Slovenská reprezentácia bude bez šéftrénera

Ústredný tréner slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike Pavel Blaho v pondelok rezignoval na svoju funkciu. „Môžem túto informáciu potvrdiť, je to definitívne, ale vysvetlím to neskôr. Je to príliš čerstvé, nechcem, aby v tom boli zbytočné emócie,“ uviedol v pondelok neskoro večer pre agentúru SITA dlhoročný šéftréner, pod ktorého vedením dosiahli slovenskí reprezentanti množstvo úspechov.

SITA, zs;aa | 04.05.2011 13:37:29

V utorok ráno sa na oficiálnej internetovej stránke Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) objavila strohá správa: „Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky sa dohodol s reprezentačným trénerom seniorov PaedDr. Pavlom Blahom, na jeho žiadosť, na ukončení pracovného pomeru ku dňu 30. 4. 2011. Reprezentácia seniorov dokončí sezónu bez reprezentačného trénera. Úlohy a povinnosti prevezme realizačný tím seniorov, pozíciu predsedu preberie dočasne prezident SZRK Róbert Petriska. Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky aj touto cestou ďakuje PaedDr. Pavlovi Blahovi za dlhoročnú, obetavú prácu.“

Pavel Blaho bol vo funkcii hlavného reprezentačného trénera od roku 1995. Pod jeho vedením dosiahli slovenskí rýchlostní kanoisti na vrcholných podujatiach množstvo úspechov. Jeho odchod je nečakaným krokom. „Vo futbale sa menia tréneri každý polrok, u nás je to iné. Možno aj preto sme v posledných rokoch dosiahli také úspechy,“ začal rozprávanie skúsený kormidelník, ktorý v rôznych funkciách pracoval pri kanoistike od skončenia štúdia v roku 1977.

Dôvodom jeho rezignácie na funkciu boli podľa neho rozdielne názory na jeho ďalšie fungovanie pri reprezentácii. „Celý život som pracoval naplno, bol som zvyknutý byť v prvej línii. Keď som sa nedávno vrátil zo sústredenia v španielskej Seville, mal som na stole návrh na zmenu mojej pozície. Už som nemal byť tréner, ale športový riaditeľ. V tomto sme sa s vedením zväzu nezhodli. Ja nechcem funkciu, z ktorej nemôžem ovplyvniť tie najdôležitejšie veci. Možno som to pochopil zle, ale cítil som to ako moje odstavenie od roboty. Priznám sa, nikdy som nebol zvyknutý na polená pod nohami. Myslím si, že to, čo fungovalo a prinášalo úspechy, by sa meniť nemalo, ale naopak, malo by sa v tom pokračovať,“ pridal Pavel Blaho.

Všetci ho poznajú ako človeka s najvyššími ambíciami. Nikdy sa neuspokojil s priemernosťou. „Razil som zásadu, že na vrcholné podujatia by mali chodiť iba tí, ktorí majú šancu uspieť. Bol som za to, aby kritériá pre pretekárov boli čo najtvrdšie. V žiadnom prípade netvrdím, že to, čo som robil, bolo najlepšie. Mal som šťastie na vynikajúcich ľudí okolo seba. Bol som iba jedným zo zúbkov súkolia, ktoré fungovalo. Nie, úspechy neboli iba moje. Bol to výsledok práce tímu ľudí,“ pokračoval tréner, ktorý viedol svojich zverencov na piatich olympiádach. V Barcelone 1992 ešte ako tréner Mexika, ale mal tam aj slovenských zverencov.

Rok pred ďalšou olympiádou odchádza od práce, ktorej venoval celý život. "Je mi to ľúto. Odchádzam od niečoho, čo bolo akoby mojím dieťaťom. Nebolo to však šité horúcou ihlou. Myslím si, že sme sa rozišli džentlmensky. Nechávam priestor iným a dávam im možnosť ukázať, ako vedia nadviazať na to úspešné, čo bolo doteraz. Už v auguste prídu majstrovstvá sveta v Szegede, ktoré budú kvalifikáciou na budúcoročný Londýn. Budem držať palce našim reprezentantom, aby v tejto skúške obstáli,“ zaželal slovenskej rýchlostnej kanoistike a jej reprezentantom Pavel

O svojej budúcnosti zatiaľ nechcel hovoriť. „Chcem si oddýchnuť, ale ako sa poznám, bez roboty určite dlho nevydržím. Som presvedčený, že rodina ma podrží. Určite nechcem odísť od športu. Londýnska olympiáda je vo hviezdach, ale Rio de Janeiro v roku 2016...,“ veľavravne nedokončil ambiciózny tréner. „Vždy som sa vedel správne rozhodnúť. Verím, že aj toto moje rozhodnutie bolo správne a že bude pre mňa ďalším krokom vyššie,“ uzavrel Pavel Blaho.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenská reprezentácia bude bez šéftrénera“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.