesta. Budeme mať osobitný sklad, miestnosť slúžiacu lekárom i masérom. Tí, ktorí boli v Aténach 2004, tvrdia, že ubytovanie pre športovcov je v Pekingu na ešte vyššej úrovni. A pritom už v Aténach bolo veľmi kvalitné."

Minulý týždeň piatok však v Pekingu vyhlásili smogový poplach. Deťom a starším ľuďom úrady odporúčali ostať vo svojich domovoch za zatvorenými dverami a oknami, aby sa nevystavovali zdravotným rizikám. V prípade, že museli niekam ísť, mali použiť respirátor. Smog prinútil dopravnú políciu zatvoriť niektoré dôležité diaľničné ťahy, pretože viditeľnosť na niektorých miestach klesala na 50 metrov. Prevádzku zastavilo aj pekinské medzinárodné letisko.

"My sme už v piatok v Pekingu neboli, ale aj v predchádzajúcich dňoch sme sa zobúdzali do hmly, ktorá ustúpila približne po desiatej hodine. Viditeľnosť bola zlá, nad mestom sa vznášal opar. Ja osobne som nemal ťažkosti s dýchaním," skonštatoval František Chmelár a dodal, že v porovnaní s návštevami čínskej metropoly v predchádzajúcich rokoch enormne narástol počet áut v uliciach. Predstavitelia SOV navštívia Peking najbližšie v apríli 2008, keď sa v dejisku OH uskutoční generálne zhromaždenie národných olympijských výborov.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
SOV vybavil špeciálny hotel pre rýchlostných kanoistov“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
KP veslári, Zemník, Bratislava (uzavretá trať)
13.04.2024
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.