SON - vydarené podujatie

Cez víkend sa na piešťanskej Sĺňave uskutočnili Súťaže olympijských nádejí. Zúčastnilo sa 338 pretekárov z 22 krajín, štyroch kontinentov - Európy, Afriky, Austrálie a Ázie. Tieto čísla zaraďujú toto podujatie, čo sa týka počtu zúčastnených krajín, ako aj ich úrovne, hneď za mládežnícke Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta.

SZRK | 23.09.2010 12:10:14

Pre nás to bola nečakaná výzva, s ktorou sme sa v histórii medzinárodných podujatí na Slovensku ešte nestretli. Bola to najväčšia zväzová akcia v jej histórii. Nie náhodou uvádzam zväzová. Bola presne podľa mojich predstáv. Že ide nie o akciu, ktorú uskutočnia zväzový funkcionári, alebo jeho zamestnanci, ale že pomôže každý kto má, ako sa hovorí, ruky - nohy.

Zo stoviek povinností v rámci organizácie podujatia a dodržiavania organizačného programu, ktoré boli rozdelené medzi jednotlivé tímy a v nich medzi ľudí, sa podarilo splniť skoro všetko. Vďaka čomu môžeme teraz konštatovať, že máme za sebou vydarené podujatie. Za celým týmto výkonom samozrejme nie je jeden človek, ale tím, ktorý fungoval vo svojich úlohách. Preto rád poďakujem, v prvom rade Matejovi Kačicovi a jeho stavebnej čate, ktorá niekoľko dní zo svojho voľna, a na úkor dovolenky stavala dráhu, pripravovala všetky technické veci okolo jej výstavby, okamžite riešila zhody náhod, aká bola napríklad nočná mora každého organizátora, keď dosiaľ bezchybne fungujúci motor vypovedal poslušnosť a presne v tom čase sa roztrhal iný gumový čln na oceľovom lanku. Krátko po spustení na vodu čerstvo zalepeného iného „gumáku". Zabezpečila personálne brigádničky na kancelárske činnosti, bójkarov ako aj vodičov motorových plavidiel Romana Miklíka, Rasťa Paráka, či Jura Petoa

Tiež ďakujem Monike Czánikovej a Evke Horváthovej, zamestnankyniam sekretariátu zväzu, ktoré sa popri množstve iných zväzových povinností obetavo, aj cez ostatné dva víkendy pred podujatím venovali administratíve pretekov, ubytovacím a stravovacím záležitostiam pre výpravy .

Peťovi Soldánovi, ktorý mal na starosti kanceláriu podujatia, distribúciu výsledkov, včítane pripravených vytlačených kompletných výsledkov 5 minút po poslednej jazde aj s elektronickými výsledkami na USB kľúči. Tiež mal na starosti vyhlasovanie víťazov, či celý chod a zabezpečenie VIP stanu. Riešil úlohy v enormnom zaťažení a požiadavky vedúcich tímov vykonával na požiadanie.

Mariánovi Praženkovi s dohľadom nad prepravou materiálu a ľudí z letiska, či miestnej prepravy počas podujatia (s pomocou Jura Tarra st., Pala Blaha či Ľuba Hagaru); IT koordinátor a režisér vizuálneho výstupu na obrazovku. Navrhovateľ loga podujatia, ktoré spolu s Peťom Bučekom dotvárali a reprodukovali na všetky potrebné materiály.

Mišovi Praženkovi a Maťovi Hofferekovi, ktorých som oslovil nápadom vytvoriť pre každú jazdu videozáznam a „hodiť" ho na Youtube a ktorí potom často pre mňa nezrozumiteľnou rečou riešili jeho konvertovanie a zabezpečovali bezdrôtový prenos. Obdivoval som to, že ešte do piatku takúto vec nikdy nerobili, v priebehu týždňa pred pretekmi sa zoznámili s potrebným softvérom, doleteli v prvý súťažný deň rovno z práce a hneď riešili prvý problém, keď im technici od obrazovky zmenili formát obrazu. Prvé pokusy šli vlastne naostro na web a za pár jázd boli schopní produkovať skvelé záznamy. Na začiatok a na koniec každého záznamu nalepili krátku sekvenciu loga Asociácie a podujatia, ktorú pripravil náš maratónec Marián Lachkovič. V priemere do 7 minút bol videozáznam na webe, čo z veľa veľkých podujatí ani textový výsledok nenájdete.

Radkovi Oršulovi, ktorý pripravil webové rozhranie pre podujatie, ako aj losovací a výsledkový vizuál pre veľkoplošnú obrazovku. Ktorého, nám známy online prihlasovací a výsledkový systém veľmi zaujal aj viceprezidenta ICF Richarda Foxa. Radko, podľa mňa, keď ma zbadá sa "teší" na ďalšiu výzvu - požiadavku, ktorú plní v krátkom čase.

