Slovenský zlatý štvorkajak sa vrátil z USA.

Členovia zlatého štvorkajaku, ktorý na minuloročných ME a MS v rýchlostnej kanoistike získal všetky štyri tituly, Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača a spolu s nimi aj šéftréner Pavel Blaho sa v pondelok večer vrátili zo 40-dňového sústredenia v športovom stredisku Chula Vista na brehu vodnej nádrže Otay Lake asi 30 km od hraníc USA s Mexikom.

SITA, bg, zs | 09.04.2003 23:08:35

"Mali sme tam vytvorené výborné podmienky. Po takmer šiestich týždňoch však boli chlapci už aj psychicky unavení a nemalo zmysel predlžovať pobyt. Tréningy by už nemali požadovaný efekt. V nedeľu sme sa zbalili a v pondelok večer sme už pristáli vo Viedni," poskytol základné informácie tréner Pavel Blaho.

Počas záverečného týždňa absolvovali reprezentanti výkonnostné testy. "Bol to najnáročnejší týždeň nášho pobytu. Chlapci išli štyri dvojkilometrové úseky, pričom prvý mali ísť na doraz. Ešte nikdy v histórii nedosiahli také kvalitné časy, dvaja zajazdili dokonca pod osem minút, zvyšné duo tesne nad túto hranicu. Kvalitne však zajazdili aj domáci Američania. Je vidieť, že sa začína predolympijský rok, v ktorom sa uskutoční kvalifikácia do Atén," pokračoval kormidelník rýchlostných kanoistov.

Komárňanci v USA trénovali vo vynikajúcich poveternostných podmienkach, domov sa vrátili prakticky do zimy. "Nikto mi nechcel veriť, že u nás je takéto počasie. Mňa to neprekvapilo, ale chlapci uverili, až keď sme vystúpili z lietadla. Teraz sa pár dní zdržíme doma. Základom bude reaklimatizácia, časový posun je 9 hodín, to je dosť. Možno už v stredu pôjdu chlapci na vodu, potom chceme ísť na prípravu do Maďarska. Všetko sa upresní v najbližších dňoch," zakončil Pavel Blaho.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenský zlatý štvorkajak sa vrátil z USA.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár Interu
24.07.2021
Olympijské hry
02.08.2021 | Tokyo, JPN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra