Slovenský štvorkajak absolvoval v San Diegu prvý kontrolný test.

Zlatonosný slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača po týždňovej aklimatizácii absolvoval na sústredení v USA prvý kontrolný test na 4x2 km. Reprezentačný tréner Pavel Blaho okrem tradične kvalitných podmienok na objemovú prípravu v renomovanom stredisku Chula Vista pri San Diegu vyzdvihol aj inovácie týkajúce sa tartanu a posilňovne.

SZRK, bk; TASR | 03.03.2004 15:40:35

"Chlapci sa po prílete už dostatočne adaptovali a majú za sebou prvý kontrolný test na 4x2 km. Podobne ako v predchádzajúcich troch rokoch máme v Chula Vista veľmi dobré podmienky na prípravu a je očividné, že v olympijskom roku si dali na všetkom ešte viac záležať. Na atletickej dráhe položili nový tartan, ktorý budeme využívať hlavne na rozbehávanie, k dispozícii je aj nová posilňovňa," informoval reprezentačný tréner Blaho.

Komárňanskému kvartetu robia v stredisku Amerického olympijského výboru spoločnosť domáci atléti či veslári pripravujúci sa na olympiádu, no i kajakári-konkurenti. "Spoločne s nami sa pripravuje kompletný americký tím kajakárov a tak budeme mať možnosť robiť určité porovnania. My sme síce iba na začiatku prípravy, no v porovnaní s minulým rokom sú chlapci o týždeň vpredu, čo tiež hodnotím pozitívne. Vlani potrebovali dlhší čas na aklimatizáciu a prvý kontrolný test podstúpili až 11. marca. Ideme podľa zaužívaného modelu, vzhľadom na blížiacu sa olympiádu sa vynasnažíme jednotlivé činnosti ešte viac skvalitniť," dodal Blaho.

Bratia Riszdorferovci, Vlček a Bača, ktorí vlani na majstrovstvách sveta v americkom Gainesville prepísali históriu rýchlostnej kanoistiky obhajobou zlatých medailí na 1000 i 500 m trati, sa väčšinu pobytu v Chula Vista budú pripravovať na vode ako singlisti. Jazda v dvojkakoch príde na rad až na záver sústredenia. Generálkou pre zverencov trénera Tibora Soósa pred vrcholom sezóny bude júnový Svetový pohár v maďarskom Szegede.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenský štvorkajak absolvoval v San Diegu prvý kontrolný test.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 068,50
2. UKB
79,5%
849,50
3. PIE
71,5%
764,00
4. NOV
63,0%
673,00
5. ŠAM
53,7%
573,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.