Slovenská K2 má rovnaké šance ako K4

Rýchlostní kanoisti Erik Vlček a Peter Gelle rozdelia svoje sily na olympijských hrách medzi dvojkajak, v ktorom sú úradujúcimi majstrami sveta, a štvorkajak. Od 6. do 9. augusta ich tak čakajú v optimálnom prípade minimálne štyri súťažné štarty na kilometrovej trati. Svoj program na Hrách XXX. olympiády začnú 6. augusta rozjazdami, ak nepostúpia priamo, aj semifinále v K2, nasledovať bude ďalší deň rovnaký scenár v K4. V dvojkajaku je finále 8. augusta, v kráľovskom štvorkajaku o 24 hodín neskôr.

SITA, pp;mj | 16.07.2012 20:09:27

"Dlho som váhal pri rozhodovaní, či by nebolo pre Petra lepšie a rozumnejšie, aby išiel len jednu disciplínu a šetril sily na K2. Po testoch štvorkajaku v Komárne sme dospeli k záveru, že s Peťom nám to ide lepšie. Pozrel som si lepšie program, kde som zistil, že je dostatočne roztiahnutý a dajú sa zvládnuť obe disciplíny. Nemusím sa obávať, že by sa vyčerpal. V štvorkajaku máme preto rovnaké šance ako v dvojkajaku," povedal Erik Vlček.

Od rozhodnutia o zložení štvorkajaku absolvovala nová posádka Vlček, Gelle, Martin Jankovec a Juraj Tarr viacero spoločných tréningov. Do odchodu do Londýna ešte budú trénovať počas nadchádzajúceho víkendu v Komárne a potom o týždeň neskôr v Trenčíne. "V Duisburgu na Svetovom pohári sme neboli v ideálnom zložení, namiesto Martina Jankovca jazdil Marek Krajčovič. Rovnako sme ani nečasovali formu na toto podujatie. Posledné testy ukazujú, že je to oveľa lepšie. Vždy som veril, že nebude problém zvládnuť obe trate. V K2 sa dobre rozjazdíme pred K4," podotkol Peter Gelle.

Na poslednom sústredení v Račiciach si slovenskí rýchlostní kanoisti vyskúšali presadanie z oboch lodí a absolvovali tréningy oboch disciplín. Pred olympijskými hrami majú jasne stanovené ciele. "Musíme očakávať minimálne postup do finále, v ktorom chceme zabojovať o medaily. Budeme spokojní, ak donesieme jeden cenný kov," zadefinoval Erik Vlček. "Celý rok som sa snažil nepripúšťať si, že sme favoritmi v K2. Dôležité je, aby sme zo seba vydali sto percent," doplnil Peter Gelle.

Dvojprogram K2, K4 v kanoistickom svete nie je ojedinelý. Podľa informácií slovenských reprezentantov by ho mali absolvovať aj Rusi a plánovali ho Česi, do ich úvah však zasiahol doping. "Oveľa náročnejšie by to bolo, ak by niekto ešte štartoval navyše aj v K1. Takto sa to dá zvládnuť. Ešte síce nevieme, aké budú postupové kľúče, ale ak by sme postúpili priamo z rozjázd, potom by sme mohli mať štyri štarty za štyri dni," dodal Erik Vlček, podľa ktorého sú favoritmi na olympijské zlato Nemci, Bielorusi, Austrálčania či Česi. "Česi vyzerajú veľmi dobre, môžu prekvapiť, aj keď doteraz nič veľké nevyhrali," doplnil Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

s kanoistom Vlčekom

http://sportky.topky.sk/c/90555/abeceda-s-kanoistom-vlcekom-rad-vysavam-varenie-bez-sance

Anonym

Ženské K2 bloguje zo sústredenia v Linzi + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2034

Anonym

Nejde o rozdielnu vykonnosť kanoistov alebo kajakárok,nieje to chyba čisto len športovcov,možno keby sa niekto venoval tým čo to chcú robiť bolo by to iné... Vykonnosť u iných je lepšia preto lebo ich nejazdí v kategorii 5 a maju sa na koho ťahať !!! Ak si niekto myslí že mu to pojde lepšie nech sa páči ukážte sa...

Anonym

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2032

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.