Soós medailu berie, chcel by s K4 pokračovať.

Zo zisku strieborných medailí slovenského štvorkajaka mal veľkú radosť aj tréner Tibor Soós. S bratmi Michalom a Richardom Riszdorferovcami, Erikom Vlčekom a Jurajom Tarrom prežil v minulosti veľa, celá ich príprava smerovala aj tentoraz k medailovému úspechu v Pekingu. Vo finále pretekov K4 na 1000 m boli napokon lepší ako Slováci len Bielorusi. Tí sa kajakárom z Komárna v tomto roku niekoľkokrát vyhli. Slováci sa s nimi stretli len na majstrovstvách Európy, ale iba na 500 m trati, kde ich o sekundu zdolali. "Chlapci išli veľmi dobre. Boli to ťažké preteky. Bielorusi boli pre mňa nepochopiteľne rýchli. Napokon som sa v závere modlil, aby sme mali aspoň striebro. Treba športovo priznať, že Bielorusi boli dnes lepší," komentoval Tibor Soós.

SITA, pp, ds | 22.08.2008 17:38:15

Je do istej miery paradox, že Bielorusi predstihli Slovákov v tretej štvrtine kilometra, kde sa zvyčajne vzďaľuje súperom práve loď z Komárna. Slovenská posádka sa však v tomto úseku dokázala striasť Nemcov, čo bolo pred záverečnou štvrtinou veľmi dôležité. "Po 750 m som vedel, že Bielorusi sú dobre rozbehnutí a ak sa nič nestane, potom ich len veľmi ťažko zdoláme. Sú silnejší, ťažší, majú výborné individuality. V minulosti doplácali na nedisciplinovanosť, teraz ich asi držali nakrátko. Ja som čakal, že budeme bojovať v závere o zlato s Nemcami. Napokon sa tak stalo, ale nebol to súboj o prvenstvo. Porazili sme Nemcov i Maďarov, čo je pre nás z Komárna veľmi dôležité," podotkol Soós. Tiež priznal, že vnútorne veľmi chcel zlato, aj keď o tom nehovoril. Pred finále bol nezvyčajne pokojný, v porovnaní s Aténami až priveľmi, keďže pred štyrmi rokmi bol oveľa nervóznejší. Pekinské preteky sa jazdili v úplne regulárnych podmienkach, Slováci podali stopercentný výkon. V úvode trocha zataktizovali v rámci pravidiel, do štartového bloku išli neskôr ako súperi. Po štvrtom, treťom a druhom mieste na OH má vlajková loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky ďalšiu šancu na zlepšenie v Londýne 2012. V tom čase bude mať najstarší jej člen Michal Rizsdorfer 35 rokov. Soós verí, že spoločne budú aj pri ďalšom olympijskom pokuse. "Ešte sme o tom nehovorili, ale ak ma budú chcieť za trénera, rád s nimi budem pokračovať. Mišo je vynikajúci atlét, je disciplinovaný, takže by mohol pokračovať aj ďalej," uviedol Soós a na záver dodal: "Medailu beriem, je to iba šport. Cenné kovy sa len tak nerozdávajú, sú ťažko vybojované. Tesne po pretekoch zavládlo trocha sklamanie, ale čo by ostatní dali za striebro?..."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Soós medailu berie, chcel by s K4 pokračovať.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.