Slovenský zlatý hetrik

SITA, zs, ru | 01.09.2002 00:00:00

Slovensko sa z 32. majstrovstiev sveta v rýchlostnej kanoistike v španielskej Seville vráti s tromi zlatými medailami. Zlatý hetrik zavŕšil štvorkajak Martin Chorváth, Rastislav Kužel, Ladislav Belovič a Juraj Lipták, ktorí zvíťazili na najkratšej šprintérskej 200 m trati. Štvorkajaky tak v Seville potvrdili, že mužská K4 sa stala v tomto roku parádnou slovenskou disciplínou. "Boli to pekelne rýchle preteky, Španieli to napálili neskutočne rýchlo. Niekoľko minút po dojazde do cieľa som ani nevedel, ako sa volám. Psychický tlak na nás bol neuveriteľne silný, po víťazstve na majstrovstvách Európy od nás všetci akosi automaticky očakávali medailu. Sme šťastní, že sme potvrdili, že Szeged nebol náhodný," povedal po pretekoch Rastislav Kužel. Ďalší traja slovenskí reprezentanti, ktorí sa prebojovali do finále na tejto trati, na medailu nedosiahli. Kanoista Anton Grassl skončil vo finále C1 na 6 mieste, kajakári Martin Chorváth v K1 mužov o priečku nižšie a Marcela Erbanová si vypádlovala v K1 žien ôsme miesto. Slovensko so ziskom troch najvzácnejších kovov obsadilo v medailovej bilancii lichotivé 6. miesto.