Slovenská K2 má rovnaké šance ako K4

Rýchlostní kanoisti Erik Vlček a Peter Gelle rozdelia svoje sily na olympijských hrách medzi dvojkajak, v ktorom sú úradujúcimi majstrami sveta, a štvorkajak. Od 6. do 9. augusta ich tak čakajú v optimálnom prípade minimálne štyri súťažné štarty na kilometrovej trati. Svoj program na Hrách XXX. olympiády začnú 6. augusta rozjazdami, ak nepostúpia priamo, aj semifinále v K2, nasledovať bude ďalší deň rovnaký scenár v K4. V dvojkajaku je finále 8. augusta, v kráľovskom štvorkajaku o 24 hodín neskôr.

SITA, pp;mj | 16.07.2012 20:09:27

"Dlho som váhal pri rozhodovaní, či by nebolo pre Petra lepšie a rozumnejšie, aby išiel len jednu disciplínu a šetril sily na K2. Po testoch štvorkajaku v Komárne sme dospeli k záveru, že s Peťom nám to ide lepšie. Pozrel som si lepšie program, kde som zistil, že je dostatočne roztiahnutý a dajú sa zvládnuť obe disciplíny. Nemusím sa obávať, že by sa vyčerpal. V štvorkajaku máme preto rovnaké šance ako v dvojkajaku," povedal Erik Vlček.

Od rozhodnutia o zložení štvorkajaku absolvovala nová posádka Vlček, Gelle, Martin Jankovec a Juraj Tarr viacero spoločných tréningov. Do odchodu do Londýna ešte budú trénovať počas nadchádzajúceho víkendu v Komárne a potom o týždeň neskôr v Trenčíne. "V Duisburgu na Svetovom pohári sme neboli v ideálnom zložení, namiesto Martina Jankovca jazdil Marek Krajčovič. Rovnako sme ani nečasovali formu na toto podujatie. Posledné testy ukazujú, že je to oveľa lepšie. Vždy som veril, že nebude problém zvládnuť obe trate. V K2 sa dobre rozjazdíme pred K4," podotkol Peter Gelle.

Na poslednom sústredení v Račiciach si slovenskí rýchlostní kanoisti vyskúšali presadanie z oboch lodí a absolvovali tréningy oboch disciplín. Pred olympijskými hrami majú jasne stanovené ciele. "Musíme očakávať minimálne postup do finále, v ktorom chceme zabojovať o medaily. Budeme spokojní, ak donesieme jeden cenný kov," zadefinoval Erik Vlček. "Celý rok som sa snažil nepripúšťať si, že sme favoritmi v K2. Dôležité je, aby sme zo seba vydali sto percent," doplnil Peter Gelle.

Dvojprogram K2, K4 v kanoistickom svete nie je ojedinelý. Podľa informácií slovenských reprezentantov by ho mali absolvovať aj Rusi a plánovali ho Česi, do ich úvah však zasiahol doping. "Oveľa náročnejšie by to bolo, ak by niekto ešte štartoval navyše aj v K1. Takto sa to dá zvládnuť. Ešte síce nevieme, aké budú postupové kľúče, ale ak by sme postúpili priamo z rozjázd, potom by sme mohli mať štyri štarty za štyri dni," dodal Erik Vlček, podľa ktorého sú favoritmi na olympijské zlato Nemci, Bielorusi, Austrálčania či Česi. "Česi vyzerajú veľmi dobre, môžu prekvapiť, aj keď doteraz nič veľké nevyhrali," doplnil Vlček.Diskusia k článku:

Anonym

s kanoistom Vlčekom

http://sportky.topky.sk/c/90555/abeceda-s-kanoistom-vlcekom-rad-vysavam-varenie-bez-sance

Anonym

Ženské K2 bloguje zo sústredenia v Linzi + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2034

Anonym

Nejde o rozdielnu vykonnosť kanoistov alebo kajakárok,nieje to chyba čisto len športovcov,možno keby sa niekto venoval tým čo to chcú robiť bolo by to iné... Vykonnosť u iných je lepšia preto lebo ich nejazdí v kategorii 5 a maju sa na koho ťahať !!! Ak si niekto myslí že mu to pojde lepšie nech sa páči ukážte sa...

Anonym

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2032

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár SNP
19.06.2021
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
24.06.2021 | Poznaň, POL
Novácka päťstovka, 49. ročník
03.07.2021 | Nováky, jazero
ME Majstrovstvá Európy - maratón
08.07.2021 | Moskva, RUS
Samaria Cup
10.07.2021
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra