Slovenský štvorkajak na 1000 m štvrtý, Marián Ostrčil šiesty.

Slovenský štvorkajak s posádkou Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K4 mužov na 1000 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede štvrté miesto. Prvenstvo si vybojovali domáci Maďari. Zverenci trénera Tibora Soósa odštartovali pomalšie ako zvyčajne a na prvom medzičase po 250 m boli až na šiestej pozícii. V polovici trate sa však posunuli druhé miesto a zdalo sa, že strieborní medailisti na tejto trati z minuloročnej olympiády v Pekingu sa pobijú o pozície na pódiu pre najlepších. V závere však nedokázali odraziť nástup nemeckej posádky a druhej maďarskej posádky a museli sa uspokojiť s prvou nemedailovou priečkou. Bronz im unikol o tri stotiny sekundy.

SITA, zs;lo;rt | 06.06.2009 16:11:38

Výsledky – A-finále K4 mužov na 1000 m:

1. Maďarsko (András Dobos, Dávid Tóth, Daniel Paumann, Tamás Szalai) 3:12,050, ... 4. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:14,960

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v sobotňajšom A-finále C1 na 1000 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szgede šieste miesto. Po pomalšom štartom štarte bol v štvrtine trate na predposlednej ôsmej pozícii, v polovici bol už šiesty a na tejto pozícii dopádloval až do cieľa. Bolo to jeho prvé vystúpenie na medzinárodnej scéne od minuloročných Hier XXIX. olympiády v Pekingu. Na konci uplynulej sezóny potom absolvoval operáciu ramena. Vzhľadom k týmto skutočnostiam je jeho výsledok veľmi dobrý. Víťazstvo si vybojoval jeho tréningový partner, olympijský víťaz a úradujúci majster sveta na tejto trati Maďar Attila Vajda, ktorý bol o takmer 6 sekúnd rýchlejší.