Slovenský štvorkajak potvrdil svoju suverenitu.

Slovenský mužský štvorkajak s posádkou Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr potvrdil svoju suverenitu aj v rozjazdách na 1000 m na pretekoch I. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Suverénne zvíťazil, keď druhým Číňanom ušiel o takmer sekundu. Tretí dopádlovali domáci Maďari, ktorí zaostali o 1,614 s. Všetky tri lode si vybojovali priamy postup do piatkového finále. Až na štvrtom mieste skončili minuloroční vicemajstri sveta zo šampionátu v nemeckom Duisburgu Poliaci, ktorí tak budú musieť v piatok predpoludním absolvovať aj semifinálovú jazdu.

SITA, zs, ko | 05.06.2008 13:49:34

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil bol v akcii predpoludním na kilometrovej trati i popoludní na polovičnej vzdialenosti. Vo svojej rozjazde C1 na 1000 m obsadil štvrté miesto a postúpil do piatkového semifinále. V III. rozjazde na 500 m dopádloval rovnako na 4. pozícii a takisto postúpil do semifinále. Na oboch tratiach postupoval priamo do finále iba víťaz rozjazdy.

Majsterky Európy v K2 žien na 200 m z tohtoročného šampionátu v talianskom Miláne Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou sú v Szegede prihlásené na všetky tri trate - 1000, 500 i 200 m. Na kilometri a dvojstovke je však taký malý počet prihlásených lodí, že organizátori všetky automaticky zaradili do finále. Slovenkám teda odpadli kvalifikácie a pádlovali iba na "olympijskej" päťstovke. V druhej rozjazde skončili druhé a v sobotu ráno si jazdu zopakujú v semifinále.

Výsledky - rozjazdy na 1000 m:

II. rozjazda C1:

1. Andreas Dittmer (Nem.) 3:56,570 - postúpil priamo do finále, ... 4. Marián Ostrčil (SR) 4:08,750 - postúpil do semifinále

II. rozjazda K4 mužov:

1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr) 2:56,284 - postúpili priamo do finále

rozjazdy na 500 m:

III. rozjazda C1:

1. Valentin Demvanenko (Azerb.) 1:50,818 - postúpil priamo do finále, ... 4. Marián Ostrčil (SR) 1:55.340 - postúpil do semifinále

II. rozjazda K2 ženy:

1 Timea Paksyová, Dalma Benedeková (Maď.) 1:40,347 - postúpili priamo do finále, 2.Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,209 - postúpili do semifinále

Diskusia k článku:

Anonym

Prečo nie sú k dispozícii priebežné výsledky z preteku v Šamoríne, dá sa v tom niečo zmeniť? Zajtra na Interi to asi bude rovnako, asi to spočíva v systéme "Haviar Computing". Možno sa mýlim, ale potom prečo to inokedy ide?