Simone Šamkovej, ktorá úžasne zodpovedne a samostatne riešila okrem iných, zverené úlohy so zapožičiavaním lodí pre výpravy, ktoré doleteli letecky a kde veľkú pomoc poskytol dobrovoľne aj Csabi Orosz. Čo sa možno takto v článku zdá jednoduché, ale prvý krát táto funkcia prebehla na 100%.

Klubom Sĺňava Piešťany, TTS Trenčín, SVŠ ŠKP Bratislava za zapožičanie lodí, VK Dunajčík za elektro materiál, konštrukcie košov, kanvíc na iontový nápoj a čaj, ktorý sa ponúkal zadarmo pretekárom, či KRK Nováky za zapožičanie stanu.

Romanovi Kadnárovi a Andrejovi Krnáčovi za ťažkú úlohu „dievčat pre všetko", ktorú si plnili výborne - od nákupov potravín, benzínu, rozvozu ľudí, zabezpečovanie požiadaviek tímov, dokonca aj niektorých rodičov až po čistenie priestorov a hlavne rýchle vykonávanie úloh pri neplánovaných problémoch, ako napríklad zabezpečenie okamžitej výmeny prasknutej pneumatiky na mikrobuse pred odvozom tureckej výpravy na letisko s úspešným „vyložením" turkov na viedenskom letisku 5 minút pred koncom check-in.

Slavovi Kňazovickému, Jurovi Bačovi, Erikovi Vlčekovi, Jurovi Tarrovi ml., súrodencom Erbanovcom, za to že prispeli ako olympijské osobnosti slovenskej kanoistiky pri odovzdávaní medailí, pričom poslední menovaní sa aktívne zúčastňovali aj organizačných prác.

V neposlednom rade rozhodcom, ktorí sa dostavili na preteky ako náhradníci, napriek tomu, že boli zvolaní na poslednú chvíľu nakoľko okrem dvoch pôvodne nominovaných rozhodcov, ostatní sa ospravedlnili z účasti zo zdravotných, alebo rodinných dôvodov.

Množstvu ďalších dobrovoľníkov - mladým kajakárom z piešťanského klubu, či študentom jazykového gymnázia.

Priznávam. Týchto niekoľko riadkov pôsobí ako ďakovná reč pri preberaní Oscarov, ale prvý krát som mal pocit, že táto akcia bola naozaj zväzová, do ktorej sa zapojilo množstvo ľudí, ktorých som bez akéhokoľvek náznaku konfliktu viedol a ktorých, myslím, po skončení pretekov naplnil zaslúžený pocit zadostiučinenia.

Organizácia, ktorej množstvo úloh sa dá určite ešte zlepšiť, ale čo je najdôležitejšie, zanechala výborný dojem aj zahraničným výpravám podľa ich vlastných slov. Poskytnutím svetovou prvotinou - videozáznamov z jázd, ktorých si pozrelo k dnešnému dňu 30 886! Počasia, ktoré či chceme, alebo nechceme, ovplyvní pocit z pretekov. Výbornej atmosféry, ktorá panovala počas podujatia. A hlavne sa nám paradoxne podarilo využiť naše skromné podmienky na výbornú organizáciu, keď sme boli nútení z priestorových, alebo finančných dôvodov robiť množstvo prác na „kolene". Bolo to podarené podujatie.

Ďakujem.

Ing. Boris Bergendi

riaditeľ OV

generálny sekretár

Diskusia k článku:

Anonym

momentalne 13 navstevnikov na kanoe.sk a vysledky v oblakoch

Anonym

kde su vysledky z HARGA. MEMOR.

Anonym

fakt super spracované videá

pekné :-)

Administrátor

Vyjadrenie k Borisovej vete:

Radko, podľa mňa, keď ma zbadá sa "teší" na ďalšiu výzvu - požiadavku, ktorú plní v krátkom čase.

Boris, je to svätá pravda (-; ... vždy sa teším... (-;

V ďalšom rade som veľmi potešený, že si menovite spomenul ľudí, ktorí fakt makali ako sa len dalo. Naspali minimum hodín. O jednej spať a o 6tej stávať počas niekoľkých dní je viac ako len chcieť pomôcť, je to neskutočná oddanosť k tomuto športu.

Ešte stojí za zmienku aj to, že v dôležitých a zodpovedných úlohách si veľmi dobre počínali aj veľmi mladí 16 roční kajakári z Piešťanského oddielu a to režisér Edo a jeho cieľový kameraman Fábio.

Boris nezabudni, ďalšie podujatie musí byť zase o krok vpredu!

Keď už Boris spomenul toľko mien ja spomeniem meno Boris Bergendi, človek na ktorého sa najviac sťažujú tí ktorí neprídu s konštruktívnymi riešeniami a majú len veľa rečí a žiadne riešenia.

Boris ĎAKUJEME za možnosť sa podieľať na tomto podujatí!!!

Rado Oršula

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.