Slovenskí reprezentanti šesť týždňov na Floride.

V pondelok sa po šesťtýždňovej príprave v USA vrátila na Slovensko štvorica slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike - kajakárky Martina Kohlová, Ivana Kmeťová a Radka Kubalová a kanoista Marián Ostrčil.

SITA, zs, mj | 23.12.2006 21:20:43

"Boli sme v meste Clearwater na Floride. Príprava bola zameraná na vytrvalosť. Najazdili sme obrovské objemy a snažili sme sa zamerať aj na techniku pádlovania. Samozrejme, že sme občas zaradili do tréningu aj úseky v rýchlom traťovom tempe, ale dôraz sa kládol na vytrvalosť. Veľa hodín sme strávili v posilňovni, absolvovali sme bežecký tréning. Jazdili sme v morskom zálive na slanej vode, ale aj na rieke v sladkej vode. Bolo to skvelé, pretože sme mohli byť v teple, vždy sa dalo nájsť miesto, kde nefúkalo a mohli sme bez problémov trénovať," pochválila sa po návrate členka najlepšieho slovenského dvojkajaka Martina Kohlová, ktorá s Ivanou Kmeťovou na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede i na európskom šampionáte v českých Račiciach skončili v K2 žien na 200 m zhodne na 5. mieste. Bolo to ich prvé takéto veľké sústredenie. Doteraz absolvovali zimné prípravy v Taliansku alebo Chorvátsku, čo sa podľa Kohlovej s týmto vôbec nedá porovnávať. Na ich pobyt vo floridskom mestečku neďaleko Tampa Bay dozeral tréner Filip Petrla. Martine Kohlovej sa veľmi páčila aj celková atmosféra v skupine. "Všetci sme bývali v rodinnom dome, atmosféra bola vynikajúca. Snažili sme sa zdravo stravovať, nie v hoteli, ale všetko sme si pripravovali sami s množstvom zeleniny a ovocia. Skrátka, aby sa všetko blížilo k dokonalosti," prezradila čo-to zo zákulisia prípravy. V budúcom roku bude vrcholom svetový šampionát v nemeckom Duisburgu, ktorý bude zároveň prvou fázou kvalifikácie na Hry XXIX. olympiády v Pekingu. "Samozrejme, že sa sústredíme predovšetkým na preteky na päťsto metrov a pokúsime sa kvalifikovať na olympiádu. Ivana Kmeťová mala vlani problémy s chrbtom, teraz, zdá sa, je všetko v poriadku. Veríme, že ťažká príprava sa prejaví na našich výkonoch," uzavrela Martina Kohlová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenskí reprezentanti šesť týždňov na Floride.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.