Slovenská K4 na 1000 m priamo do finále.

Výsledky rozjázd na 1000 m na pretekoch SP v Duisburgu.

SITA, to | 23.06.2003 22:50:24

Vynikajúco vstúpili do rozjázd na 1000 m slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na pretekoch 4. kola Svetového pohára v nemeckom Duisburgu. Zlatý štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača si v prvej z troch rozjázd v K4 počínal suverénne, v cieli boli úradujúci majstri sveta a Európy prví a vybojovali si priamy postup do sobotného popoludňajšieho finále. "Chlapci dosiahli druhý najrýchlejší čas, čo je veľmi sľubné, lepší boli iba Maďari. Nemci vytiahli novú loď, v rozjazde takisto zvíťazili, ale najpomalším časom. Negatívne ma prekvapili Austrálčania, ktorí v predchádzajúcich pretekoch Svetového pohára v Poznani dominovali, v rozjazde skončili až na štvrtom mieste. Finále bude zaujímavé," skomentoval výkon svojich zverencov reprezentačný tréner Pavel Blaho. Zvyšné tri slovenské lode, ktoré nastúpili do rozjázd na 1000 m, si vybojovali postup do semifinále. V K2 skončili Ľuboš Nemec s Jurajom Tarrom na 2. mieste a kanoisti Marián Ostrčil v C1 a Peter Páleš s Jánom Kubicom v C2 zhodne na 3. priečkach. V piatok popoludní sú na programe rozjazdy na 500 m.